Tcz.pl logo

Szukaj

Pumptracki wyłączone z użytkowania. Co dalej?

Pumptracki (fot. tcz.pl)
Pumptracki wyłączone z użytkowania. Co dalej?
Pod koniec października wokół pumtracków na osiedlu Czyżykowo pojawiła się taśma - a na fanpagu Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji informacja, że nie można z nich korzystać do odwołania. Czy jest szansa, że dzieci i młodzież będą mogły z nich korzystać?

Z przykrością informujemy, iż w związku z przeprowadzoną kontrolą zmuszeni jesteśmy zamknąć nasz tor PUMPTRACK na osiedlu Czyżykowo. Dołożymy wszelkich starań aby jak najszybciej został ponownie uruchomiony - taka informacja pojawiła się niedawno w mediach społecznościowych TCSiR.


Pumptrucki od 2019 roku są jedną z głównych atrakcji niecki na Czyżykowie. Powstały w 2019 roku i kosztowały około 900 tys. zł. Ostatnia ekspertyza pokazała jednak, że trzeba je wyłączyć ze względów bezpieczeństwa. Zdaniem władze miasta, obiekt przez ostatnie lata nie był należycie konserwowany i nie były realizowane wnioski dotyczące bieżących napraw.

Z danych, jakie obecnie posiadamy, wynika, że przywrócenie urządzeń do należytego stanu będzie kosztowało 110 tys. zł. Na razie nie mamy tych środków w budżecie - mówi prezydent Tczewa, Łukasz Brządkowski. - Przypomnę, że ta inwestycja kosztowała blisko milion złotych i po pięciu latach jest w takim stanie.


Urzędnicy obecnie analizują sytuację. Nie wiadomo, kiedy wróci możliwość użytkowania toru.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

  • -12

    Hinson _gość

    27.11.2024, 08:08

    agenthinson@gmail.com

    Czy potrzebujesz pożyczki? Wyślij e-mail na adres: agenthinson@gmail.com

    Odpowiedz
    IP: 129.205.xx4.xx3  #
  • +2

    Lukas_gość_gość_gość

    27.11.2024, 11:34

    Pożyczka

    To chyba pytanie do Miasta ?

    Cytuj
    IP: 109.207.xx8.xx4  #
  • -12

    Hinson_gość

    27.11.2024, 08:10

    Czy potrzebujesz pożyczki? Wyślij e-mail

    Oferujemy pożyczki osobiste, komercyjne i biznesowe z bardzo niskimi rocznymi stopami procentowymi wynoszącymi 2% od 1 roku do 50 lat okresu spłaty w dowolnym miejscu na świecie. Udzielamy pożyczek od 10 000,00 ? do 10 000 000,00 ?. Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo jako nasz priorytet. Zainteresowane strony powinny wysłać do nas wiadomość e-mail poniżej. E-mail pożyczkodawcy: agenthinson@gmail.com Kontakt WhatsApp: tnij.tcz.pl/?u=cc7851 DANE POŻYCZKOBIORCY DO WNIOSKU:- KWOTA POŻYCZKI: CZAS TRWANIA: NUMER TELEFONU: KRAJ: ZAWÓD: Jak nas znalazłeś?:

    Odpowiedz
    IP: 129.205.xx4.xx3  #
  • -1

    czyżykowianin_gość

    27.11.2024, 08:42

    gnije od środka ta zaraza

    to co pobłocki zostawił obraca się w błoto....PO i wszystko jasne. teraz wam czaskowski ubogaci życie na czarno i tęczowo.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx5  #
  • -2

    Towarzyszka Balbina_gość

    27.11.2024, 12:46

    Alfons cioci TW.Balbiny-:) IPN

    Zogranizowana Organizacja Przestepcza Pycha i Szmal niebawem zniknie ze sceny politycznej, wiec zbieramy podpisy o delegalizacji bandy mafijnej Pycha i Szmal, poza tym zalatujesz pisowskim fetorem, bo psujesz sie od srodka, zapewno twoje komorki mozgowe gnija od jadu pisowskiego, dla was kryminalisci PiS tylko cela wiezienna, bo niebawem konczy sie wklad do dlugopisa i wiezienia zostana wypelnione ! a propos kogo i co wybierasz ? zapewno Alfonsa, ktory ulatwi tobie i innym pisowcom zaspokojenie seksualne, bo w tym jest dobry, a propos co wolisz dziewczynke, czy wolisz chlopca z obrosnietymi nogami-:))) przeciez banda Pycha i Szmal jest kolorowa jak tecza LGBT, no coz nie dalo sie ukryc zycie seksualne towarzyszka Balbiny i Antoska z Misiami, takze TW.Balbina chetnie wciela osob z LGBT do zorganizowanej organizacji przestepczej Pycha i Szmal to, widac i slchac, az TiKTok piszczy po pisowsku-:)) mow mi Oskarowa -:))) takze zauwazylem, ze towarzyszka Balbina na stare lata przerzucila sie z Miekiszona na silnych mezczyzn powiazanych z polswiatkiem kryminalnym, poczawszy od neofaszysty Bakiewicza tani nie byl tylko 1.000.000.000 mln zl do tego listowne zapewnienie , ze bedzie go wspieral i ochranial, wow zapewno gleboko zaimponowal towarzyszce Balbinie poprzez znachora Mejza lepszy od Banku do Alfonsa, ktory powali kazdego i do tego damy i mezczyzni do towarzystwa, no coz dla pisowskich milonerow do raj na ziemi, bo bardziej doceniaja dobro materialne od dobra duchowego to, widac i slychac ! zapewno przed wyborami TW.Balbina skontaktuje sie z salcesonem za 100.000.000 mln zl. aby poprzez sms nawiazal kontak z Lucyferm to, zapewno z z braku Pegasusa-:)) jestem ciekawy co z tego zwiasku wyjdzie, zapewno nowa afera zaginionych aktow rodu towarzyszy Kalkstein, ups nazwisko bardziej nawiazuje do Izraela, wiec moze miec paszport izraelski jak propagadista Kurski, ktory przez swoja dekade nie zdazyl w TVPiS zwierzyc sie z swoim pochodzeniem, bo byl bardzo zajety dziadkem Tuska, no coz brudna gra polityczna warta swieczki-:)) od wiedzy historycznej Pomorza i Slaska , poza tym pisowscy nigdy nie grzeszyli madroscia ale zlodziejstwem, hakowaniem i klamstwem etc.

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
  • +8

    Saracen_gość

    27.11.2024, 08:56

    " że przewrócenie urządzeń do należytego" przewrócić to mogę za darmo ;-) a może chodzi przywrócenie urządzeń.......... język polski trudny język.....

    Odpowiedz
    IP: 147.161.xx8.xx7  #
  • +12

    a_gość_gość

    27.11.2024, 09:45

    Język łatwy tylko nasze orły pseudo redaktorki bez wykształcenia ,kolejny popis arogancji wobec czytających ,najgorsze że z tym nikt nic nie robi ,w normalnej pracy już dawno by na zbity pysk wylecieli ,ale tu pociotki mają się dobrze i gdzieś mają czytających te bzdury.

    Cytuj
    IP: 178.235.xx0.xx1  #
  • +2

    Łupaszko _gość_gość_gość_gość

    27.11.2024, 09:12

    "a 'la long "

    Oczywiście odpowiedzialnych brak - jest za to nowy dyrektor ZUK :)

    Odpowiedz
    IP: 91.94.xx8.xx0  #
  • Łupaszko _gość_gość_gość_gość_gość

    27.11.2024, 09:33

    "a 'la long "

    Polska to jest kabaret ,tylko ten kabaret skończy się płaczem nie śmiechem ...

    Cytuj
    IP: 91.94.xx8.xx0  #
    +2

    gooośśścccc_gość

    27.11.2024, 11:57

    W przedstawionych okolicznościach odpowiedzialność za co najmniej zaniedbanie urzędnicze ponosi osoba, która dopuściła się uchybień. W imieniu mieszkańców działa Prezydent Miasta, i jeśli zaniedbał swoje obowiązki, pomimo składanych wniosków dotyczących bieżących napraw, odpowiada za brak zapewnienia bezpiecznej i prawidłowej eksploatacji toru. Nie ma znaczenia, że w międzyczasie nastąpiła zmiana osoby pełniącej funkcję Prezydenta Miasta. Obecnie urzędujący Prezydent, powziąwszy wiedzę o zaniedbaniach (w tym o wskazaniach władz miasta, że w ostatnich latach tor PUMPTRACK nie był należycie konserwowany i nie realizowano wniosków dotyczących jego bieżących napraw), powinien zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Brak realizacji wniosków doprowadził do potencjalnego zagrożenia wypadkowego dla osób korzystających z toru, co mogło skutkować również działaniem na szkodę Gminy Miejskiej Tczew.

    Cytuj
    IP: 185.167.xx2.xx0  #
    -2

    hejterzy tlustego kota OdNowa_gość

    27.11.2024, 12:50

    @gosc z IP.185.167**2**0 Troll OdNowa, czyzby dazyl do koryta , albo juz siedzi w korycie , ze tak cztery litery lize Dyzmie,sprawdzimy to !

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
    -2

    wow_gość

    27.11.2024, 12:58

    Trolle od Nowa zaczeli plusowac pisowskiemu propagadziscie Lupaszko, to widac i slychac kumuterstwo kryminalne w bandzie z mafia Pycha i Szmal oraz z Mlodziezawszechpolska i z KonfedeRuSSia, ten trojkat trzeba dokladnie zbadac, bo te ostanie wybory zalecialy hejtem i klamstwem poczawszy od tlustego hejtera OdNowa !

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
  • +10

    dfgh_gość

    27.11.2024, 09:36

    Nabudujmy kolejnych plastikowych ATRAKCJI, o które nikt i tak nie dba, nie konserwuje, nie naprawia, a za parę lat będziemy je mogli z czystym sumieniem zamknąć, bo niebezpiecznie. Może zanim miasto wyda kolejne pieniądze na następną ATRAKCJĘ zastanowi się czy są pieniądze na na jej utrzymanie. Właśnie szykuje nam się wodny plac zabaw na niecce, ciekawe czy pomyślano kto i za jakie pieniądze będzie o niego dbał. Chyba że sam o siebie zadba???

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx2  #
  • +6

    do redaktorka osła_gość

    27.11.2024, 09:54

    Przewróć się tak żeby walnąć się w tą głupią głowę może zaczniesz pisać mądrze, a dla wszystkich miało być przywrócenie nie przewrócenie dwa słowa które mają zupełnie inne znaczeni, ale durny pismak nie rozumie co pisze ma gdzieś czytających ,Ciężkie te wypociny

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xxx.xxx  #
  • +2

    Rowerowy_johny_gość_gość

    27.11.2024, 10:08

    Kurczę a na plakatach było ....

    ...., że jest Nowa Wizja Tczewa, a jest jak jest.

    Odpowiedz
    IP: 212.160.xx2.xxx  #
  • +3

    mudia_gość

    27.11.2024, 13:02

    Fuszerka władz

    Jak się stawia plastikowy szajs to tak to wygląda. Trzeba było zrobić profesjonalnie - konstrukcje ziemne z masą bitumiczną. Tak robi się tam, gdzie ma to służyć latami a nie być tylko kiełbasą wyborczą.

    Odpowiedz
    IP: 188.47.xx4.xx8  #
  • +1

    goośśćcccć_gość

    27.11.2024, 18:30

    Każde urządzenie techniczne a w tym przypadku tor PUMPTRACK, wymaga stosownej konserwacji. Na to zwraca uwagę producent. To że tor nie jest wykonany na bazie konstrukcji betonowej nie oznacza, że nie powinien podlegać konserwacji. Profesjonalizm polega na tym, że o zakupiony towar dbasz a w tym przypadku poddajesz stosownym przeglądom technicznym i realizujesz ewentualne wnioski na rzecz eliminacji ewentualnie dostrzeżonych nieprawidłowości. Urząd Miejski wykazał (patrz wyżej artykuł), że obiekt przez ostatnie lata nie był należycie konserwowany i nie były realizowane wnioski dotyczące bieżących napraw. Wniosek na dzień dzisiejszy - zaniedbanie urzędnicze. Czy aktualnie Prezydent Miasta podejmie stosowne działania, gdyż to Jego obowiązkiem jest dbałość o wykonywanie zadań publicznych z racjonalnym wydatkowaniem publicznych pieniędzy???

    Cytuj
    IP: 185.167.xx2.xx0  #
  • -1

    Muhammad Leo_gość

    30.11.2024, 07:50

    HACKER JUDAS ONLY THE EXPERT IN RECOVERY

    Investment fraud has become an alarming issue, and I strongly advise the public to be cautious when dealing with unregulated companies. I personally fell victim to one of these fraudulent schemes, I invested a significant amount of money-best known to me-only to find myself unable to recover any of my hard-earned funds. The company kept pressuring me for additional deposits, making it clear they had no intention of returning my investment. In my search for a solution, I turned to Hacker Judas, a team of specialists known for helping individuals recover lost funds from dubious online investments. Initially, I was skeptical, as many recovery services promise results but fail to deliver. However, to my surprise, Hacker Judas proved to be a reliable and professional service. They were able to recover my lost funds within a few weeks, which exceeded my expectations.What impressed me most about their service was the consistent communication. They kept me d every step of the way, ensuring I felt informed and supported throughout the recovery process. Thanks to their expertise and dedication, I was able to reclaim my funds and have peace of mind once again.I am truly grateful for the generosity and professionalism of the Hacker Judas team, and that's why I felt compelled to share my positive experience with others. If you've been a victim of investment fraud, I highly recommend their services. They truly made a difference for me, and I am confident they can do the same for others. Contact them using this website: tnij.tcz.pl/?u=9d027a Email: hackerjudas9@gmail.com / hackerjudasrecovery567@zohomail.com

    Odpowiedz
    IP: 149.88.xx8.xx9  #
  • Zniesmaczona_gość

    15.07.2025, 09:33

    Utworzyć zbiórkę

    Bo jak powstaje jakiś wodny plac zabaw i drugi basen w tak małym mieście jak Tczew to potem pojawia sie taki psikus, że pozwalamy na niszczenie danej infrastruktury, bo nie ma pieniędzy, za rok bedzie to już 150 albo i 200 tyś. Nie lepiej coś przesunąć i wygospodarować, albo jesli nawet to zorganizować zbiórkę na naprawę? Tłumaczenie, że nie ma pieniędzy jest najłatwiejsze, podobnie było z mostem i mamy molo.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx9.xx2  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.