Tcz.pl logo

Szukaj

Niedopałek papierosa przyczyną pożaru pasażu handlowego. Straty przekroczyły 1,8 miliona złotych!

(fot. KPP Tczew)
Niedopałek papierosa przyczyną pożaru pasażu handlowego. Straty przekroczyły 1,8 miliona złotych!
Policjanci z Pelplina najpierw zabezpieczali teren podczas akcji gaśniczej, a później ustalili i zatrzymali sprawcę pożaru kompleksu usługowo-handlowego. Jak wynika z ustaleń śledczych, do tragedii doprowadził nieostrożnie wyrzucony niedopałek papierosa.

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie pracowali na miejscu pożaru kompleksu usługowo-handlowego. Funkcjonariusze zabezpieczali teren podczas działań strażaków oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i osób przebywających w pobliżu miejsca zdarzenia.

Równolegle mundurowi rozpoczęli szczegółowe czynności, mające wyjaśnić przyczynę pożaru. Policjanci zabezpieczyli monitoring oraz ślady znajdujące się na miejscu zdarzenia. Wnikliwa analiza nagrań pozwoliła wytypować osobę odpowiedzialną za zaprószenie ognia. Jak ustalili śledczy, 52-letni mężczyzna, działając nieumyślnie, nie zachował wymaganej ostrożności i wyrzucił tlący się niedopałek papierosa w miejsce składowania odpadów, znajdujące się przy pasażu handlowym. Ogień bardzo szybko objął kartony i inne łatwopalne materiały, a następnie rozprzestrzenił się na kompleks usługowo-handlowy. Właściciel oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 1 815 000 złotych. Mężczyzna trafił do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. - informują tczewscy policjanci.



Policjanci przypominają, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii i ogromnych strat materialnych. Wysokie temperatury, łatwopalne odpady oraz nieostrożność sprawiają, że ogień może rozprzestrzenić się w bardzo krótkim czasie.

Apelujemy o zachowanie ostrożności:

- nie wyrzucaj niedopałków papierosów do koszy, kontenerów i miejsc składowania odpadów,
- zawsze upewnij się, że papieros został całkowicie ugaszony,
- nie pozostawiaj źródeł ognia w pobliżu materiałów łatwopalnych,
- reaguj, gdy zauważysz zagrożenie pożarowe.

Pamiętajmy, że odpowiedzialne zachowanie może uchronić życie, zdrowie oraz mienie przed tragicznymi skutkami pożaru.

O pożarze pisaliśmy tutaj - Pożar na targowisku w Pelplinie.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

  • +5

    Palenie szkodzi _gość

    21.05.2026, 13:26

    To już kolejny niedopałek.

    Kilka miesięcy temu niedopałek spowodował inny wybuch w Pelplinie. To było na budowie.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx9.xx8  #
  • +11

    Marian_gość

    21.05.2026, 14:01

    Te niedopałki rzucane na lewo i na prawo, ludziom pod nogi - powinni zjadać ci śmierdziele palacze.

    Odpowiedz
    IP: 37.128.xx2.xx8  #
  • +9

    Gość _gość_gość

    21.05.2026, 15:08

    I tak to jest wszędzie te świnie co palą wszędzie rzucają te pety porządek trzeba zrobić z tymi palaczami

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx5.xx9  #
  • +7

    .............................._gość

    21.05.2026, 15:51

    oni rzucają

    Na UL. WŁ.Jagiełły 4 rzucane są niedopalone resztki od papierosa z balkonu Kl.C pietra od wyżej 7 niedopałki trafiają na inne balkony kl.D ,gdzie suszone jest pranie , łatwo o podpalenie.Po drugie jest zakaz palenia papierosów na balkonach niech osoba z kl.C sobie uzmysłowi ,że za takie zachowanie jest grozi art. kodeksu wykroczeń .

