Gniew. Gdzie kolejne kamery?

Kamera monitoringu
Tczew - Gniew. Gdzie kolejne kamery?
W Sali Ślubów gniewskiego urzędu odbyło się spotkanie ws. monitoringu miejskiego. Na temat lokalizacji kolejnych kamer dyskutowali urzędnicy, władze gminy, komendant policji oraz radni.

Prace nad monitoringiem miejskim trwają od marca. Pierwsze trzy kamery zamontowano już na placu Grunwaldzkim i są one obecnie testowane. W tym roku planuje się zamontowanie jeszcze kilku kamer na terenie Gniewu. Spotkanie w urzędzie miasta miało na celu podjęcie dyskusji na temat lokalizacji kolejnych. Cenne uwagi, które wnosili radni Damian Szmyt, Grzegorz Wasielewski, Andrzej Solecki i komendant Grzegorz Pek zostały naniesione na poglądową mapę. Punktów, które wg mieszkańców powinny zostać objęte monitoringiem miejskich jest dużo, niestety nie we wszystkich miejscach, z uwagi na ograniczone środki finansowe przeznaczone w tym roku na cel, będzie można zamontować kamery. Niemniej każda zasadna propozycja została przyjęta i będzie rozważana przez zespół urzędników, którzy rozeznają się, czy w tych miejscach możliwe jest zamontowanie kamery.

Wśród zaproponowanych miejsc znalazły się między innymi: chodnik prowadzący na kładkę przez DK 91, gniewskie „góry”, ul. Wiślana i skwerek na skarpie oraz ul. Wąska.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Serwerownia monitoringu miejskiego mieści się w Gminnym Centrum Reagowania. Podgląd do rejestrowanego materiału będą miały odpowiednie służby, z którymi gmina podpisze stosowne porozumienia, w tym Policja.

Drukuj
Prześlij dalej