Gniewskie chórzystki docenione w Chełmnie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Gniewskie chórzystki docenione w Chełmnie
Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie okazał się szczęśliwy dla gniewskich chórzystek. Członkinie Harmonia Sphaerarum wywalczyły 19 stycznia srebrne pasmo, zdobywając 87 punktów konkursowych.

Celem konkursu w Chełmnie była prezentacja dorobku artystycznego chórów i zespołów wokalnych, pobudzanie zainteresowania muzyką chóralną, popularyzacja wartościowych artystycznie kolęd i pastorałek oraz doskonalenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych. W imprezie mogły wziąć udział m.in. zespoły wokalne, chóry mieszane i jednorodne. Każdy z wykonawców musiał w przeciągu 15 minut wykonać przynajmniej 3 utwory.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie:


1. Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie: Zespół Wokalny CANTUS z Leszna
Dyrygent: Tomasz Sowiński, Pkt: 98
Nagroda: Statuetka Grand Prix oraz nagroda pieniężna 2000 zł ufundowana przez organizatora konkursu

2. Złote Pasma :
a) Chór kameralny PIU MOSSO z Wrocławia
Dyrygent: Dominik Jarocki, Pkt: 97

Nagroda: Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Bydgoszcz Eugeniusza Kubskiego
b) Chór LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie
Dyrygent: Liliana Bach, Pkt: 95
Nagroda: Puchar Wojewody Kujawsko - Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza
c) Chór kameralny ENDORFINA z Warszawy
Dyrygent: Michał Rajewski, Pkt: 94
Nagroda Puchar Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego
d) Zespół Wokalny OMNIS MEA z Warszawy
Dyrygent: Michał Rajewski, Edyta Sędzik, Pkt: 93
Nagroda: Puchar Starosty Powiatu Chełmińskiego Pana Zdzisława Gamańskiego
e) Zespół Wokalny MODO MAIORUM z Warszawy
Dyrygent: Michał Straszewski, Pkt: 91
Nagroda: Puchar Wicestarosty Powiatu Chełmińskiego Pana Wojciecha Bińczyka
f) Chór ECHO z Łodzi
Dyrygent: Ewelina Bień, Pkt: 90
Nagroda: Nagroda Burmistrza Miasta Chełmna Pana Artura Mikiewicza

3. Srebrne Pasma:
a) Chór HARMONIA SPHAERARUM z Gniewu
Dyrygent: Izabella Chyła, Pkt: 87
Nagroda: Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Pana Wojciecha Strzeleckiego
b) Chór LAUDATE DOMINUM z Wejherowa
Dyrygent: Wiesław Tyszer, Pkt: 85
Nagroda: Nagroda Proboszcza Parafii p.w. WNMP w Chełmnie Księdza Adama Ceynowy
c) Chór CANTO ALEGRE z Łodzi
Dyrygent: Ewelina Bień, Pkt: 76
Nagroda: Nagroda Dyrektora Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie Pana Mieczysława Żelazko

4. Brązowe pasma
a) Chór SONORE z Kleszczowa
Dyrygent: Sławomir Szafrański, Pkt: 72
Nagroda: Nagroda Dyrektora Muzeum Ziemi Chełmińskiej Pani Ewy Gerka
b) Chór LUTNIA z Więcborka
Dyrygent: Karol Szmidt, Pkt: 71
Nagroda: Puchar Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury Pana Janusza Napory
c) Chór CANTATE DOMINO z Malborka
Dyrygent: Łukasz Rosiak, Pkt: 70
Nagroda: Album Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego
d) Chór LUTNIA z Czerska
Dyrygent: Izabella Pruszak, Pkt: 70
Nagroda: Album Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego
e) Chór LUTNIA z Luzina
Dyrygent: Tomasz Fopke, Pkt: 68
Nagroda: Album Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego
f) Chór Chawerim ze Swarzędza
Dyrygent: Daniel Iwanowski, Pkt: 65
Nagroda: Album Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego

5. Nagrody specjalne :
a) Dla Najlepszego Dyrygenta Pana Dominika Jarockiego puchar ufundowany przez Dyrektora Artystycznego Konkursu Michała Rajewskiego
b) Za najlepsze wykonanie utworu Lulajże Jezuniu
Zespół Wokalny MODO MAIORUM z Warszawy
c) Za kultywowanie języka kaszubskiego
Chór Lutnia z Luzina
d) Za walory brzmieniowe
Chór Kameralny PIU MOSSO z Wrocławia

Drukuj
Prześlij dalej