Prokurator i sędzia czekają na Twoją wizytę

Pomoc Ofiarom Przestępstw (fot. archiwum)
Tczew - Prokurator i sędzia czekają na Twoją wizytę
Co robić, gdy jesteś ofiarą przemocy? Jak reagować na agresywne zachowania wobec innych? Na te i inne pytania będziesz mógł znaleźć odpowiedź podczas Tygodnia Ofiar Przestępstw. Tczewska prokuratura, sąd oraz policja podczas specjalnych dyżurów odpowiedzą na nasze pytania i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. To już kolejna edycja takich spotkań.

Tydzień Ofiar Przestępstw ma na celu zwrócenie uwagi na los ofiar poszkodowanych podczas czynów przestępczych. Każdy może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa np. wypadku drogo­wego, błędu lekarskiego, molestowania psychicznego w miejscu pracy oraz innej przemocy w każdej postaci. Dlatego warto wiedzieć, jakie prawa mają ofiary przestępstw w świetle prawa polskiego. Inaczej mówiąc, jakie prawa ma pokrzywdzony, czyli w świetle kodeksu postępowania karnego osoba lub instytucja, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo. Tydzień Ofiar Przestępstw będzie także miał miejsce w Tczewie.

- W dniach od 22 do 28 lutego zostanie po raz kolejny zorganizowany "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Stosowne dyżury prokuratorów, będą pełnione w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Tczewie przy ulicy Sadowej 6 w dni robocze w godzinach 8.00-15.30. Nadto zwróciliśmy się do organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu tczewskiego, a zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom przestępstw, aby w w/w terminie swoją działalność prowadzili także w siedzibie tut. Prokuratury.. - informuje p.o. Prokuratora Rejonowego Kajetan Gościak.

Również w Sądzie Rejonowym w Tczewie będą udzielane porady dla osób pokrzywdzonych w wyniku popełnienia przestępstw. Zainteresowani mogą zgłaszać się w dniach od 22 do 26 lutego w godzinach od 9.00 do 15.00 do Biura Kuratorów Zawodowych przy ul. Paderewskiego 18, gdzie dyżur będą pełnić kuratorzy Sądu Rejonowego w Tczewie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zgłosiły chęć udziału w ww. przedsięwzięciu, tj. CIK i MOPS w Tczewie. W akcję włącza się też tczewska policja - informację o dyżurach stróżów prawa podamy wkrótce.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +10

  Tczewianin_gość

  17.02.2010, 06:43

  #

  Proszę pomyśleć o kontakcie na e mail z osobami pełniącymi dyżur, ponieważ w tych godzinach ludzie są w pracy.

  Odpowiedz
  IP: 195.33.xx4.xx0 
 • +2

  melcia_gość

  18.02.2010, 14:43

  racja

  Popieram, to są godziny pracy więc nic wam to nie daje. Utwórzcie e-meila albo numer tel. na który ewentualnie można dzwonić z pytaniami.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.