Tcz.pl logo

Szukaj

Już kolejny raz altana poszła na opał?

Zniszczona wiata (fot. Tcz.pl)
Już kolejny raz altana poszła na opał?

zobacz galerię zdjęć: 4
Nie ma szczęścia altana wykonana niedawno w ramach budżetu obywatelskiego nad Kanałem Młyńskim. Zamiast służyć wypoczynkowi spacerowiczów, najwyraźniej posłużyła komuś za rozpałkę. I to niestety nie pierwszy raz.

O zniszczeniu altany pisaliśmy pisaliśmy rok temu. Okazuje się, że temat powraca, o czym poinformowali nas czytelnicy:

Po tej ubiegłorocznej dewastacji, wiata została naprawiona i doprowadzona do pierwotnego stanu. Niestety w tym roku (w październiku - przyp. red), po raz kolejny została zniszczona przez wandali. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.
.

Jeszcze w środę wiata straszyła spacerowiczów. Pod koniec tygodnia ruszyła odbudowa.


Rozpoczęliśmy prace nad naprawą wiaty przy Al. Solidarności. Zamiast podłogi z tworzywa została ułożona kostka polbruk. Pozostałe prace (montaż ławki, odmalowanie metalowego stelaża) będziemy realizować w miarę wolnych mocy oraz o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. - informuje ZUK.


Przypomnijmy, że budowa altanki to jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Tczewa. Wraz z nasadzeniami, elementami małej architektury, zagospodarowaniem terenu kosztowała blisko 150 tys. zł.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (35)
dodaj komentarz

  • +30

    qq_gość

    02.12.2024, 10:07

    Przenieść w inne miejsce, a to miejsce zaorać i posypać wapnem.

    Odpowiedz
    IP: 78.10.xx7.xx0  #
  • +26

    _gość

    02.12.2024, 10:16

    Cena ostro pojechana...

    Ładny biznes za 150 tysięcy

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx5.xx7  #
  • +16

    a_gość_gość

    02.12.2024, 10:35

    Za 150 tyś to ja postawię sobie domek 50 m w stanie surowym .Tak się robi w wała ludzi bo to nie ich pieniądze to coś to góra 30 tyś w tym kanapy do siedzenia bym dodał jak ja bym to robił .Ładnie przytulona kasa.

    Cytuj
    IP: 178.235.xx0.xx1  #
    +6

    Git_gość

    02.12.2024, 10:40

    "a 'la long "

    Tak się robi biznesy w Polszy ...

    Cytuj
    IP: 91.94.xx8.xx0  #
    +5

    ..._gość

    02.12.2024, 11:01

    ....

    .... I powinno być że zacytuję klasyka, miłościwie nam już nie panującego (i całe szczęście) "puk puk prokurator"...

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx2  #
    -2

    iuojmo_gość

    02.12.2024, 14:08

    Zawsze możesz wystartować w przetargu i zrobić taniej

    Cytuj
    IP: 83.20.xx8.xx4  #
    +1

    Adaś Moczymorda_gość

    05.12.2024, 16:17

    W skrócie Adaś M.

    Potwierdzam. To był dobry biznes.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx2.xx5  #
  • +10

    Saracen_gość

    02.12.2024, 10:33

    No i teraz ukradną kostkę .....szkoda pieniędzy na naprawy - zdecydowanie przenieść w inne miejsce

    Odpowiedz
    IP: 165.225.xx6.xx0  #
  • +6

    ..._gość

    02.12.2024, 10:35

    ...

    ...kto wpadł na pomysł aby tam wiatę postawić?....

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2  #
  • +9

    j23_gość

    02.12.2024, 11:05

    jakiś mieszkaniec - to projekt obywatelski

    Cytuj
    IP: 83.8.xx5.xx2  #
    +5

    _gość

    02.12.2024, 11:44

    A kto wpadł na pomysł żeby to naprawić? Trzeba to przenieść w miejsce monitorowane.

    Cytuj
    IP: 89.200.xx6.xx8  #
  • +13

    Ziomal z Tczewa_gość_gość

    02.12.2024, 11:54

    W tym Tczewie to wszystko zawija się...

    Niestety na tym przykładzie widać dobitnie że w Tczewie to tylko coraz więcej bandziorów i chuliganów jeszcze trochę to będzie strach wyjść z domu. Nic nie może ładnie wyglądać w tym mieście wszystko musi być zdemolowane...

    Odpowiedz
    IP: 46.113.xx4.xx8  #
  • -2

    Gość _gość_gość_gość_gość_gość_gość

    02.12.2024, 19:25

    Dlaczego strach wyjść z domu ? Jesteś taka osoba co nie reaguje na nic no to wielkie brawa dla ciebie za to pozwalasz rządzić patologi Brawo super takich obywateli naszego miasta potrzeba tym co niszczą nasze otoczenie

    Cytuj
    IP: 87.66.xx2.xx2  #
    +1

    Ziomal z Tczewa_gość_gość

    03.12.2024, 06:07

    W tym Tczewie to wszystko zawija się...

    Od reagowania to są odpowiednie służy w tym mieście ... Ty gościu pewnie jesteś taki odważny ura bura szef podwóra za każdym razem reagujesz i ustawiasz wszystkich do pionu samodzielnie. Pewnego razu dostaniesz oklep jak banda Cie namierzy i skończysz pisać te głupie komentarze.

    Cytuj
    IP: 46.113.xx4.xx8  #
  • +15

    Tczewianin_gość

    02.12.2024, 12:27

    Wiata.

    Sądzę, że Straż Miejska powinna udowodnić swoją przydatność i odbudować swój wizerunek.... Do roboty!!!

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx8.xx6  #
  • +9

    Roy_gość_gość

    02.12.2024, 15:51

    SM do liwidacji

    co ty, te niedorajdy ze Strazy Miejskiej sa tylko zdolne do wystawiania mandatow mieszkancom np za przechodzenie nie na pasach, zenującą robote uprawiają...

    Cytuj
    IP: 188.47.xx4.xx4  #
    +1

    Yaba_gość

    02.12.2024, 18:09

    Nasza straż miejska to 4 osoby, więc bym na to w ogóle nie patrzył. Oni są bardziej od ochrony budynków. W 4 osoby to oni miasta nie ochronią. W Policji są tak duże braki kadrowe, że też patroli siłą rzeczy jest stanowczo mniej.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx4.xx5  #
    +1

    Terminator_gość_gość_gość_gość

    03.12.2024, 06:37

    Straż Wiejska to potrafi tylko mandaty wtstawiać za złe parkowanie i nic więcej.Do likwidacji z tą formacją nierobów!!!

    Cytuj
    IP: 109.207.xx7.xx2  #
  • +5

    adi_gość_gość

    02.12.2024, 12:47

    W takim miejscu to powinna być wykonana ze zbrojonego betonu. Albo nie, sam beton by wystarczył bo zbrojenia to rozkują i sprzedadzą na złomie.

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx2.xxx  #
  • +4

    Bogda_gość

    02.12.2024, 13:59

    Wandalizm

    Wandale w Tczewie mają pole do popisu.Od wiecznie niszczonych wiat autobusowych,ławek,bazgrołów kiboli na nowo odmalowanych elewacjach domów.Wlasciciele domow przez lata zbierają fundusze na odnowienie domow ale wandali to nic nie obchodzi.Może monitoring,zwiększone kontrole Straży Miejskiej, większe kary za zniszczone mienie ukróci te ekscesy wandali?

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx8.xx4  #
  • +6

    Wredna baba..._gość

    02.12.2024, 14:40

    Przykre...

    To jest bardzo przykre, a rozwiązanie problemu wcale nie takie proste. Zaczyna się od rzucania petów i papierków na trotuar, a często kończy potrzebą kosztownych napraw ponoszonych przez całe społeczeństwo. Przed kilkoma tygodniami kobiecie, która rzuciła peta na chodnik ul. Mickiewicza zwróciłam uwagę i.....dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy na mój oraz mojej rodziny temat. Trudno sobie wyobrazić, ze przy jednym mieszkańcu Tczewa postawi się jednego pilnującego. To tak nie funkcjonuje...

    Cytuj
    IP: 5.173.xx4.xx3  #
  • -4

    kozen fyrtel_gość

    02.12.2024, 14:12

    patologia od PO

    wy urzędnicy jednak jesteście papraki , nie potraficie znaleźć sprawców. Wymienić was na mądrzejszych trzeba i to szybko.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx5  #
  • bezsrejtu_gość

    02.12.2024, 14:18

    Nie dało by rady AirTaga ukryć w takiej desce? A konsekwencje dla wszelkiej maści wandali, złodziei i podobnej patologii powinny wyglądać tak: tnij.tcz.pl/?u=0d3e6b

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx4.xx1  #
  • +1

    romano_gość

    02.12.2024, 14:49

    brak kontroli Policji

    a śmietniki się moczą w kanale Młyńskim + z ławką

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx6.xx6  #
  • +4

    Foxx2_gość_gość

    02.12.2024, 16:11

    Brudny zaniedbany Tczew

    Te zniszczenia to efekt braku kontroli policji, straży miejskiej, , Tczew to stolica kloszardów, niszczycieli, cwaniakow, brudasów...

    Odpowiedz
    IP: 46.205.xx3.xx0  #
  • +2

    X_gość_gość_gość_gość_gość_goś_gość

    02.12.2024, 17:05

    To się dzieje od niedawna!

    Stan miasta w coraz gorszym stanie zaniedbania, może mianowany w konkursie DyrektorZUK udowodni i wykaże się według stanowiska , że jest zdolny poprawić stan zaniedbań miasta od czasu wyboru samorządowca na stanowisko Prezydenta.Od tego czasu zauważa się upadek wizerunku Tczewa.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx7.xx8  #
  • +7

    gosc_gość

    02.12.2024, 16:59

    wiata

    przydaloby sie wiecej poloti i finezji w tym smutnym jak p***a miescie tczew to miasto falszywych ludzi z mentalnoscia ludzi ze wsi plotki i obmawianie innych

    Odpowiedz
    IP: 37.109.xx6.xx1  #
  • +8

    X_gość_gość_gość_gość

    02.12.2024, 17:11

    To prawda

    miasto badziewie ,plotkarstwo na pierwszym planie ,a szczególnie wśród urzędników co ich kompetencje są poniżej poziomu ich wiedzy w zakresie wykonywanych zadań. Tczew to nora dla wieśniaków.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx7.xx8  #
  • +3

    Sławek EU07_gość

    02.12.2024, 17:05

    Węgiel drogi

    Węgiel drogi, więc nic dziwnego że kradną drewno do palenia w kopciuchu. W takim przypadku trzeba zrobić wiatę z betonu.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx3.xx9  #
  • +1

    Limba_gość

    02.12.2024, 19:59

    Testo

    Często w godzinach wieczornych były słyszalne odgłosy. Wyjące młode testosterony po używkach.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx7.xx7  #
  • Xyz_gość

    02.12.2024, 20:41

    JPRD 150 tys. Co za złodziejstwo!!!!

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx0.xx0  #
  • Mirek_Łąkowa_Vetrex_gość

    02.12.2024, 20:57

    Vetrrex_Team

    Wystarczyło by powiesić foto pułapkę lub kamerę.

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx5.xx8  #
  • n_gość

    03.12.2024, 13:59

    Takie miejsce raczej dla meneli i patologii. Kto tam pójdzie wieczorem?

    Odpowiedz
    IP: 78.133.xx9.xx2  #
  • +1

    Jolka _gość

    03.12.2024, 23:22

    Straż miejska

    Apropo straży miejskiej czy dalej pracuje tam ta stara rura Maria Ś czy poszło to coś już na emeryturę w końcu. Ona ma ponad 70 lat czas prawnuki bawić I robić na drutach

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx9  #
  • +1

    Adaś Moczymorda_gość

    05.12.2024, 16:19

    W skrócie Adaś M.

    "Zawsze możesz wystartować w przetargu i zrobić taniej"

    Nic z tego. Nie spełnia warunków przetargu.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx2.xx5  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.