Tczewianka zdecyduje o najpiękniejszych - dzięki unijnym funduszom - miejscach w Polsce

Alicja Gajewska trafiła do kapitułu prestiżowego konkursu (fot. tcz.pl)
Tczew - Tczewianka zdecyduje o najpiękniejszych - dzięki unijnym funduszom - miejscach w Polsce
Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk, została zaproszona przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do udziału w pracach kapituły V edycji konkursu "Polska Pięknieje. 7 cudów funduszy unijnych". Pierwsze spotkanie kapituły już się odbyło. Jak przyznaje tczewianka, konkurencja jest ogromna, a dzięki konkursowi widać jak Polska zmienia się dzięki unijnym funduszom.

Na konkurs przyjmowane są projekty z całej Polski zrealizowane przy wsparciu środków unijnych. Zgłoszenia przyjmowane są w siedmiu kategoriach - rewitalizacja, zabytek, produkt promocyjny (wydawnictwo, portal, kampania promocyjna), obiekt turystyczny/gastronomiczny, wydarzenie (festiwal, targi, jarmark), współpraca transgraniczna oraz rozwój turystyki na obszarach wiejskich. Pierwsze posiedzenie kapituły odbyło się w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Projekty ocenia siedmioosobowe grono - oprócz tczewianki w kapitule zasiadają m. in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Na początku zapoznaliśmy się z 280 projektami. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego trudno wybrać, który projekt będzie kwalifikował się do następnego etapu konkursu. Dzięki temu przedsięwzięciu widać, jak Polska zmienia się dzięki unijnym funduszom. Mnóstwo projektów zgłoszono do kategorii "rewitalizacja" - tutaj widać, że w tym kontekście musimy myśleć nie tylko o odnowie budynków, ale przede wszystkim o działaniach społecznych - tłumaczy nam Alicja Gajewska, dyrektor "Fabryki Sztuk" - W kategorii "turystyka" zgłoszono aż 72 projekty - zarówno wielkie miasta, jak i małe miejscowości, które udowadniają, że warto spędzać czas w Polsce, która naprawdę pięknieje.

Kapituła kolejny raz spotka się w marcu, by zdecydować o kolejnym etapie konkursu. Jego finał przewidziano na maj. Dodajmy, że tczewska Fabryka Sztuk (wtedy jeszcze Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły) zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu w kategorii rewitalizacja. Więcej informacji o konkursie na stronie: www.polskapieknieje.pascal.pl
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +7

  _gość

  20.02.2012, 07:38

  Dokładnie tak jest, rewitalizacja to nie tylko budynki czy ulice. Już wielokrorotne o tym pisałem, to przede wszystkim ludzie i ich problemy. Co z tego, że pomalujemy elewację jak i tak nikt tego nie zauważy, bo starówka jest opustoszała i nie przyciąga. Niestety mieszkańcy starego miasta mają złą opinię i nie chcę przez to powiedzieć, że zasłużoną. Należy tę opinię i wizerunek zmienić.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx6 
 • +1

  max_gość

  20.02.2012, 12:26

  o działaniach społecznych

  O działaniach społecznych - zróbcie np. ścieżki rowerowe to będzie coś co wszystkim się przyda!

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.