Gasili ogień w Tczewie i Turzu

Strażacy interweniowali m. in. na ulicy Południowej (fot. tcz.pl)
Tczew - Gasili ogień w Tczewie i Turzu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26. października do 1. listopada zanotowano łącznie 19 zdarzeń, z czego 7 stanowią pożary, zaś 12 miejscowe zagrożenia.

Poważniejsze zdarzenia


26. października, Czarlin, droga nr 22 - wypadek drogowy. W wyniku nadmiernej prędkości kierujący samochodem opel astra uderzył w drzewo. Jedna osoba została ranna. Straty oszacowano na ok. 3 tys. zł. W działaniu brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Tczew oraz 1 zastęp OSP Gniszewo.

27. października, Czarlin, droga nr 22
- wypadek drogowy. Na wskutek zderzenia dwóch samochodów marki renault i skoda została ranna jedna osoba. Straty oszacowano na ok. 40 tys. zł. W działaniu brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Tczew oraz 1 zastęp OSP Gniszewo.

28. października, Tczew ul. Południowa - pożar garażu i pomieszczenia gospodarczego.
Z nieustalonej przyczyny nastąpił pożar w/w pomieszczeń. Straty oszacowano na ok. 30 tys. zł. W gaszeniu pożaru brały udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Tczew.

29. października, Turze, gm. Tczew - pożar piwnic w budynku mieszkalnym.
Od zapalenia się materiałów opałowych składowanych zbyt blisko pieca C.O. rozpoczął się pożar w pomieszczeniach piwnicy. Straty oszacowano na ok. 40 tys. zł
W działaniu brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Tczew, 1 zastęp OSP Turze oraz 1 zastęp OSP Miłobądz.

31. października, Tczew, ul. Gdańska - pożar wiaty z makulaturą. W wyniku zaprószenia ognia przez osoby bezdomne rozprzestrzenił się pożar w wiacie wypełnionej makulaturą. Straty oszacowano na ok. 40 tys. zł. W działaniu brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • _gość

  03.11.2009, 10:13

  piwnica

  Piwnice to Jasiu gasił:P pzdr

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx0 
 • gość_gość

  07.12.2009, 17:24

  skandal

  te piwnice to masakra, nie dość że zalali wszystko bez powodu, teraz karzą płacić 3 tys, to jeszcze zostały skradzione rożne rzeczy z domu,nawet piwo z Lodówki,dodam ze pożar był nie wielki a strat narobili głównie sami strażacy.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx5 
 • ._gość

  07.12.2009, 17:33

  w takim razie trzeba było nie dzwonić po pomoc i czekać aż sie zjara cały dom. Szkoda, że ktoś nie potrafi docenić pomocy, tylko bezczelnie kłamać i krzyczeć na wszystkich. Strażacy też dostali, że tak długo trwało zanim przyjechali, tyle że jeśli ktoś najpierw gasi na własną rękę, a dopiero po czasie wpada na pomysł aby zadzwonić to musi się z tym liczyć. Na pewno kilku (nastu?) strażaków po akcji przysiadło razem i wypili tego browarka z lodówki ;) bo jechali właśnie z tym zamiarem! Nie żeby pomóc, tylko zwinąć piwo z lodówki!

  Cytuj
  IP: 83.25.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia