Nie ma szczęścia altana wykonana niedawno w ramach budżetu obywatelskiego nad Kanałem Młyńskim. Zamiast służyć wypoczynkowi spacerowiczów, najwyraźniej posłużyła komuś za rozpałkę. I to niestety nie pierwszy raz.
O zniszczeniu altany pisaliśmy pisaliśmy rok temu. Okazuje się, że temat powraca, o czym poinformowali nas czytelnicy:
Jeszcze w środę wiata straszyła spacerowiczów. Pod koniec tygodnia ruszyła odbudowa.
Przypomnijmy, że budowa altanki to jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Tczewa. Wraz z nasadzeniami, elementami małej architektury, zagospodarowaniem terenu kosztowała blisko 150 tys. zł.
O zniszczeniu altany pisaliśmy pisaliśmy rok temu. Okazuje się, że temat powraca, o czym poinformowali nas czytelnicy:
Po tej ubiegłorocznej dewastacji, wiata została naprawiona i doprowadzona do pierwotnego stanu. Niestety w tym roku (w październiku - przyp. red), po raz kolejny została zniszczona przez wandali. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.
.Jeszcze w środę wiata straszyła spacerowiczów. Pod koniec tygodnia ruszyła odbudowa.
Rozpoczęliśmy prace nad naprawą wiaty przy Al. Solidarności. Zamiast podłogi z tworzywa została ułożona kostka polbruk. Pozostałe prace (montaż ławki, odmalowanie metalowego stelaża) będziemy realizować w miarę wolnych mocy oraz o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. - informuje ZUK.
Przypomnijmy, że budowa altanki to jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Tczewa. Wraz z nasadzeniami, elementami małej architektury, zagospodarowaniem terenu kosztowała blisko 150 tys. zł.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)


















Komentarze (35)
dodaj komentarz
qq_gość
02.12.2024, 10:07
Przenieść w inne miejsce, a to miejsce zaorać i posypać wapnem.
_gość
02.12.2024, 10:16
Cena ostro pojechana...
Ładny biznes za 150 tysięcy
a_gość_gość
02.12.2024, 10:35
Za 150 tyś to ja postawię sobie domek 50 m w stanie surowym .Tak się robi w wała ludzi bo to nie ich pieniądze to coś to góra 30 tyś w tym kanapy do siedzenia bym dodał jak ja bym to robił .Ładnie przytulona kasa.
Git_gość
02.12.2024, 10:40
"a 'la long "
Tak się robi biznesy w Polszy ...
..._gość
02.12.2024, 11:01
....
.... I powinno być że zacytuję klasyka, miłościwie nam już nie panującego (i całe szczęście) "puk puk prokurator"...
iuojmo_gość
02.12.2024, 14:08
Zawsze możesz wystartować w przetargu i zrobić taniej
Adaś Moczymorda_gość
05.12.2024, 16:17
W skrócie Adaś M.
Potwierdzam. To był dobry biznes.
Saracen_gość
02.12.2024, 10:33
No i teraz ukradną kostkę .....szkoda pieniędzy na naprawy - zdecydowanie przenieść w inne miejsce
..._gość
02.12.2024, 10:35
...
...kto wpadł na pomysł aby tam wiatę postawić?....
j23_gość
02.12.2024, 11:05
jakiś mieszkaniec - to projekt obywatelski
_gość
02.12.2024, 11:44
A kto wpadł na pomysł żeby to naprawić? Trzeba to przenieść w miejsce monitorowane.
Ziomal z Tczewa_gość_gość
02.12.2024, 11:54
W tym Tczewie to wszystko zawija się...
Niestety na tym przykładzie widać dobitnie że w Tczewie to tylko coraz więcej bandziorów i chuliganów jeszcze trochę to będzie strach wyjść z domu. Nic nie może ładnie wyglądać w tym mieście wszystko musi być zdemolowane...
Gość _gość_gość_gość_gość_gość_gość
02.12.2024, 19:25
Dlaczego strach wyjść z domu ? Jesteś taka osoba co nie reaguje na nic no to wielkie brawa dla ciebie za to pozwalasz rządzić patologi Brawo super takich obywateli naszego miasta potrzeba tym co niszczą nasze otoczenie
Ziomal z Tczewa_gość_gość
03.12.2024, 06:07
W tym Tczewie to wszystko zawija się...
Od reagowania to są odpowiednie służy w tym mieście ... Ty gościu pewnie jesteś taki odważny ura bura szef podwóra za każdym razem reagujesz i ustawiasz wszystkich do pionu samodzielnie. Pewnego razu dostaniesz oklep jak banda Cie namierzy i skończysz pisać te głupie komentarze.
Tczewianin_gość
02.12.2024, 12:27
Wiata.
Sądzę, że Straż Miejska powinna udowodnić swoją przydatność i odbudować swój wizerunek.... Do roboty!!!
Roy_gość_gość
02.12.2024, 15:51
SM do liwidacji
co ty, te niedorajdy ze Strazy Miejskiej sa tylko zdolne do wystawiania mandatow mieszkancom np za przechodzenie nie na pasach, zenującą robote uprawiają...
Yaba_gość
02.12.2024, 18:09
Nasza straż miejska to 4 osoby, więc bym na to w ogóle nie patrzył. Oni są bardziej od ochrony budynków. W 4 osoby to oni miasta nie ochronią. W Policji są tak duże braki kadrowe, że też patroli siłą rzeczy jest stanowczo mniej.
Terminator_gość_gość_gość_gość
03.12.2024, 06:37
Straż Wiejska to potrafi tylko mandaty wtstawiać za złe parkowanie i nic więcej.Do likwidacji z tą formacją nierobów!!!
adi_gość_gość
02.12.2024, 12:47
W takim miejscu to powinna być wykonana ze zbrojonego betonu. Albo nie, sam beton by wystarczył bo zbrojenia to rozkują i sprzedadzą na złomie.
Bogda_gość
02.12.2024, 13:59
Wandalizm
Wandale w Tczewie mają pole do popisu.Od wiecznie niszczonych wiat autobusowych,ławek,bazgrołów kiboli na nowo odmalowanych elewacjach domów.Wlasciciele domow przez lata zbierają fundusze na odnowienie domow ale wandali to nic nie obchodzi.Może monitoring,zwiększone kontrole Straży Miejskiej, większe kary za zniszczone mienie ukróci te ekscesy wandali?
Wredna baba..._gość
02.12.2024, 14:40
Przykre...
To jest bardzo przykre, a rozwiązanie problemu wcale nie takie proste. Zaczyna się od rzucania petów i papierków na trotuar, a często kończy potrzebą kosztownych napraw ponoszonych przez całe społeczeństwo. Przed kilkoma tygodniami kobiecie, która rzuciła peta na chodnik ul. Mickiewicza zwróciłam uwagę i.....dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy na mój oraz mojej rodziny temat. Trudno sobie wyobrazić, ze przy jednym mieszkańcu Tczewa postawi się jednego pilnującego. To tak nie funkcjonuje...
kozen fyrtel_gość
02.12.2024, 14:12
patologia od PO
wy urzędnicy jednak jesteście papraki , nie potraficie znaleźć sprawców. Wymienić was na mądrzejszych trzeba i to szybko.
bezsrejtu_gość
02.12.2024, 14:18
Nie dało by rady AirTaga ukryć w takiej desce? A konsekwencje dla wszelkiej maści wandali, złodziei i podobnej patologii powinny wyglądać tak: tnij.tcz.pl/?u=0d3e6b
romano_gość
02.12.2024, 14:49
brak kontroli Policji
a śmietniki się moczą w kanale Młyńskim + z ławką
Foxx2_gość_gość
02.12.2024, 16:11
Brudny zaniedbany Tczew
Te zniszczenia to efekt braku kontroli policji, straży miejskiej, , Tczew to stolica kloszardów, niszczycieli, cwaniakow, brudasów...
X_gość_gość_gość_gość_gość_goś_gość
02.12.2024, 17:05
To się dzieje od niedawna!
Stan miasta w coraz gorszym stanie zaniedbania, może mianowany w konkursie DyrektorZUK udowodni i wykaże się według stanowiska , że jest zdolny poprawić stan zaniedbań miasta od czasu wyboru samorządowca na stanowisko Prezydenta.Od tego czasu zauważa się upadek wizerunku Tczewa.
gosc_gość
02.12.2024, 16:59
wiata
przydaloby sie wiecej poloti i finezji w tym smutnym jak p***a miescie tczew to miasto falszywych ludzi z mentalnoscia ludzi ze wsi plotki i obmawianie innych
X_gość_gość_gość_gość
02.12.2024, 17:11
To prawda
miasto badziewie ,plotkarstwo na pierwszym planie ,a szczególnie wśród urzędników co ich kompetencje są poniżej poziomu ich wiedzy w zakresie wykonywanych zadań. Tczew to nora dla wieśniaków.
Sławek EU07_gość
02.12.2024, 17:05
Węgiel drogi
Węgiel drogi, więc nic dziwnego że kradną drewno do palenia w kopciuchu. W takim przypadku trzeba zrobić wiatę z betonu.
Limba_gość
02.12.2024, 19:59
Testo
Często w godzinach wieczornych były słyszalne odgłosy. Wyjące młode testosterony po używkach.
Xyz_gość
02.12.2024, 20:41
JPRD 150 tys. Co za złodziejstwo!!!!
Mirek_Łąkowa_Vetrex_gość
02.12.2024, 20:57
Vetrrex_Team
Wystarczyło by powiesić foto pułapkę lub kamerę.
n_gość
03.12.2024, 13:59
Takie miejsce raczej dla meneli i patologii. Kto tam pójdzie wieczorem?
Jolka _gość
03.12.2024, 23:22
Straż miejska
Apropo straży miejskiej czy dalej pracuje tam ta stara rura Maria Ś czy poszło to coś już na emeryturę w końcu. Ona ma ponad 70 lat czas prawnuki bawić I robić na drutach
Adaś Moczymorda_gość
05.12.2024, 16:19
W skrócie Adaś M.
"Zawsze możesz wystartować w przetargu i zrobić taniej"
Nic z tego. Nie spełnia warunków przetargu.