Pelpliński kiermasz wielkanocny 2022

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Pelpliński kiermasz wielkanocny 2022
10 kwietnia w Niedzielę Palmową w krużgankach klasztornych miał miejsce świąteczny kiermasz. Wydarzenie to było wspólną inicjatywą Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyły oraz Proboszcza Parafii Katedralnej ks. infułat Tadeusza Brzezińskiego.

Już od samego rana w krużgankach klasztornych można było spotkać pierwszych kupujących. Na stoiskach królowały przede wszystkim świąteczne wypieki: mazurki, babki, swojski chleb oraz inne smakołyki. Oprócz przysmaków uczestnicy kiermaszu mogli także zakupić ręcznie wykonane dekoracje oraz ozdoby wielkanocne. Wśród stoisk pojawił się także ukraiński akcent w postaci pierogów wykonanych przez naszych przyjaciół ze Wschodu.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kieruję do naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, Seniorów, Wolontariuszy oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. To dzięki Waszemu zaangażowaniu stoiska zapełniły się świątecznymi wypiekami i dekoracjami, które mogliśmy zakupić i tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujących z terenu naszej gminy - powiedział burmistrz Mirosław Chyła

Co istotne, całkowity dochód ze sprzedaży podczas kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację świątecznego spotkania dla samotnych mieszkańców Pelplina i uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, Seniorom, Wolontariatowi Parafialnemu oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie za przygotowanie stoisk.


Zdjęcia z imprezy do obejrzenia tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • GRIZZLI_gość

    16.04.2022, 08:16

    Kiedy Psiaplin dołączy do miasta Tczewa? Bo przypominam, że to portal miasta Tczewa. Nie psiaplina i Gniewu - tylko Tczewa.

    Odpowiedz
    IP: 2.58.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.