Koniec z gimnazjami. Jak przygotowania do rewolucji?

Uczniowie gimnazjum nr 2 (fot. tcz.pl)
Tczew - Koniec z gimnazjami. Jak przygotowania do rewolucji?
Jeśli rząd nie zmieni swoich planów, od nowego roku szkolnego z mapy edukacyjnej kraju znikną gimnazja. Jak przygotowania do tej szkolnej rewolucji idą w Tczewie?

W Tczewie funkcjonują obecnie trzy gimnazja - uczy się w nich 1530 uczniów.

- Biorąc pod uwagę fakt, że dokumenty wprowadzające od 1 września 2017 r. radykalne zmiany w systemie edukacji, polegające przede wszystkim na wygaszaniu gimnazjów i wprowadzeniu 8-letnich szkół podstawowych, są na razie w fazie projektu Gmina Miejska Tczew nie podjęła jeszcze żadnych wiążących decyzji dotyczących wdrożenia tych zmian w naszym mieście. Na dzień dzisiejszy przeprowadzane są analizy, opisujące warianty wprowadzania reformy. - mówi wiceprezydent Tczewa, Adam Urban.

W styczniu 2017 roku zostanie przedstawiony Radzie Miejskiej do zaakceptowania projekt uchwały proponującej plan sieci publicznych szkół podstawowych (sześcioletnich przekształconych w ośmioletnie), warunki przekształcenia dotychczasowych gimnazjów oraz plan sieci publicznych gimnazjów (na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019), a także granice obwodów tych szkół.

- Zgodnie z projektem ustawy uchwałę dostosowującą sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego Gmina Miejska Tczew musi podjąć do 31 marca 2017 r. W tym celu zobowiązani jesteśmy uzyskać wcześniej pozytywną opinię Kuratora Oświaty, który ma na to 21 dni od otrzymania projektu uchwały zawierającej proponowane zmiany. - dodaje wiceprezydent.

Zdaniem szefowej resortu edukacji reforma nie ma generować dla samorządów żadnych kosztów. Na razie trudno wyobrazić sobie, że zmiany uda się przeprowadzić bez pieniędzy. Miasto nie ma natomiast szacunkowych kosztów tych zmian.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  05.12.2016, 15:24

  Komentarze usunięte ? Wszystkie??

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx6 
 • +2

  Gg_gość

  05.12.2016, 21:03

  A co to

  Cenzura zaczęła już działać. Dobra zmiana idzie

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx6.xx3 
 • ff_gość

  06.12.2016, 17:27

  no właśnie

  Przecież kilka dni temu było dużo komentarzy. Co się stało?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.