Jest wykonawca II etapu budowy stadionu lekkoatletycznego

Stadion przy Bałdowskiej (fot. UM Tczew)
Tczew - Jest wykonawca II etapu budowy stadionu lekkoatletycznego
Pięć ofert wpłynęło na ogłoszony przez ratusz przetarg na realizację drugiego etapu budowy stadionu przy ulicy Bałdowskiej. Po analizie ratusz podpisze umowę z firmą Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy, która wykona zadanie za 2,4 mln zł. Zadanie ma być wykonane do października.

Na przetarg wpłynęło 5 ofert, jedna z nich została odrzucona ze względu na brak wymaganych wyjaśnień (dotyczących rażąco niskiej ceny).

- Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy, która wykona zadanie za 2 414 162,19 zł. II etap pozwoli wyposażyć obiekt w zaplecze sanitarne, trybuny, miejsca parkingowe, oświetlenie. Podpisanie umowy planujemy do końca stycznia br. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. :

- dostawę, montaż i podłączenie do wewnętrznych instalacji elektrycznych, wodnych i sanitarnych kompletnego modułowego kontenera sanitarnego
- dostawę wyposażenia boiska piłkarskiego (np. wiaty dla zawodników rezerwowych, wiata dla sędziów, chorągiewki narożne),
- dostawę wyposażenia stadionu lekkoatletycznego (np. poprzeczki do skoku wzwyż, płotki wyczynowe, bloki startowe, tablice do obliczenia okrążeni, oszczepy, dyski do rzutu, kule do rzutów),
- budowę trybun dla ok. 500 osób
- remont istniejącego budynku sanitarnego wraz z budową toalety dla osób niepełnosprawnych,
- wykonanie nawierzchni utwardzonych, w tym parkingu (30 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla 2 autobusów) i ciągów pieszych,
- dostawę i montaż elementów małej architektury,
- wykonanie oświetlenia parkingu, bieżni, terenu przy kontenerach,
- wykonanie kompletnego systemu monitoringu z doprowadzeniem zasilania do kamer,
- wykonanie systemu nagłośnienia obiektu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec października 2021 r.

- Wiosną 2020 r. zakończony został I etap budowy stadionu lekkoatletycznego. Powstała wówczas m.in. bieżnia lekkoatletyczna oraz sektor rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, płyta boiska piłkarskiego, wykonano  kanalizację deszczowej. Boisko otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - dodaje Mykowska.

Władze PZLA uznały, że na stadionie w Tczewie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe  (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem. I etap kosztował 4,8 mln zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +11

  .._gość

  13.01.2021, 14:06

  ..

  ..dobrze, że nie udało wam się terenu deweloperom opchnąć...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • -2

  a_gość_gość

  14.01.2021, 00:40

  A próbowano, cymbale? Chętnych byłoby na pęczki

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • Gość _gość

  13.01.2021, 20:10

  Rzuty

  Będzie można rzucać oszczepem, dyskiem i pchać kulą? Czy to taka ściema, bo teraz był zakaz.

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx9 
 • Ciekawski_gość

  14.01.2021, 19:27

  Zamknięcie na czas budowy

  Czy na czas budowy stadion będzie zamknięty?

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.