Mamy pieniądze dla najmłodszych uczniów. Miasto otrzymało 860 tys. zł

Ponad 860 tys. zł. zostanie przeznaczone na dodatkowe lekcje
Tczew - Mamy pieniądze dla najmłodszych uczniów. Miasto otrzymało 860 tys. zł
Tczewski magistrat pozyskał środki na przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla uczniów tutejszych szkół. Kwota 860 tys. zł. zostanie wykorzystana na uzupełnienie działań podejmowanych przez szkoły w ramach podstawy programowej, wyrównywanie szans edukacyjnych najmłodszych uczniów, a także podnoszenie jakości realizowanych zadań edukacyjnych. Część środków zostanie przeznaczona na zakup pomocy naukowych.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pieniądze przyznał Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą z dnia 15 września br. Zadanie obejmuje zapewnienie dodatkowych zajęć wspierających indywidualizację procesu dydaktycznego oraz doposażenie bazy dydaktycznej w klasach I - III. Projektem zostały objęte wszystkie szkoły podstawowe w Tczewie.

- Projekt indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I- III szkół podstawowych jest kluczowym elementem polityki oświatowej. Zadanie w zakresie indywidualizacji oznacza wsparcie działań szkoły na ważnym, pierwszym etapie edukacyjnym w realizacji treści i wymagań, określonych w nowej podstawie programowej i wypracowanych w ramach projektu systemowego MEN. - tłumaczy Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Urzędnicy przekonują, że indywidualizacja pracy z uczniem w ramach obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjno - wychowawczych będzie stałym elementem nowej jakości procesu kształcenia i wychowania.

- Część środków zostanie przeznaczona na pomoce naukowe, ale generalnie projekt służy przeprowadzeniu zajęć wspomagających. - wyjaśnia Zenon Drewa, wiceprezydent Tczewa - Chodzi o zajęcia dla dzieci, które są wyjątkowo uzdolnione, ale także lekcje wyrównujące poziom. Zajęcia mogą poprowadzić nauczyciele zatrudnieni w naszych szkołach, ale także firmy szkoleniowe. Kto to będzie, okaże się po przeprowadzeniu przetargu.

Przetarg zostanie ogłoszony lada dzień. Wszystkie zajęcia muszą zakończyć się wraz z upływem bieżącego roku szkolnego. Projekt "Szansa małego ucznia - indywidualizacja nauczania początkowego w Tczewie" realizowany jest w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  as_gość

  29.09.2011, 14:40

  pewnie beda

  dodatkowe lekcje religji

  Odpowiedz
  IP: 82.20.xx8.xx8 
 • +1

  wiedźma_gość

  29.09.2011, 21:19

  Brakuje 1 (słownie:jednego) ucznia/uczennicy z klas I-III by ruszyły lekcje etyki.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.