    Odpowiedz
    IP: 79.163.xx6.xx1  #
  • -4

    Szeryf _gość

    21.05.2026, 18:54

    Odp

    Niezupełnie masz rację balkon jest przynależny do mieszkania zakazu palenia papierosów na balkonach nie ma ale wyrzucać już nie wolno trzeba mieć gdzie zgasić u siebie na balkonie i to jest zgodnie z regulaminem spółdzielni więc najpierw się dowiedz a wtedy pisz

    Cytuj
    IP: 37.248.xx2.xx2  #
    +4

    asdf_gość

    22.05.2026, 14:00

    Z 4D z 3 piętra to samo, syfiarz rzuca pety na inne balkony i pod okno

    Cytuj
    IP: 163.116.xx9.xx2  #
  • +1

    ttrhr_gość

    21.05.2026, 16:11

    Trochę gość ma lipe

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx4.xx5  #
  • +3

    bezsrejtu_gość

    21.05.2026, 16:51

    Typowy smrodziarz-półgłówek bo każdy, kto ma iq większe od orangutana wie by od tego dziadostwa trzymać się z daleka

    Odpowiedz
    IP: 79.186.xx7.xx2  #
  • -5

    Xxx_gość

    21.05.2026, 16:52

    To jest chore, za byle co do więzienia faceta zamkną... a pewna pani z urzędu sobie bezkarnie kradła w roSSmanie i tylko z pracy ją wyrzucili

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx0.xx0  #
  • +3

    jaaa_gość_gość_gość_gość_gość__gość

    22.05.2026, 09:52

    :)

    Za byle co ? ponad bańka strat to byle co ?

    Cytuj
    IP: 158.116.xx5.xx2  #
    -2

    .x_gość

    22.05.2026, 10:55

    nie wyrzucili....

    jest pracownikiem UM tylko nie wiceprezydentem pomimo tego ,że kciuki nie dały rady być trzymane dalej .......

    Cytuj
    IP: 79.163.xx6.xx1  #
  • +1

    ...................._gość

    22.05.2026, 09:40

    balkon zewnętrzny wyjaśniam .........

    "Niezupełnie masz rację balkon jest przynależny do mieszkania zakazu palenia papierosów na balkonach nie ma ale wyrzucać już nie wolno trzeba mieć gdzie zgasić u siebie na balkonie i to jest zgodnie z regulaminem spółdzielni więc najpierw się dowiedz a wtedy pisz"

    NIe potrzebuje się dowiadywać ,a wiem Balkony zewnętrzne nie są przynależne do powierzchni użytkowej mieszkania(zgodnie z polskim prawem) ,ani w opłatach czynszu ,ani w metrażu mieszkania mimo,że służy do wyłącznego korzystania przez właściciela mieszkania ,a jego zewnętrzna elewacja stanowi część nieruchomości wspólnej wszystkich mieszkańców bloku(wieżowca) TAKI jest stan prawny (wyrok SĄDU NAJWYŻSZEGO z 07 marzec 2008r.) a tylko ta część balkonu ,która jest wliczona w metraż mieszkania.

    Odpowiedz
    IP: 79.163.xx6.xx1  #
  • -4

    palacz_gość

    22.05.2026, 11:02

    Fakt niedopałków nie powinno się wyrzucać gdzie popadnie, ale dlaczego ogólnie piszecie, że palacze to śmierdziele, półgłówki, smrodziarze, dziadostwo itp. ? To przecierz też ludzie. Przykro się to wszystko czyta...

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx6.xx3  #
  • +2

    ......_gość

    22.05.2026, 15:48

    ocena palaczy

    Coraz mniej osób korzysta z palenia papierosów z powodu ceny , zdrowia , natomiast palaczem papierosów są politycy naukowcy , księża ,których ręka przy podawaniu opłatka (komunii) śmierdzi ,aż na wymioty bierze. Znam takich co 5 minut przed śmiercią z świadomością prosili o papierosa ,aby zakończyć żywot .

    Cytuj
    IP: 79.163.xx6.xx1  #
  • Xxx_gość

    22.05.2026, 13:46

    "Za byle co ? ponad bańka strat to byle co ?"

    To wszystko jest ubezpieczone... nie zrobil tego specjalnie

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx0.xx0  #
  • +1

    qq_gość

    23.05.2026, 08:20

    - nie wyrzucaj niedopałków papierosów do koszy, kontenerów i miejsc składowania odpadów, tak bo lepiej w3.14zdu na chodnik albo w krzaki. te pismaki jak już sie za coś biorą to jest hit

    Odpowiedz
    IP: 205.147.xx7.xx2  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA