Debatowali o cyberzagrożeniach

Policyjna debata (fot. KPP Tczew)
Tczew - Debatowali o cyberzagrożeniach

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Cyberzagrożenia". Spotkanie odbyło się wczoraj o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej. Podczas debaty uczestnicy dowiedzieli się od policjantów jakie konkretne przestępstwa zaliczamy do cyberprzestępczości oraz co robić, aby takich zdarzeń było jak najmniej.

Wczoraj o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej odbyła się debata społeczna poświęcona "Cyberzagrożeniom". Spotkanie rozpoczął zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tczewie - kom. Marcin Bronk, który wprowadził uczestników w szczegóły debaty.

- Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tczewie mówili o cyberzagrożeniach, z którymi mogą zetknąć się młodzi użytkownicy Internetu. Mundurowi mówili również o niewłaściwym korzystaniu z sieci oraz kiedy takie zachowanie wyczerpuje znamiona przestępstwa. Funkcjonariusze wskazywali także zasady bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Funkcjonariusze podczas debaty agitowali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji informując jednocześnie, że w przypadku popełnionego jakiegokolwiek przestępstwa taka osoba nie może zostać policjantem. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Kierownik Zespołu Kuratorów Służby Sądowej - Iwona Dąbrowska-Cieślik przedstawiła obecnej młodzieży jakie środki wychowawcze wobec osób nieletnich stosuje sąd rodzinny i nieletnich.

Wczorajsze spotkanie miało charakter informacyjno-prewencyjny. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko jakie konsekwencje prawne grożą za przestępstwa w cyberprzestrzeni, ale także gdzie mogą szukać pomocy kiedy staną się ofiarami takich zdarzeń.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Oż kurvva_gość

  28.03.2019, 21:08

  Oni sobie debatują o pierdołach a palacze palą pod zakazem i na przystankach autobusowych

  Odpowiedz
  IP: 36.37.xx4.xx0 
 • +1

  TWBalbina_gość

  28.03.2019, 22:42

  Teoretycy debatowi

  A naczelnik Bronk i rzecznik Krajewski na oczy jakiegoś cyberprzestępcę widzieli? Czy tylko na filmach i potem mędrkować na nic nie wnoszących debatach - lepiej by poszli w patrol pieszy to większe pożytek z nich byłby

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.