Samorząd przebada i prześwietli mieszkańców

Badania rentgenowskie ruszą 23. sierpnia (fot. tcz.pl)
Tczew - Samorząd przebada i prześwietli mieszkańców
Ruszają programy profilaktyki zdrowotnej finansowane przez samorząd Tczewa. Na działania profilaktyczne miasto przeznaczy w tym roku 50 tys. zł. Badania będą wiązały się z wyszukiwaniem wad postawy u najmłodszych mieszkańców miasta i przeciwdziałaniu grypie. Nie zabraknie także badań RTG.

Badania w zakresie wykrywania wad postawy u uczniów klas pierwszych szkól podstawowych prowadzone będą na terenie tych placówek i objętych nimi zostanie ponad 700 dzieci.

- W ubiegłym roku, dzięki finansowanym przez samorząd miasta badaniom, u 424 dzieci wykryto wady postawy, a 274 zostały zakwalifikowane na gimnastykę korekcyjną. Badania prowadzone są od 2003 r. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu. - Planujemy także badania RTG klatki piersiowej dla mieszkańców Tczewa. W 2010 r. z badań skorzystało ok. 2600 tczewian. W ich wyniku wykryto m.in. 6 świeżych zmian gruźliczych, 22 zmiany typu guz płuca, 5 zmian pneumonicznych (zapalnych), 39 zmian w płucach o charakterze łagodnym. Pacjenci, u których wykryto schorzenia, kierowani byli do lekarzy specjalistów celem dalszej diagnozy i ewentualnego leczenia. Badania prowadzone są od 2003 r. W tym roku przebadanych zostanie ok. 1400 osób.

Jeszcze w tym roku odbędą się także szczepienia ochronne przeciwko grypie dla osób w wieku 60 lat i powyżej. Szczepienie będzie przeprowadzone po raz drugi (poprzednio w 2009 r.). Skorzysta z nich ok. 530 osób. Konkursy ofert zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Jeśli wyłoniony zostanie wykonawca, wszystkie badania prowadzone będą od września do grudnia 2011 r.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Gość_gość

  07.06.2011, 00:13

  Szczepcie się szczepcie

  potem będziecie padać jak muchy. Szczepionki należy stosować wyłącznie przeciwko groźnym chorobą. Jak się będziecie szczepić na byle grypę, to potem wasz organizm nie będzie się nawet przed przeziębieniem sam obronić. Tak samo z antybiotykami: łykacie na katar, a potem zdziwienie jak w szpitalu lekarz wam mówi, że macie przesrane, bo wasze bakterie są odporne na wszystko czym obecnie dysponuje medycyna. Wszystko, ale z umiarem...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • +1

  PogodneMyśliJohnnegoBravo

  07.06.2011, 07:22

  Ciebie to trzeba zaszczepić

  przeciwko braku podstaw ortografii."...groźnym chorobą..."?! GROŹNYM CHOROBOM jak już. P.S. co do antybiotyków jak najbardziej się zgadzam.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  Gość_gość

  07.06.2011, 07:33

  WOW literówka

  no to faktycznie cały post nieistotny, bo jest JEDEN błąd. Lecz się mały...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx5 
  +1

  Jan_gość

  07.06.2011, 08:54

  PMJB i Gość

  Braku, czy brakowi? Jeśli chodzi o szczepienia, to też jestem zdania, że wynika z nich więcej szkody niż pożytku. Jeśli chodzi o wady postawy u dzieci, to pewne jest, że badaniem jeszcze nikt nikomu "nie wyprostował kręgosłupa". W Tczewie nie ma ani jednego fachowca, który zajął by się dziećmi ze skrzywieniami kręgosłupa. Gimnastyka korekcyjna nie jest wskazana we wszystkich przypadkach. U lekarzy specjalistów w Gdańsku i Sopocie nie ma wolnych terminów w tym roku. DZIECI, LECZCIE SIĘ SAME!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia