Tcz.pl logo

Szukaj

Przygotowują się do zakupu elektrycznych autobusów

Autobus elektryczny (fot. tcz.pl)
Przygotowują się do zakupu elektrycznych autobusów
Tczew planuje zakup 10 autobusów elektrycznych - ma temu służyć dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urzędnicy czekają na podpisanie umowy.

Urzędnicy już wszystkie wymagane dokumenty związane z zakupem autobusów elektrycznych i złożyliśmy je do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Czekamy na podpisanie umowy. Mamy swój wewnętrzny zespół, który proceduje temat - chcemy jak najszybciej przejść przez procedury - mówi Andrzej Gockowski, wiceprezydent Tczewa.


Projekt obejmuje zakup 10 autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania (na węźle transportowym). Ogólny koszt zadania to ok. 33 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 23 mln zł.

Na realizację projektu jest czas do końca maja 2026 r.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

  • +21

    Ewa_gość

    06.11.2024, 12:39

    A skąd prąd? - z węgla... Nie lepiej zatrudnić lokalnych pedalarzy by kręcili prąd rowerkami? I tak bez sensu kręcą sie po mieście

    Odpowiedz
    IP: 80.52.xx9.xx8  #
  • +9

    qq_gość

    06.11.2024, 14:07

    w końcu byłby pożytek z tych wąskomajtkowców

    Cytuj
    IP: 46.175.xx6.xx8  #
  • +2

    A_gość

    06.11.2024, 18:49

    A

    Bez klimatyzacji?

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx4.xx6  #
  • +2

    byhin_gość

    06.11.2024, 20:19

    A ogrzewanie z silnika spalinowego hehe

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx8.xx4  #
  • +3

    Adams_gość

    07.11.2024, 13:29

    Po co miasto kupuje autobusy?

    Bez sensu! Miasto kupuje własne autobusy nie posiadając własnego zakładu komunikacji. Wydadzą na to 11 mln.zł . To rażąca niegospodarność. To jaskółcze jajo podłożone przez poprzednią ekipę

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx5.xx1  #
  • +2

    Cyc_gość

    07.11.2024, 18:27

    Czyli następna roczna umowa przeciw zakłóceniowa z gryfem. Dziękujemy panie prezydencie.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx5  #
  • +1

    Art_gość_gość

    07.11.2024, 23:26

    W sumie to głosowałem na tego obecnego prezydenta ale jak wprowadzą taki kretynizm jak elektryczne autobusy to na pewno więcej tego błędu nie popełnię.

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx7.xx6  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.