Powiatowa inauguracja roku szkolnego. "Ta reforma była odpowiedzią na oczekiwania społeczne"

Powiatowa inauguracja roku szkolnego (fot. Tcz.pl)
Powiatowa inauguracja roku szkolnego. "Ta reforma była odpowiedzią na oczekiwania społeczne"

zobacz galerię zdjęć: 15
To koniec wakacyjnej laby. Zaczyna się nowy rok szkolny. Powiatowa inauguracja roku szkolnego obyła się dzisiaj (04.09) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Młodzież zaczyna rok szkolny w zreformowanej przez PiS szkole - wracają 4-letnie ogólniaki i 5-letnie technika.

Uczniowie po dwumiesięcznej przerwie spotkali się najpierw na mszy w kościele pw. świętego Józefa. Później oficjalne uroczystości odbyły się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie. Podczas uroczystości w "Ekonomiku" wręczono nominacje awansującym nauczycielom. Nie zabrakło także przemówień i życzeń na zbliżające się miesiące nauki:

- Jest takie łacińskie przysłowie - "per aspera, ad astra" - drodzy uczniowie pamiętajcie o nim w czasie swojej wytężonej nauki i drodze ku gwiazdom - mówił dyrektor ZSE, Jerzy Cisewski.

Głos zabrał również starosta tczewski, Tadeusz Dzwonkowski, który życzył uczniom owocnej pracy, ale wspomniał również o wdrażanej reformie:

- Tak sobie dziś pomyślałem - ta reforma jest potrzebna - także nam pedagogom - dzięki niej możemy się rozwijać zawodowo.

Do gości przemówił także Kazimierz Smoliński - wiceminister infrastruktury i budownictwa, który wręczył szkole w prezencie książki o historii Polski.

- Ta reforma była odpowiedzią na oczekiwania społeczne. Zdecydowana większość Polaków chciała likwidacji gimnazjów. Mam nadzieję, że reforma zostanie przeprowadzona łagodnie, choć zazwyczaj pierwsze lata bywają trudne - mówił Kazimierz Smoliński, zwracając się również do uczniów. - W życiu nie ma ograniczeń - ja też kończyłem szkołę w Tczewie, a dziś jestem posłem i wiceministrem. Zapraszam w moje ślady.

Naukę łącznie w powiecie rozpocznie 3791 uczniów, z czego w samym Tczewie 3010.

- Są to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zawodowych i specjalnych. Liczba ta nie zawiera uczniów z Collegium Marianum, Liceum Katolickiego w Tczewie oraz CKZ Nauka w Tczewie. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

  • kik_gość

    04.09.2017, 10:44

    Należy przywrócić zakres nauczania przedmiotów ścisłych z lat 70 XX wieku, obecny zakres matematyki, fizyki i chemii jest żałosny

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • john_gość_gość

    04.09.2017, 17:50

    zapomnij o chemi i fizyce ,religia ma być 10 g.tygodniowo.

    Cytuj
    IP: 77.103.xx8.xx0 
  • prawy_lewak_gość_gość

    04.09.2017, 12:40

    Wyborcy PiS to nie jest "zdecydowana większość Polaków", a czy Polacy chcieli likwidacji gimnazjów tego się nie dowiemy, bo inicjatywa referendalna przepadła głosami tych posłów, którzy obiecali słuchać społeczeństwa. W tym (i nie tylko) jesteście podobni do Platformy.

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx6.xx0 
  • tczewianin_gość

    04.09.2017, 13:35

    reforma szkolnictwa

    Wszystkie wasze zmiany tłumaczycie oczekiwaniem społeczeństwa. Jest to jawne, obłudne, zakłamanie. Zawsze odwracacie kota ogonem.

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx0.xx3 
  • john_gość_gość

    04.09.2017, 17:55

    kłamstwo dobrej zmiany ,cofamy sie w średniowiecze,zamiast samodzielnego myślenia będzie wykuwanie regułek na pamięć ,jak najmniej przedmiotów ścisłych a za to czarowanie religią 10 g tygodniowo

    Cytuj
    IP: 77.103.xx8.xx0 
  • mim_gość

    04.09.2017, 14:38

    Wmówią nam nawet że świeci słońce, gdy pada deszcz. NIE dla ideologizacji szkoły !!!!

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx8.xx6 
  • Joanna_gość

    04.09.2017, 20:39

    dereforma oświaty

    Słowa pana Dzwonkowskiego to krzyk rozpaczy. Ten pan powtarza słowa prezesa, brak charyzmy i indywidualności.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx7 
  • gość_gość

    04.09.2017, 20:52

    szkoda słów

    Cóż do powiedzenia na temat oświaty ma pan Smoliński, przecież nie jest pedagogiem tylko prawnikiem. Wypowiadać powinni się pedagodzy, osoby bezpośrednio związane z pracą w szkole, znający struktury, realia i problematykę szkolną. Wszyscy poczuli się nagle fachowcami w danej dziedzinie.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.