Włącz się w organizację wigilii dla mieszkańców Tczewa

To jedyna okazja do podzielenia się opłatkiem z innymi mieszkańcami miasta (fot. tcz.pl)
Tczew - Włącz się w organizację wigilii dla mieszkańców Tczewa
Już po raz ósmy mieszkańcy Tczewa spotkają się w Parku Kopernika, by wspólnie śpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem. Chociaż miejska wigilia dopiero za miesiąc, to już cały sztab ludzi pracuje nad powodzeniem przedsięwzięcia. Organizatorzy nie ukrywają, że liczą na pomoc tych, którzy mogą wesprzeć spotkanie opłatkowe tczewian.

Jak co roku samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Starostwa Powiatowego organizuje Wigilię Miejską. W tym roku, 19 grudnia, mieszkańcy miasta Tczewa będą mieli możliwość po raz ósmy spotkać się w Parku Kopernika by wspólnie kolędować oraz podzielić się opłatkiem. Organizatorzy liczą na pomoc osób, które mogłyby wesprzeć spotkanie opłatkowe tczewian.

- Pomóż w organizacji wigilii! - apeluje Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu - Jeśli chcesz wesprzeć organizatorów w przygotowaniu Tczewskiej Wigilii, kontaktuj się z Wydz. Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Tczewie (pl. Piłsudskiego 1, tel. 058 7759-327). Jeśli chcesz przekazać dania na wieczerzę, zadzwoń do MOPS-u (58 777 00 20, wew. 43).

Tczewianom świąteczne życzenia złoży duchowieństwo oraz włodarze miasta i powiatu. Podobnie jak w zeszłym roku niewątpliwą atrakcją wigilii będzie żywy żłóbek i jasełka. Nie zabraknie także kolęd w wykonaniu tczewskich chórów. W organizację przedsięwzięcia włączają się m. in. harcerze, żołnierze, policja i straż miejska oraz tczewscy restauratorzy. Co roku wydarzenie to przyciąga tłumy tczewian - podczas ubiegłorocznej wigilii opłatkiem podzieliło się kilka tysięcy osób.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  BUCA_gość

  18.11.2010, 20:13

  ŻENADA!!!

  jest w tczewie tylu karierowiczów( patrz: wybory). że niech okażą swe małe serce i rzuca kasą...radni- bezradni...kościół powinien podzielić się z potrzebującymi, mają mega-kasę, wigilia to święto katolickie...

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx8.xx4 
 • +2

  xxx_gość

  19.11.2010, 07:35

  O czym ty marzysz oni wszyscy wymienieni przez ciebie przede wszystkim za friko się nażrą a resztę zabiorą do domu.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • ......................._gość

  21.11.2010, 19:36

  .....................

  KATABASY BĘDĄ MAIŁY OKAZJE SIĘ WYKAZAĆ...

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx3.xx4 
 • Ś w Mikołaj_gość

  21.11.2010, 22:32

  czy spotkanie wigilijne musi być wparte żarciem ???? a może pośpiewajmy złóżmy sobie życzenia !!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia