Chcesz, by twój lokal był "Miejscem przyjaznym wegetarianom"? Weź udział w konkursie!

Projekt ma przekonać tczewian m. in. do wegetarianizmu (fot. tcz.pl)
Tczew - Chcesz, by twój lokal był "Miejscem przyjaznym wegetarianom"? Weź udział w konkursie!
Trwa realizacja projektu "Globalny zawrót głowy". Jednym z jego założeń jest propagowanie ekologicznego trybu życia i wegetarianizmu. Organizatorzy przedsięwzięcia mają propozycję konkursową dla tczewskich restauratorów - lokale, które wezmą udział w zabawie mają szansę na zdobycie certyfikatu "Miejsce przyjazne wegetarianom".

Fundacja Pokolenia wraz z partnerami projektu "Globalny zawrót głowy" współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011r. zapraszają wszystkie restauracje i bary w Tczewie do wzięcia udziału w konkursie "Wegetariańskie fantazje w Tczewie".

- Celem głównym Konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o potrawach bezmięsnych. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie propozycji dania obiadowego oraz deseru z propozycją ceny detalicznej w restauracji przystępującej do konkursu i prezentacja potraw podczas imprezy - "Globalny zawrót głowy, czyli piknik w środku miasta", która odbędzie się 10 września na terenie rekreacyjnym przy ul. Żwirki na osiedlu Suchostrzygi w Tczewie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podpisanie oświadczenia o wpisaniu dania co najmniej na okres miesiąca do menu baru/restauracji biorącej udział w konkursie w proponowanej cenie. - wyjaśnia Karolina Kozera, koordynatorka projektu - Jury przyzna nagrodę dla wygranej restauracji w postaci certyfikatu "Miejsce przyjazne wegetarianom/-kom" na podstawie najwyższej łącznej liczby punktów spośród wszystkich zgłoszonych restauracji.

Zgłoszenie do konkursu należy przesyłać na załączonym formularzu na adres e-mail 28gosh05@gmail.com do dnia 05.09.2011r. lub dostarczyć w formie pisemnej do biura organizatora - Fundacja Pokolenia - ul. Kościelna 6/7, 83-110 Tczew. Więcej na stronach www.globalnytczew.pl oraz www.fundacjapokolenia.pl .
 
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +5

  st_gość

  25.08.2011, 11:27

  "Propagowanie wegetarianizmu" - jak ktoś chce nie jeść mięsa i zastępować to wszystko jakąś soją czy innym badziewiem to niech to robi, ale nie za publiczną kasę.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx4 
 • +2

  GryFFF

  25.08.2011, 12:40

  Mięsożerny

  Wydaję mi się, że takie akcje są zbędne. Wielu ludzi już nie stać by kupić mięso i jedzą je od wielkiego święta, a na co dzień jadą na zupkach. Tak zwana dieta Tuska.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  vvv_gość

  25.08.2011, 19:04

  go vegetarian

  MIĘSO TO MORDERSTWO!!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx9 
 • ja_gość

  25.08.2011, 22:01

  jaka fajna rzodkiew na zdjęciu - większa od cytryn

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +2

  lgh_gość

  25.08.2011, 23:39

  Mięso jest pyszne, ludzie jedzą je od tysięcy lat. Niejedzenie go, w żaden sposób nie podnosi wartości człowieka ani tym bardziej jego zdrowia. Wegetarianie nie budzą we mnie żadnego podziwu.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx3 
 • suaf_gość

  27.08.2011, 13:53

  ..

  nie jem miięsa bo za nim nie przepadam, a nie po to żeby ktoś mnie podziwiał. każdy chyba ma wolność wyboru tego czym sie odżywia. nikogo do wegetarianizmu nie zmuszam ale idąc gdzieś do restauracji chciałbym coś dobrego zjeść a nie wybierać między schabowym a de'volai. pokój!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx2 
  +1

  vvv_gość

  27.08.2011, 14:51

  MĘSO TO MORDERSTWO

  Tuczenie zwierząt i zabijanie w ubojniach jest "humanitarne", zwierzęta karmione paszami i tuczone w niewyobrażalnym tempie dają ludziom w pełni wartościowe, zdrowe mięso. Do pustych głów trafić nie sposób. SMACZNEGO!

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx9 
 • lgh_gość

  27.08.2011, 21:17

  Wybór w restauracji wyłącznie między schabowym a dewolajem jest obrzydliwym przejawem kultury dominującej, mającej w pogardzie całę tę zieleninę ;) Podobnym przejawem kultury dominującej jest myślenie w kategorii zysku, jak nie ma zysku z przygotowywania jedzenia dla wegetarian, to nie ma jedzenia dla wegetarian. Zwierzęta (akurat chodzi mi o świnie) tuczone paszą dają, z grubsza, takie samo mięso jak świnie biegające bezstresowo i samopas. Te same białka, mniej więcej te same proporcje. Chociaż zdarzają się takie przypadki jak mięso kobe.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.