Chcą zdobyć 10 strażackich wozów

Włodarze 5 gmin podpisali umowę w tym tygodniu (fot. tcz.pl)
Tczew - Chcą zdobyć 10 strażackich wozów
10 wozów strażackich różnej wielkości chcą w najbliższych latach pozyskać włodarze 5 gmin z terenu powiatu tczewskiego. Dzięki projektowi wartemu ponad 6,6 mln zł może zwiększyć się bezpieczeństwo pożarowe. W tym tygodniu w Urzędzie Gminy podpisano stosowne porozumienie, dzięki któremu można aplikować po unijne dofinansowanie.

Partnerami projektu "Bezpieczny Powiat - poprawa bezpieczeństwa poprzez wyposażenie w środki transportu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej powiatu tczewskiego" zostały gminy Tczew, Gniew, Pelplin, Morzeszczyn i Subkowy. W ramach RPO można pozyskać aż 10 mln euro do podziału na zadania związane z ochroną zdrowia i systemem ratownictwa. Wartość projektu, któremu przewodzi gmina Tczew, wynosi 6,6 mln zł.

- Chcemy pozyskać 3 samochody - 2 średnie i jeden lekki - wyjaśnia nam wójt gminy Tczew, Roman Rezmerowski - W ramach projektu znajdą się również środki na przeprowadzenie szkolenia strażaków w zakresie przeprowadzania pierwszej pomocy. 75 proc. dofinansowania ma pochodzić ze środków zewnętrznych.

Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, zostanie zakupionych dziesięć specjalistycznych środków transportu wraz z wyposażeniem dla jednostek OSP na terenie pięciu gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu tczewskiego. Oprócz gminy Tczew, Gniew, Pelplin i Morzeszczyn otrzymają po dwa, a Subkowy jeden.

- Mamy jawne atuty - jesteśmy bardzo specyficznym powiatem - jest autostrada, węzeł kolejowy, Wisła, stąd nasze duże szanse na dofinansowanie - podkreśla wójt gminy Morzeszczyn, Piotr Laniecki.

Konkurs zaplanowano na maj przyszłego roku. Na jego pozytywne wyniki mają nadzieję strażacy - nowe wyposażenie pozwoli im na szybsze docierania na miejsce akcji.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  hehehe

  19.11.2009, 08:57

  :)

  drugi od lewej to jakiś bliźniak Tuska ?? hahahahaha

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • kaziuk_gość

  19.11.2009, 10:09

  "szkolenia strażaków w zakresie przeprowadzania pierwszej pomocy" - to jakiś żart ?? myślałem, że strażacy powinni być w tym biegli.

  Odpowiedz
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • _gość

  19.11.2009, 10:47

  kaziuk, pamiętaj że jest tu mowa o OSP. nie każdy strażak OSP musi byś przeszkolony z pierwszej pomocy, oni są głównie do pomocy dla zawodowców...

  Cytuj
  IP: 83.14.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.