Niebezpiecznie na ulicy Bałdowskiej

Przez miesiąc nie będzie wjazdu do Tczewa od strony Bałdowa (fot. tcz.pl)
Tczew - Niebezpiecznie na ulicy Bałdowskiej
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10. do 16. października zanotowano łącznie 14 zdarzeń, z czego 1 to pożar, a 13 stanowią miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

21.10.2011 r. Czarlin, DK nr 91 - wypadek

Dwa zastępy JRG i jeden zastęp OSP Subkowy brały udział w likwidacji skutków wypadku samochodowego, w którym ranna została jedna osoba. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Do zdarzenia doszło w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

21.10.2011 r. Tczew, ul. Bałdowska - wypadek

W kilka minut po wypadku w Czarlinie doszło do wypadku na ulicy Bałdowskiej w Tczewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe marki audi i opel. Poszkodowane zostały dwie osoby, którym pomocy udzieliła ekipa pogotowia ratunkowego. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Tczew.

22.10.2011 r. Tczew, ul. Bałdowska - wypadek

Trzy zastępy JRG brały udział w likwidacji skutków wypadku samochodowego, w którym ranne zostały dwie osoby. W zderzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe marki audi oraz toyota. Do wypadku doszło z powodu wymuszenia pierwszeństwa przejazdu.

W minionym tygodniu na terenie Pomorskiej Fabryki Drożdży w Tczewie miały miejsce ćwiczenia "Gryf Pomorski 2011". W ćwiczeniach brały udział wszystkie zastępy JRG Tczew oraz specjalistyczne grupy: poszukiwawczo-ratownicza oraz ratownictwa wysokościowego PSP włączonych do Centralnego Odwodu Operacyjnego. Ćwiczenia trwały niecałe 28 godzin.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +5

  _gość

  25.10.2011, 06:51

  wiele razy zgłaszałam to skrzyżowanie na bałdowskiej do PZD, tam chodzą dzieci do szkoły, a just nsaprawdę niebezpiecznie. Może w końcu doczekamy sie tam czegoś co pomoże czuć sie nam bezpiecznie (np. lustra umożliwiającego bezpieczny wjazd na skrzyżowanie od ulicy starowiejskiej)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx7 
 • -1

  _gość

  25.10.2011, 13:35

  Ul. Bałdowska jest wąska t i niestety powinni ostrożniej jeździć.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx7 
 • -1

  q_gość

  25.10.2011, 13:40

  ludzka głupopta i arogancja powoduje tam wypadki

  tam przede wszystkim należałoby karać za nie przestrzeganie świateł. chodzę tamtędy bardzo często i ani kierowcom nie chce się czekać (nie wszystkim oczywiście) ani pieszymj. często przebiegają przed autami "bo zdążą" - drodzy rodzice jak już idziecie z dzieckiem to NACIŚNIJCIE TEN MAŁY PRZYCISK I POCZEKAJCIE NA ZIELONE ŚWIATŁO - uczycie dzieci, że światła nic nie znaczą a jak któreś zginie pod kołami to będziecie mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. co do kierowców - nawet jak skręcasz i masz zielone to pamiętaj, że pieszy też ma zielone A TY MASZ OBOWIĄZEK GO PRZEPUŚCIĆ. to nie jest jedyne takie miejsce a większość ludzi (i pieszych i zmotoryzowanych) uważa chyba, że przepisy ich nie dotyczą. możeby tak jakiegoś policjanta tam postawić i niech wypisuje mandaty za nie zastosowanie się do przepisów - oni będą mieli na paliwo a ludzie jak dostaną po kieszeni to może czegoś się nauczą

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xx8 
 • +1

  A.._gość

  25.10.2011, 19:20

  ..

  Zgadzam się całkowicie. Tez tedy chodzę i zawsze czekam na zielone. Tylko, że jak jest zielone i chce wyjść na ulice to zawsze jakiś debil jedzie prosto na mnie. Nie zatrzymują się i nic ich nie obchodzi, że mogą przejechać po nogach mojemu dziecku. Niech ci wszyscy debilni kierowcy idą do diabła. Życzę im aby ktoś rozjechał ich dzieci może wtedy pomyślą.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +2

  gosc_gość

  25.10.2011, 15:45

  i wlasnie 30 minut temu kolejny wypadek na skrzyzowaniu ul.baldowskiej ilu jeszcze trzeba takich zdarzen aby wkoncu ktos z odpowiednich wladz na to zareagowal

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx7.xx9 
 • +2

  Kierowca_gość

  25.10.2011, 15:53

  Wypadek

  Pragnę poinformować, że w w dniu dzisiejszym t.j. 25.10.2011 był kolejny wypadek na ul. Bałdowskiej. Także historia lubi się powtarzać. Może trzeba by coś zrobić z tym skrzyżowaniem? No chyba, że jak to bywa w naszym pięknym kraju trzeba poczekać, aż ktoś zginie i wtedy MOŻE ktoś się tym zajmie! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx1 
 • +1

  _gość

  25.10.2011, 16:08

  i dziś znów poważny wypadek na skrzyżowaniu starowiejskiej i bałdowskiej. Czy może ktoś się sprawą zajmie, czy czekamy aż będą pierwsze ofiary śmiertelne? Sprawa ta jest często przekazywana do odpowiedzialnego za tą krzyzówkę, ale niestety nic sie tam nie robi. Dla niezorientowanych taka uwaga: nie chodzi tu o skrzyżowanie ze światłami przy lidlu, tylko o jedno bliżej w stronę miasta

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • ~~~~_gość

  26.10.2011, 01:03

  UCZESTNICZKA WYPADKU

  Jestem osobą,która "niestety "była poszkodowaną w wypadku drogowym właśnie na tym skrzyżowaniu. Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować najcieplej jak potrafię wszystkim ludziom z pobliskich domów za szybką pomoc w tak trudnej dla mnie chwili! Do czasu przyjazdu karetki udzielili mi wsparcia,okazali współczucie i poświęcenie.Pomagając mi okazaliście najpiękniejszy dowód ludzkiej wrażliwości!!!..Pamiętam co mówili ludzie,którzy byli na miejscu tego wypadku-MAMY TEGO DOSYĆ,TO JUŻ KOLEJNY WYPADEK W TYM MIEJSCU, W TYM TYGODNIU!!! Mam nadzieję, że KTOŚ wreszcie zadba o to aby skrzyżowanie ulic Starowiejska - Bałdowska było bezpieczne,ponieważ skutki kolejnego wypadku mogą być tragiczne!!! Sama byłam uczestnikiem wypadku w tym miejscu i nikomu nie życzę tego co Ja i moja rodzina do dziś przeżywa i na pewno nie zapomni...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx2 
 • KIEROWCA_gość

  26.10.2011, 01:31

  ZŁA WIDOCZNOŚĆ...

  Zła widoczność od strony Starowiejskiej,tuż przy skrzyżowaniu owa ulica obstawiona autami,przy budynku ze szkołą angielskiego mnóstwo aut .Ze szkoły nr.1 jadą auta slalomem,pobocza zastawione tuż przed wyjazdem na Bałdowską być może powodują ,że kierowcy tracą orientacje i zatraceni w mijanie aut to z poboczy, to z przeciwka zapominają się i przejeżdżają na wprost-na Bema bez ustąpienia pierwszeństwa.Jeżdżę tam niemal codziennie i znam to miejsce-koszmarna ulica!!!Jeżeli nie poprawi się tam bezpieczeństwo na pewno ominę to miejsce.Najgorzej boję się o pieszych czy dzieci,które często przechodzą na tym skrzyżowaniu idąc do szkoły!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia