"Chałupy welcome to" i "Pszczółka Maja" live - Wodecki w Tczewie

Zbigniew Wodecki (fot. mat. organizatora)
Tczew - "Chałupy welcome to" i "Pszczółka Maja" live - Wodecki w Tczewie
Kto z uśmiechem na twarzy nie nuci utworów "Chałupy welcome to", "Izolda" czy "Zacznij od Bacha", kto nie poznałby tego charakterystycznego brzmienia trąbki, skrzypiec i charyzmatycznej barwy głosu? Zbigniew Wodecki, wiosenną nutą wprowadzi nas w czarowny klimat koncertu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Le Quattro Stagioni, która zagra pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego. Wszystko to już w najbliższy weekend.

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na koncert Zbigniewa Wodeckiego z udziałem wielu artystów.

- Zbigniew Wodecki, jak rzadko który artysta, potrafi łączyć pokolenia. Nie chodzi tu tylko o bogactwo repertuarowe i zestawienie takich utworów, jak: "Pszczółka Maja" czy "Zacznij od Bacha". Równie ważna jest w tym przypadku sama osobowość muzyka. Wodecki to człowiek o wielkim poczuciu humoru, osoba młoda duchem, otwarta do innych. Świetnie nawiązuje kontakt zarówno z wiernymi fanami, jak i z młodzieżą. Podczas dwóch tczewskich koncertów będzie się można o tym doskonale przekonać. Oprócz muzycznych popisów, Wodecki wcieli się bowiem w rolę prowadzącego. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że i na tym polu artysta osiągnął pełen profesjonalizm. Wystarczy wymienić tu chociażby prowadzony przez niego program "Droga do gwiazd" czy udział, jako juror, w popularnym show "Taniec z gwiazdami." - przekonują organizatorzy.

Propozycje repertuarowe przygotowane na dwa majowe koncerty zaskakują swoją różnorodnością. Oprócz obowiązkowych punktów programu, a więc najbardziej znanych utworów muzyka, tczewska publiczność usłyszy również standardy amerykańskie (m.in. piosenki Franka Sinatry) oraz czardasza zagranego na skrzypcach. Wodecki, co dla niektórych może być pewnym zaskoczeniem, świetnie odnajduje się w różnych gatunkach i konwencjach muzycznych. Słychać to będzie w trakcie koncertów w Centrum Kultury i Sztuki, podczas których Wodecki wystąpi w wyjątkowym towarzystwie - zaproszonemu do Tczewa artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna "Le Quattro Stagioni" pod dyrekcją Tadeuszu Żmijewskiego. Nawiązana niedawno współpraca przynosi świetne rezultaty, czego dowodem jest nie tylko organizacja dwóch koncertów w Tczewie, ale również występy w całej Polsce. Dodatkowym walorem przygotowywanego w CKiS wydarzenia będzie dodanie do sekcji orkiestrowej dwóch najbardziej znanych, polskich jazzmanów: Krzysztofa Przybyłowicza (perkusja) i Zbigniewa Wrombla (bas). Gościli oni już w naszym mieście w 2009 roku podczas Off Jazz Festiwalu. Ich występ z Krzesimirem Dębskim zebrał wtedy doskonałe recenzje.

14 i 15 maja, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Start: godz. 18:00. Bilety w cenie: 45 i 40 zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  __gość

  09.05.2011, 08:16

  Odpowiem na pierwsze pytanie z tekstu: Ja nie nucę tych utworów.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • mropenvitamine_gość

  09.05.2011, 16:54

  O Wodeckiego wykopali z niebytu! Toc to prawie nekrofilia.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx2 
 • 123

  09.05.2011, 22:57

  szału nima chyba

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • elopienćdwazeroo_gość

  10.05.2011, 10:26

  bb

  ja również nie nucę tych utworów :) ale ze Zbychem mógłbym się napić :) oczywiście jakby postawił jakiegos belvedera :)

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.