Tczew planuje zakup 10 autobusów elektrycznych - ma temu służyć dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urzędnicy czekają na podpisanie umowy.
Urzędnicy już wszystkie wymagane dokumenty związane z zakupem autobusów elektrycznych i złożyliśmy je do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- Czekamy na podpisanie umowy. Mamy swój wewnętrzny zespół, który proceduje temat - chcemy jak najszybciej przejść przez procedury - mówi Andrzej Gockowski, wiceprezydent Tczewa.
Projekt obejmuje zakup 10 autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania (na węźle transportowym). Ogólny koszt zadania to ok. 33 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 23 mln zł.
Na realizację projektu jest czas do końca maja 2026 r.
Urzędnicy już wszystkie wymagane dokumenty związane z zakupem autobusów elektrycznych i złożyliśmy je do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- Czekamy na podpisanie umowy. Mamy swój wewnętrzny zespół, który proceduje temat - chcemy jak najszybciej przejść przez procedury - mówi Andrzej Gockowski, wiceprezydent Tczewa.
Projekt obejmuje zakup 10 autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania (na węźle transportowym). Ogólny koszt zadania to ok. 33 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 23 mln zł.
Na realizację projektu jest czas do końca maja 2026 r.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (7)
dodaj komentarz
Ewa_gość
06.11.2024, 12:39
A skąd prąd? - z węgla... Nie lepiej zatrudnić lokalnych pedalarzy by kręcili prąd rowerkami? I tak bez sensu kręcą sie po mieście
qq_gość
06.11.2024, 14:07
w końcu byłby pożytek z tych wąskomajtkowców
A_gość
06.11.2024, 18:49
A
Bez klimatyzacji?
byhin_gość
06.11.2024, 20:19
A ogrzewanie z silnika spalinowego hehe
Adams_gość
07.11.2024, 13:29
Po co miasto kupuje autobusy?
Bez sensu! Miasto kupuje własne autobusy nie posiadając własnego zakładu komunikacji. Wydadzą na to 11 mln.zł . To rażąca niegospodarność. To jaskółcze jajo podłożone przez poprzednią ekipę
Cyc_gość
07.11.2024, 18:27
Czyli następna roczna umowa przeciw zakłóceniowa z gryfem. Dziękujemy panie prezydencie.
Art_gość_gość
07.11.2024, 23:26
W sumie to głosowałem na tego obecnego prezydenta ale jak wprowadzą taki kretynizm jak elektryczne autobusy to na pewno więcej tego błędu nie popełnię.