Tczewianie w ramach konkursu prawie trzykrotnie okrążyli kulę ziemską

Droga rowerowa (fot. tcz.pl)
Tczew - Tczewianie w ramach konkursu prawie trzykrotnie okrążyli kulę ziemską
Uczestnicy konkursu "Rowerem do pracy" w sumie prawie trzykrotnie okrążyli kulę ziemską i ponad 20 tys. razy wybrali siodełko zamiast fotela samochodowego czy autobusu. Od wiosny pracownicy z tczewskich firm rywalizowali dojeżdżając do miejsca pracy i z powrotem. Wyzwanie wystartowało w tym roku wcześniej, niż w poprzednich edycjach. Tczewianie i tczewianki mogli współzawodniczyć od 7 maja do 2 września.

Dokładnie 43 firmy z Tczewa zgłosiły udział w akcji a 384 pracowników założyło profil konkursowy. Rekordzista, reprezentant firmy Huber + Suhner, przebył 3298 kilometrów! Natomiast pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nabił aż 200 przejazdów! Wśród firm najdłuższy dystans wykręcił Flex (18857 km). Również do Flexa należy pierwsze miejsce za największą ilość odnotowanych przejazdów (3101). Kolejne w rankingu są: Press Glass (2529), Gemalto (2279), Huber + Suhner (1992), Vetrex (1072). Ubiegłoroczna edycja konkursu również cieszyła się dużym zainteresowaniem. W 2017 roku 190 osób z 21 tczewskich firm nakręciło na rowerze aż 32350,37 kilometrów! Zarejestrowano wówczas 8218 przejazdów. Liczymy, że w kolejnych odsłonach konkursu jeszcze więcej osób przyłączy się do zabawy, a tym samym wpłynie pozytywnie na równowagę transportu w mieście i środowisko oraz własne zdrowie. Pełne zestawienie z 2018 r. dostępne jest pod adresem:
http://roweremdopracy.tczew.pl/rankingi/
Statystki konkursu "Rowerem do pracy" pokazują, że Tczew to bardzo rowerowe miasto! Co oprócz ogromnych liczb wyróżniło tę edycję? Uczestnicy konkursu, po raz pierwszy, do rejestracji przejazdów używali aplikacji Strava. Dzięki tej zmianie mogli codziennie wybierać inną trasę a przez to motywować siebie i innych użytkowników do zwiększania wykręconego dystansu. Nie było ograniczeń co do długości drogi do pracy lub domu.

Konkurs miał na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa walczyli o pakiety śniadaniowe, gadżety, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 22 września podczas Pikniku Mobilności Aktywnej. 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, z tej okazji w Tczewie organizowany jest coroczny Wielki Przejazd Rowerowy (start godz. 9:30 - Kanonka), zakończony piknikiem i wieloma atrakcjami.

To nie koniec rowerowej rywalizacji

Zakończenie "Rowerem do pracy" nie oznacza rezygnacji z roweru. Konkurs wprowadził w życie uczestników pozytywną rutynę. Wierzymy, że wiele osób nie porzuci roweru na rzecz samochodu. By dodatkowo zmotywować Tczewian i Tczewianki do kontynuacji dojazdów do pracy rowerem Urząd Miasta zachęca do udziału w kolejnym wyzwaniu, jakim Ogólnopolska Gra Rowerowa. Rywalizacja również opiera się na korzystaniu z aplikacji (Activy) a idea i zasady są bardzo zbliżone do zakończonej kampanii "Rowerem do pracy". Reguły i sposób rejestracji dostępne są pod adresem:
http://www.rower.tczew.pl/ogolnopolska-gra-rowerowa/

Konkurs "Rowerem do Pracy" był realizowany w ramach projektu pt.: "Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.".


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +5

  Kamil._gość

  11.09.2018, 10:11

  Ostatnie zdanie: Konkurs "Rowerem do Pracy" był realizowany w ramach projektu pt.: "Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi... Na takie głupoty idzie kasa przeznaczona na rozbudowę węzła transportowego. Wiat porządnych nie ma, parking za mały a pieniądze idą na głupoty.

  Odpowiedz
  IP: 109.72.xx3.xx6 
 • uyhuy_gość

  11.09.2018, 11:16

  Przy netto parkuj

  Cytuj
  IP: 83.23.xx7.xx7 
  +1

  dick_gość

  11.09.2018, 11:24

  Jak każdy poważny projekt ma działania tzw. "miękkie" i "twarde". Opinia to nie wiedza.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +2

  cin_gość_gość

  11.09.2018, 11:00

  co mnie zadziwia

  Co mnie zadziwia w tym rankingu biernosc i lenistwo Urzedu Miasta, otoz na ok 200 urzednikow tak malo przejechali firma duzo mniej zatrudniajaca Telkab byla ciut nizej a fundacja Pokolenia wyzej tzn ze mamy urzednikow leniuchow i wygodnych, nie biore pod uwage firmy flex poniewaz tam pracuje o ile sie nie myle ponad 3 tys ludzi, ale brawo dla wszystkich rowerzystow, nawet tych nielicznych z UM

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +2

  Gość_gość_gość_gość

  11.09.2018, 19:05

  Do kogo należy czyszczenie ścieżek rowerowych z trawy

  Odpowiedz
  IP: 46.169.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA