Widziałeś jak katowali bezdomnego? Zgłoś się na policję

Mężczyźni zostali zatrzymani w czerwcu przez tczewskich policjantów (fot. KPP Tczew)
Tczew - Widziałeś jak katowali bezdomnego? Zgłoś się na policję
W czerwcu policjanci z Tczewa zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu tczewskiego i nowodworskiego, podejrzanych o śmiertelne pobicie bezdomnego. Wszystko wskazywało na to, że zajście potraktowali jako "zabawę" - całe zdarzenie nagrali na telefonie komórkowym. Policja poszukuje teraz świadków pobicia oraz mężczyzny, zaczepionego przez nich na dworcu, który mógł stać się kolejną ofiarą podejrzanych.

Do zdarzenia doszło 9. czerwca bieżącego roku około godz. 5.00 na przystanku autobusowym ZKM przed tczewskim dworcem PKP przy ul. Pomorskiej.

Poszukujemy osób, które mogły być świadkami śmiertelnego pobicia 58-letniego bezdomnego mężczyzny. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.


Jak wynika z relacji stróżów prawa, dwaj młodzi ludzie podeszli do siedzącego na przystanku bezdomnego, po czym jeden z nich zaczął kopać mężczyznę, a drugi całe zajście nagrywał swoim telefonem komórkowym.

Prawdopodobnie ci sami sprawcy w chwilę później na holu dworca PKP zaczepili innego mężczyznę, którego także chcieli pobić. Sprawcy w kilka dni po zdarzeniu zostali zatrzymani. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które były świadkami pobicia bezdomnego na przystanku autobusowym, a także do mężczyzny który został zaczepiony na holu dworca PKP, aby skontaktowali się z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie - apeluje Dariusz Górski.


Z funkcjonariuszami prowadzącymi sprawę można skontaktować się telefonicznie - 058 530-81-84, bądź 058 530-81-80. Wszelkie sygnały można również zgłaszać oficerowi dyżurnemu pod numerem tel. 058 530-82-22.
Drukuj
Prześlij dalej