Ładnie mieszkasz? Pochwal się i zdobądź nagrody

Najwyższe nagrody przewidziano w konkursie na staromiejską elewację (fot. tcz.pl)
Tczew - Ładnie mieszkasz? Pochwal się i zdobądź nagrody
Chcesz się pochwalić zadbaną posesją, a może odnowiłeś niedawno fasadę swojej kamienicy? Masz szansę, że otrzymasz za to pieniądze od tczewskiego magistratu. Prezydent szuka najładniejszych tczewskich domów, balkonów oraz kamienic. Pula nagród w konkursie to aż 50 tys. zł. Zgłoszenia można składać tylko do końca czerwca.

Prezydent Tczewa ogłosił już 14. edycję konkursu na "Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie". Trzy lata temu organizatorzy wyodrębnili dodatkową kategorię konkursową - dotyczącą elewacji budynku na objętym rewitalizacją terenie Starego Miasta. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne - pula nagród to aż 50 tys. zł - najwyższa nagroda czeka zwycięzcę w kategorii wykonania remontu - odnowienia elewacji budynku w obszarze rewitalizacji Starego Miasta:

- Chcemy dać impuls właścicielom prywatnych nieruchomości, a takich jest większość na tczewskiej Starówce, do tego, by zaczęli zmieniać wizerunek nieruchomości w obrębie Starego Miasta. - wyjaśnia nam prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Nagrody, już dużo niższe, czekają również na właścicieli domków jednorodzinnych, czy amatorów balkonowej zieleni. Oprócz nagród, będzie też satysfakcja, że mieszka się w jednym z najlepiej utrzymanych budynków w mieście. Zgłoszenia najładniejszej posesji, balkonu, otoczenia lub elewacji może dokonać każdy mieszkaniec miasta. Zgłoszenia przyjmowane są w Wydziale Spraw Komunalnych Urzędu Miejskiego (II p., tel. 058 77 59 346) do końca czerwca.

Konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach:

A) dla budynków jednorodzinnych- gdzie oceniana będzie elewacja budynku, zagospodarowanie działki oraz utrzymanie otoczenia

B) dla budynków wielomieszkaniowych

• zagospodarowanie i utrzymanie otoczenia -
• najładniej utrzymany balkon
• elewacja budynku na obszarze rewitalizacji - kierowany jest do wspólnot mieszkaniowych, administratorów i zarządców budynków, które ukończyły remont lub renowacje budynku w części obejmującej przynajmniej jego fasadę w roku 2010. Zgłoszenie winno zawierać:

- dokumentację fotograficzną elewacji budynku przed i po remoncie - odnowieniu
- kopie dokumentu: zgłoszenie robót lub kopie postanowienia miejskiego konserwatora zabytków lub decyzji na wykonanie robót wydanej przez miejskiego konserwatora zabytków.
- dopuszcza się zgłoszenia nie częściej jak raz na 10 lat budynków poprzednio nagrodzonych.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w następujących kategoriach przyznane zostaną nagrody pieniężne.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  jj_gość

  27.05.2011, 10:55

  bardziej w lewo

  na zdjeciu Wspolnota Mickiewicza 1 która w ubiegłym roku zajęła tylko II miejsce.....Szkoda,że co roku pula nagród jest coraz mniejsza...ale to nic i tak bedziemy sie chwalic wyremontowanymi Wspólnotami :)

  Odpowiedz
  IP: 80.239.xx2.xx4 
 • -1

  antyamerykanin_gość

  27.05.2011, 14:22

  Rokicka

  Szkoda, że jest to konkurs tylko dla mieszkańców kamienic, bo budynki przy Kościele NMP na Suchostrzygach na ul. Rokickiej też są bardzo ładne. Mieszkam w wieżowcach i stwierdzam, że nie mamy tak ładnej zieleni, śmietników, klatek schodowych itd. Jakiś miesiąc temu byłem u znajomego i co mnie najbardziej zdziwiło, że nawet w piwnicy mają czysto.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx2 
 • _gość

  27.05.2011, 18:47

  Znając życie i polskie układy zapewne sołtysi zdobeda I miejsce jak to było w pewnej tczewskiej miejscowości , szkoda słow, ludzie mają tupet Szkoda że te najładniejsze posesje nie są oceniane,

  Odpowiedz
  IP: 195.74.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia