Cztery pożary w ciągu tygodnia

Gaszenie pożaru sadzy w kominie (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Cztery pożary w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26.11.2018 roku do 02.12.2018 roku zanotowano łącznie 17 zdarzeń, w tym 4 pożary i 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

26.11.2018r. Dalwin- wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy leżący na boku tarasujący całą drogę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy kierowcy, odłączeniu akumulatora oraz postawieniu samochodu przy użyciu wciągarki na koła. Teren zdarzenia sprzątnięto z resztek porozbijanej karoserii oraz usunięcie rozlanych płynów eksploatacyjnych. W likwidacji skutków zdarzenia brały udział 3 zastępy: 1 z OSP Turze i 2 z JRG Tczew.

29.11.2018r. - Jaźwiska - pożar sadzy w kominie
Do niebezpiecznego pożaru komina w budynku jednorodzinnym doszło w jednej z miejscowości gminy Gniew. Działania polegały na wygaszeniu pieca oraz ugaszeniu palącego się komina przy użyciu sita kominowego oraz szczoty. W działaniach brało udział 5 zastępów: 2 z JRG Tczew, 1 z OSP Gniew, 2 z OSP Opalenie.

30.11.2018r. Tczew ul. Kaszubska 4 - otwarcie mieszkania
W jednym z budynków wielorodzinnych na osiedlu Zatorze zadysponowano ratowników do otwarcia mieszkania. W mieszkaniu znajdował się nieżyjący starszy mężczyzna. W likwidacji skutków zdarzenia brały udział 2 zastępy: 2 z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej