Przeżyj przygodę swojego życia i zagraj w musicalu!

Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Gniew rozpoczną wspaniałą kulturalną przygodę. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie trwają obecnie zapisy na wyjątkowe warsztaty pn. "Zakochani w kulturze". Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzą musical, którego premiera odbędzie się jesienią na Zamku w Gniewie.

Projekt "Zakochani w kulturze" jest to cykl warsztatów stymulujących kreatywność i twórczo aktywizujących dla wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu odbędą się: warsztaty teatralne, wokalne i taneczne.

Kulturalna nowość

- Zależy nam na rozwoju kapitału społecznego w aspekcie kulturalnym, integracji mieszkańców oraz otwarciu na nowe możliwości. Już niedługo rozpoczną się warsztaty dla mieszkańców gminy Gniew, których efektem będzie realizacja musicalu. Musical zrealizowany zostanie w oparciu o utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert - mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Do projektu zaangażowaliśmy profesjonalnych instruktorów. Uczestnicy naszych warsztatów rozwiną swoją wiedzę na temat teatru, zobaczą jak to jest tworzyć musical od podstaw.

Na warsztatach teatralnych uczestnicy rozwiną wyobraźnię, poznają umiejętności prezentacji scenicznej, dowiedzą się, jak prawidłowo korzystać z aparatu mowy a także jak pracować ze scenariuszem. Z kolei na warsztatach wokalnych poznają możliwości swojego głosu oraz poprawią jego sprawność. Efektem warsztatów będzie przygotowanie prezentacji wokalnych indywidualnych i grupowych, które będą częścią musicalu. W czasie warsztatów tanecznych, uczestnicy wspólnie z profesjonalnym instruktorem stworzą choreografię do musicalu.

Zapisz się już dziś

Swoistą nagrodą za udział w zajęciach i włożony wysiłek będzie wyjazd na spektakl do Teatru Muzycznego w Gdyni, połączony ze zwiedzaniem. Finał warsztatów to wspólne przygotowanie musicalu z wykorzystaniem klasyki polskiej piosenki. Premiera odbędzie się jesienią na Zamku w Gniewie.

- W spotkaniach będą mogły uczestniczyć osoby ze szczególnymi potrzebami. Na główne wydarzenia warsztaty i musical zapewnimy możliwość dowozu dla chętnych mieszkańców - mówi burmistrz miasta i gminy Gniew Maciej Czarnecki. - Dzięki uczestnictwu w projekcie mieszkańcy miasta i gminy Gniew zdobędą liczne, nowe umiejętności.

- Zapraszamy serdecznie do zapisów. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - dodaje dyrektor A. Czyżewska.

By dołączyć do obsady musicalu "Zakochani w kulturze" wystarczy zadzwonić pod nr tel. 507 125 558 lub napisać mail na adres: biuro@ckibp.gniew.pl

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Agata Topolska - Project Manager "Zakochani w kulturze" oraz instruktorka warsztatów tanecznych. Z tańcem związana jest od ponad 20 lat, 9 z nich spędziła na deskach paryskich scen. Do jej dorobku można zaliczyć spektakle baletowe m.in. "Bajadera", "Giselle", "Dziadek do Orzechów", "Jezioro Łabędzie"Pani Agata to tancerka, choreograf, instruktor tańca. Właścicielka Teatr Tańca 8 Negro. Jest również autorką własnych baletów na 150 dzieci inspirowanych bajkami Disney'a m.in. "Kraina Lodu", "Zaplątani" czy "Vaiana- taneczna przygoda". Od 15 lat prowadzi zajęcia z baletu dla dzieci i młodzieży. W 2017 roku postanowiła stworzyć wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Tczewa, Teatr Tańca 8 Negro, w którym pod okiem Agaty i jej zespołu dzieci, młodzież i dorośli mogą uczyć się tajników m.in baletu, tańca współczesnego czy modern jazzu.

Izabela Chyła - instruktorka warsztatów wokalnych, dyrygentka, nauczycielka muzyki i fortepianu. Miłość do muzyki odziedziczyła po ojcu, wieloletnim nauczycielu zasłużonym dla kultury gniewskiej. Ukończyła podyplomowe studia na Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy jako chórmistrz i specjalista od emisji głosu, którą pasjonuje się od kilku lat. Z niegasnącą pasją realizuje się w roli dyrygentki i założycielki chóru żeńskiego Harmonia Sphaerarum - Women's Choir oraz od niespełna roku chóru UTW. Przez 14 lat prowadziła chór dziecięcy Cantores Minores. Oddana swojej pracy z pełnym profesjonalizmem.

Monika Janeczek-Toporowska - instruktorka warsztatów teatralnych, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Powszechnym, Teatrem Wybrzeże, scena? SAM w Gdyńskim Centrum Kultury. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie realizuje przeróżne projekty artystyczne wraz z ludźmi, którzy sztukę? noszą? w sercach. Do nieprzytomności zakochana w Słowie.


Mikołaj Chroboczek - instruktor warsztatów teatralnych, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (2016). Pracował w Teatrze Współczesnym w Warszawie, aktualnie jest aktorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Otrzymał wyróżnienie za rolę Ojca w spektaklu "Ślub" w reż. Waldemara Zawodzińskiego na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Ma na swoim koncie mnóstwo ról, zarówno teatralnych, jak i filmowych.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA