Zielona wyspa misiów w Gniewie - atrakcja dla najmłodszych i nie tylko

Miś Maciuś (fot. tcz.pl)
Tczew - Zielona wyspa misiów w Gniewie - atrakcja dla najmłodszych i nie tylko
Ostatnia niedziela lutego będzie w Gniewie należała do pluszaków. Tego dnia, na zaproszenia maskotki miasta, Misia Maciusia, miasto odwiedzą pluszowe maskotki, które przy kościele św. Mikołaja w Gniewie zbudują swoją wyspę.

Przy gniewskiej świątyni zawsze w ostatnią niedzielę stycznia staje żywa szopka.

- To taka nasza tradycja, aby na zakończenie okresu świątecznego przygotować coś, co będzie spełniało funkcję zarówno edukacyjną, jak i religijną - tłumaczy proboszcz gniewskiej parafii Zbigniew Rutkowski.- Taka też w zamyśle miała być żywa szopka, która z jednej strony przypominać miała o narodzeniu Jezusa, a z drugiej zaś pomagałaby promować ekologię, miłość i sympatię do zwierząt. Nasze doświadczenia pokazały, że dzieci nie rozróżniają kaczek od gęsi, więc jak widać jest to potrzebne - tłumaczy duchowny.

Aby rozszerzyć tradycję, w 2010 roku oprócz żywej szopki zorganizowano happening niespodziankę. Między hałdami śniegu ustawiono materace, a na nich ręczniki plażowe, okulary słoneczne, piłki plażowe, kremy do opalania itp. Była też kartka z informacją ile dni zostało do lata. Zarówno żywa szopka, jak i happening niespodzianka spotkały się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców, że ksiądz postanowił kontynuować obie imprezy także w tym roku. I tak szopka stanęła przy kościele 30 stycznia 2011 r., a tegoroczny happening niespodzianka zaplanowany jest na 27 lutego.

- To drugie przedsięwzięcie będzie odbywało się zawsze w jedną z niedziel lutego. Ale co roku będzie to inna data. Jest to związane z tym, że co roku ferie przypadają w innym okresie, a chcielibyśmy, żeby nasze dzieci zawsze mogły w nim uczestniczyć - mówi proboszcz Rutkowski.

W tym roku, happening niespodzianka odbędzie się pod hasłem "Zielona wyspa misiów". Na specjalnie rozłożonej trawie pojawi się kilkanaście pluszowych maskotek. Będą one wykonywały zadania "dorosłych", czyli będzie np. miś z gazetą, miś w kuchni… Przybędą one na zaproszenie gniewskiej maskotki czyli Misia Maciusia. Z tego co wiemy, będą obecne przy naszym kościele od godziny 7.30 do 13.00. Zachęcamy wszystkich do spotkania z pluszakami.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • :)_gość

    29.01.2012, 21:15

    ...fajny pomysł...gratulacje!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.