Uczą się i poznają amerykańską kulturę

Uczestnicy obozu łączą zabawę z nauką
Tczew - Uczą się i poznają amerykańską kulturę


Bingo, Halloween i baseball - na takich - typowo amerykańskich - rozrywkach upływa czas młodzieży, która przyjechała do Tczewa na obóz językowy. Podczas zajęć uczestnicy poznają język, kulturę i zwyczaje gości z USA.

W ramach rewanżu amerykańscy nauczyciele i ich asystenci zdobywają wiedzę o polskiej historii, poznają nasz region i narodową kuchnię. W czasie wycieczek podróżowali Szlakiem Zamków Gotyckich: Malbork - Sztum - Kwidzyn, odwiedzili Gdańsk i Sopot. Przed nimi spotkanie z gotycką katedrą w Pelplinie i postacią słynnego astronoma we Fromborku.

Przypomnijmy, że obóz już po raz piętnasty odbywa się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Przedsięwzięciu patronuje UNESCO. W naszym mieście gości młodzież z całej Polski, która doskonali swoje zdolności językowe. Uczestnicy obozu, z różnych części kraju, uczą się angielskiego pod okiem amerykańskich wolontariuszy. Wolontariusze przyjechali z różnych części Stanów Zjednoczonych, m.in. Filadelfii, Bostonu, Las Vegas.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  buzz_gość

  20.07.2011, 02:01

  widziałam jakichś Amerykanów na Sobieskiego koło północy kiedyś. dziewczyna i chłopak. gadali tak głośno że na Starym Mieście ich chyba było słychać i co drugie słowo to "fucking".

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx3 
 • +6

  _gość

  20.07.2011, 07:30

  A ja widzialam jakas grupke jak po nocy sie szlajala w okolicach II LO. Co prawda nie przeklinali, ale zachowywali sie conajmniej dziwnie- śmiali się jak nienormalni, śpiewali i tańczyli na przejściu dla pieszych... Chyba po prostu mają za słabe głowy na naszą kulturę :P

  Cytuj
  IP: 81.219.xx8.xx0 
 • +1

  noajak_gość

  20.07.2011, 10:39

  niech sie ucza jezyka i niech poznaja nasza kulture, ale dlaczego ludzie z innternatu ktorzy chcieli by mniec wolne musza pracowac i in uslugiwac. I mala poprawka ucza sie w ekonomiku, a mieszkaja i zywia sie w internnacie.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx0 
 • tcz45

  20.07.2011, 10:40

  żenada

  Akurat to co najgorsze pochodzi z tej UESEJ, ten kraj i ich obywatele powinni raczej ubrać worki pokutne i za wyrządzone światu krzywdy pokutować. Miałem sporo kontaktów z takimi amerykańcami i mam wyrobione zdanie o ich obywatelach. Są pyszni, grubi , cwaniacy...a przy tym tłuki jakich mało....

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  20.07.2011, 10:59

  A do jakiego narodu wg Ciebie nie pasują takie określenia?

  Cytuj
  IP: 78.31.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.