Konferencja dla nauczycieli. "Aby nam się chciało chcieć..."

Szkoła

odbyło się
21
11.2019
Czwartek
Konferencja dla nauczycieli. "Aby nam się chciało chcieć..."
22 listopada (piątek) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie odbędzie się IV Powiatowa Konferencja z cyklu EduInspiracje pt. "Aby nam się chciało chcieć..." - porozmawiajmy o motywacji. Celem przedsięwzięcia jest promowanie sposobów, metod i narzędzi motywujących uczniów do podejmowania działań edukacyjnych podczas lekcji oraz podczas samodzielnej pracy w domu.

Wykład inauguracyjny pt. "Z odwagą przez strach, czy ze strachem przez odwagę" wygłosi psycholog Patrycja Plewka. W ramach konferencji zaplanowano atrakcyjne warsztaty prowadzone przez ekspertów. 

- Mamy nadzieję, że będą one dla uczestników źródłem wielu inspiracji do projektowania motywujących lekcji. - mówią organizatorzy - Konferencja "Aby nam się chciało chcieć." - porozmawiajmy o motywacji wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020. Chodzi o rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego, rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów i wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.


Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje dotyczące konferencji są umieszczane na bieżąco na stronie https://eduinspiracje.org . Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Patronem wydarzenia jest starosta tczewski, Mirosław Augustyn.


 
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

  • realista_gość

    18.11.2019, 09:11

    szkoda słów

    w domu to po szkole powinno się odpoczywać. Zmieńcie programy i sposób nauczania. Połowa tych bzdur , lektur i wiedzy nie przydaje się nam w życiu. Motywacją do nauki jest odnalezienie swoich talentów,zainteresowań. Ile osób po ukończeniu czy zdobyciu zawodu pracuje w tym co go nauczyli w szkole. I tak większość skończy na taśmie produkcyjnej za najniższą krajową. O to się już wasza Unia postara. Macie pracować do usranej śmierci i nie pytać dlaczego tak jest. Jesteście tylko wyrobnikami po waszych dyplomach.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xx1 
  • Alex_gość

    18.11.2019, 10:05

    racja

    Dokładnie tak jest, nauka niepotrzebnych rzeczy, zawracanie głowy pierdołami. Od lat niepamiętnych wciąż to samo, pantofelek, ameba i jamochłony.

    Cytuj
    IP: 88.199.xx2.xxx 

    Praktyk_gość

    18.11.2019, 16:12

    męczenie dzieci

    100% prawdy. Szkoła to zło konieczne w tym chorym kraju. Oby to upadło jak najszybciej!

    Cytuj
    IP: 109.197.xx2.xx4 
  • _były Solidaruch..._gość

    18.11.2019, 12:32

    wątpię...

    ...aby obecne władze oświatowe, po wszystkich czystkach dokonanych w resorcie, dysponowały wystarczająco mocnym zapleczem intelektualnym niezbędnym do przeprowadzenia tego typu warsztatów. Można więc domniemywać, że zaangażowano firmę zewnętrzną w oparciu o środki unijne. To, wydaje mi się być, swoiste naginanie realiów do myślenia życzeniowego, ponieważ problem leży w całym systemie, a nie metodach pedagogicznych. Młodzież jest nad wyraz mądra jeśli pozwolimy jej na rozwijanie własnej kreatywności bez narzucania "kagańca" w postaci przymusu uzasadnianego politycznie. Vide, akcja uczniów krakowskiej szkoły, którzy unaocznili żenujący brak mądrości małopolskiej kurator. W świecie mediów taka, przepraszam za pejoratyw, głupota pani Nowak rozprzestrzenia się błyskawicznie ośmieszając tę instytucję i obniżając poziom szacunku do całego systemu. Świadomość społeczna nie powinna opierać się jedynie o wiedzę, ile mi się należy z systemu socjalnego, ale o to, co dzieje się w dwóch najważniejszych dla człowieka sferach życia, a mianowicie w oświacie oraz służbie zdrowia. Obie są bardzo, ale to bardzo chore......

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx4.xx4 
  • Niradhara_gość_gość

    18.11.2019, 12:44

    "Dokładnie tak jest, nauka niepotrzebnych rzeczy, zawracanie głowy pierdołami. Od lat niepamiętnych wciąż to samo, pantofelek, ameba i jamochłony."

    Proszę sobie wyobrazić panie Alex_gość , że są ludzie którym to jest zwyczajnie potrzebne. Czy ciekawe, to inna sprawa. Niezbędne, by myśleć np. o studiach lekarskich.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx0.xx2 
  • Lizka_gość_gość_gość

    18.11.2019, 20:18

    obłęd

    Kto ma dziecko w siódmej klasie ten zrozumie moją frustrację.Dziecko wraca o 15 i prace domowe pisane zajmują nam 3 godziny potem wkuwanie zakuwanie do 22 weekend to samo zero wolnego czasu. A nauczyciele tylko wydzierac sie potrafia Corka przez 2 godziny dzis płakała bo zapomniała coś zrobić a Pani swoje frustracje na niej wyładowała ...Ogarnijcie sie bo my rodzice odwalamy za was robote bo Pani w laptopie siedzi i każe robić zadania bez tłumaczenia...

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx7.xx1 
  • nina_gość

    18.11.2019, 23:04

    Pani w laptopie siedzi bo papierzyska robi i dla Twojej wygody durne rubryki w e dzienniku wypełnia.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx3.xx5 
  • gość_gość

    19.11.2019, 13:45

    do lizka.... do nina

    w pełni popieram i potwierdzam to co piszesz, rozmawiałam w ostatnim czasie z znajomymi oraz wysłuchałam to co mówią ich dzieci / zakładam, że też potrafią wejść za skórę pedagogom/ ale włos się jeży jakie podejście i odzywki mają do ucznia nauczyciele czyli ci co powinni dać przykład, wysłuchać ukierunkować moje, dzieci chodziły lub chodzą do różnych szkół w Tczewie ale to jaką opinię słyszałam, słyszę i potwierdzam o SP 1 - tragedia. Drodzy pedagodzy - nie potwierdzajcie opinii, że nauczycielami zostają najsłabsi studenci, obecnie sfrustrowani i obrażeni nie poparciem waszych żądań i formy strajku, odgrywający się na uczniach - rodzicach. Pamiętajcie zawód nauczyciel to misja.... już na początku 4 klasy dzieci uczą się o prawidłowym planie dnia - nauka , sport, hobby, odpoczynek, spać nie później jak do 19 -20 - są z tego sprawdziany, a program Rzecznika Praw Dziecka Zadaję z Głową, końca sprawdzianów, kartkówek, prac klasowych i zadań domowych nie widać, ile godzin dziennie dziecko może pracować i przyswajać może wytłumaczy na konferencji pani psycholog, a czas dla rodziny,kolegów itd. Do nina Droga Nino nauczyciel jak mówi nazwa uczy.... czy ty uczysz...bo z tego co słychać to coraz mniej nauczycieli uczy a za to otrzymują pensję nie za korepetycje, uczy się w szkole ......

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.