Paulina czeka na swoją szansę - możesz jej pomóc

Paulina czeka na swoją nową szansę (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Paulina czeka na swoją szansę - możesz jej pomóc
13-letnia Paulina - uczennica Gimnazjum nr 1 w Tczewie kocha góry, lubi się wspinać. Była już w Tatrach, Gorcach, Pieninach - tego lata też planowała krótki pobyt na Podhalu. Niestety, w lutym zdiagnozowano u niej białaczkę i Paulina została zakwalifikowana do przeszczepu szpiku. Teraz właśnie Ty możesz uratować życie Paulinie i innym, zostając potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Możesz to zrobić już jutro w Gimnazjum nr 1.

W Polsce co 1,5 godziny stawiana jest komuś diagnoza - nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory na białaczkę nie znajduje dawcy. Ty możesz zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego - rejestracja i pobranie krwi trwa tylko chwilę. Możesz to zrobić w najbliższą sobotę (24. kwietnia) pomiędzy godz. 10.00 a 18.00 w Gimnazjum nr 1 im. Gen. H. Dąbrowskiego (u. Czyżykowska 69).

Pamiętaj - weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Rejestracja na potencjalnego dawcę jest bardzo poważną decyzją. W przypadku, gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś szansę na nowe ŻYCIE. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz komuś tę nadzieję. Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. Więcej o zostaniu dawcą na www.dkms.pl

Imprezę honorowym patronatem objęli prezydent Tczewa, Zenon Odya oraz starosta, Witold Sosnowski.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  _gość

  23.04.2010, 05:49

  Popieram akcję, sama jestem już od ponad 5 lat w bazie i niedawno nawet przeszłam badania jednak na ostatnim etapie okazało się że jest pewna niezgodność. Jednak do czego zmierzam: cyt. "....dasz komuś szansę na nowe ŻYCIE. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz komuś tę nadzieję. Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. " Przyznam szczerze, że te słowa są troszkę nietrafione i poczułam się lekko zniesmaczona. Z tego wynika że jeśli jest się np. kobietą w wieku rozrodczym to nie powinna się ona zapisać jako potencjalny dawca bo przecież w każdej chwili może być w ciąży? A przecież właśnie o to chodzi, żeby baza dawców była jak NAJWIĘKSZA a nie stawianie takiego ultimatum. Jeśli już człowiek jest w bazie danych to jest i zanim zostanie potem dawcą musi przejść i tak szereg badań. A chciałam zauważyć że zdarzają się pewne czasowe przeciwwskazania do zostania dawcą. Czy autor teksu o tym wie np. przebyta w niedawnym czasie operacja czy chociażby karmienie piersią? To co prawda czasowo wyklucza ale już za 3, 6 czy 12 miesięcy można być dawcą!

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xx9 
 • +1

  Maxx

  23.04.2010, 20:17

  Ja to rozumiem

  Rozumiem że z powodów obiektywnych które opisałaś można nie być dawcą np przez jakiś czas. Chodzi raczej o sytuacje typu "nie bo nie" gdy okazuje się że możemy uratować komuś życie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Justyna z Tczewa_gość

  24.04.2010, 14:08

  Trzymaj się Paulinko!

  ...właśnie wróciłam z tej akcji zarejestrowania się jako dawca, jestem niesamowicie wzruszona tym faktem, bo nawet jeśli nie jestem niczyim genetycznym bliźniakiem , to i tak...klucha staje w gardle. Jestem pełna nadziei, że wszystko będzie dobrze...i w to trzeba wierzyć :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx0 
 • +1

  jamiee84_gość

  25.04.2010, 12:53

  Brawo za organizację!!

  Wczoraj wybraliśmy się "całorodzinnie", wprawdzie dzieci są jeszcze małe, ale niech się uczą empatii od najwcześniejszych lat. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas organizacja całego przedsięwzięcia: spodziewaliśmy się jednej pani pielęgniarki, a tu wiele zaangażowanych ludzi, wszystko szybko, sprawnie, nawet dzieci nie zdążyły się znudzić :) trzymamy kciuki za Paulinę i mamy nadzieję, że cząstka nas samych będzie mogła kiedyś komuś pomóc!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx8 
 • +2

  _gość

  25.04.2010, 14:54

  Witam, jestem siostrą Pauliny:) i dziękuję wszystkim, którzy oddali 4 ml krwi, żeby jakoś pomóc mojej siostrze, jesteście wyjątkowymi ludźmi prawdziwych przyjaciół znajduje się w potrzebie! Dziękuję w imieniu całej mojej rodziny oraz Paulinki!bóg zapłać!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • -1

  Alonso

  25.04.2010, 17:53

  Przespałem akcje zbierania chętnych a chciałbym się zgłosić. Czy ktoś może wie czy jest / będzie jeszcze taka możliwość ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  25.04.2010, 20:54

  http://szpikdlapauliny.pl/ to adres strony internetowej na ktorej w zakladce pytania masz adres gdzie może pobrać krew

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia