Z podziękowaniami dla pracowników oświaty

Starosta m. in. nagradzał wyróżniających się pedagogów (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Z podziękowaniami dla pracowników oświaty
Niedawno w całym kraju obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznych obchodów starosta tczewski dziękował dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz składał wyrazy wdzięczności za cierpliwość i zaangażowanie, które wkładają w przekazanie swoim uczniom wiedzy merytorycznej i kształtowanie ich osobowości.

Chociaż obchody Powiatowego Dnia Edukacji były obchodzone w tym roku 13 października, starosta Sosnowski składanie życzeń i gratulacji rozpoczął już 9 października, przyjmując zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Kazimierza Ickiewicza na obchody szkolnego Dnia Edukacji Narodowej, odbywające się tego dnia w placówce szkoły. W swoim przemówieniu starosta podkreślał, iż edukacja stanowi fundament naszego rozwoju, składając tym samym podziękowanie pracownikom ZST za trud wychowania kolejnych pokoleń młodzieży wkraczającej w dorosłe życie.

- Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji miały miejsce 13 października o godz. 12.00 w siedzibie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. H. Sienkiewicza w Tczewie. Organizatorem tej uroczystości był starosta powiatu tczewskiego Witold Sosnowski oraz dyrektor Z.S.B. i O. Tamara Małecka. - wyjaśnia Kamila Wiśniewska, rzeczniczka starostwa - 13 października starosta Sosnowski przyjął także na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie Jerzego Cisewskiego, biorąc udział w uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanych tego dnia w placówce. Dzień później odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Tczewie. Podczas swojego wystąpienia starosta mówił o pomocy, którą nauczyciele ośrodka ofiarowują dzieciom w przezwyciężeniu trudności i przygotowaniu ich do udanego startu w dorosłe życie.

Z okazji Dnia Edukacji odbyło się również spotkanie organizowane przez Komisję Socjalną Nauczycieli Emerytów i Rencistów przy Starostwie Powiatowym w Tczewie.

Artystyczną oprawę uroczystości w ZSBiO przygotowała młodzież wspólnie z nauczycielkami z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych, która podczas zorganizowanej "gali sienkiewiczowskiej" uhonorowała specjalnymi statuetkami przybyłych na uroczystość gości i nauczycieli ZSBiO.
Nominacje przyznawane były w kilku kategoriach, a zwycięzcami okazali się:
Kategoria "Najbardziej Męski Nauczyciel" - URSUS 2009 - Paweł Antczak
Kategoria "Najbardziej Zabawny Nauczyciel" - KALI 2009 - Katarzyna Jamroz
Kategoria "Najbardziej Waleczny Nauczyciel" - BOHUN 2009 - Bernadeta Szymańska
Kategoria "Najlepszy Opiekun Szkoły" - STAŚ 2009 - Witold Sosnowski
Kategoria "Najlepszy Organizator Życia Kulturalno - Oświatowego" - SKRZETUSKI 2009 - Wojciech Wanke
Kategoria "Najbardziej Subtelna Nauczycielka" LIGIA 2009 - Bożena Żywiecka
Kategoria "Strongwoman Roku" - JAGIENKA 2009 - Elżbieta Tamara Małecka.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ka_gość

  26.10.2009, 10:19

  Kształtowanie osobowości ???????

  Co jak co, ale nauczyciele na pewno nie zajmują się kształtowaniem osobowosci. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +1

  Do ka_gość

  26.10.2009, 14:13

  Ja jestem nauczycielem i tym się właśnie min. zajmuję. W odróżnieniu od większości rodziców.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.