Gniew walczy z awarią sieci wodociągowej - mieszkańcy bez wody

Mieszkańcy co chwilę zaopatrują się w wodę (fot. tcz.pl)
Tczew - Gniew walczy z awarią sieci wodociągowej - mieszkańcy bez wody
Powrót zimy nie cieszy już tak bardzo. Szczególnie, że z powodu siarczystych mrozów pojawiają się same problemy. Jednym z nich są awarie sieci wodociągowych w Gniewie spowodowane dużymi ujemnymi temperaturami. Na środku miasta ustawiono już duży beczkowóz z wodą, dla mieszkańców, którzy jeszcze jej nie mają.

Komplikacje pojawiły się kilka dni temu, kiedy dochodziło do silnych mrozów sięgających nawet ponad -20 stopni. 6 lutego Zakład Wodociągów i Kanalizacji przy firmie Inwest-Kom w Gniewie usuwał awarię w Szprudowie i Nicponi. Tam na szczęście udało się naprawić ustarkę już po dwóch godzinach, ale gorzej mają mieszkańcy Gniewu, którzy od 8. lutego nie mają bieżącej wody. Awaria spowodowana była pęknięciem rur sieci wodociągowych.

Od wody odcięci są mieszkańcy Placu Grunwaldzkiego, ulic Sobieskiego, Brzozowskiego, Górny i Dolny Podmur, Zamkowej, Gostomskiego, Wodnej, Wiślanej, Rycerskiej, Rybackiej, Piłsudskiego, Pod Basztą, Kursikowskiego, Sambora i Bocznej. Awarię na szczęście zlikwidowano już na sieci przy ulicy Sobieskiego, dlatego wczoraj dostawę wody udało się przywrócić dla ulicy Sobieskiego, Górny Podmur, Brzozowskiego, Zamkowej i Bocznej. Mieszkańcy pozostałych ulic będą niestety musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Aby ułatwić życie mieszkańcom na placu Grunwaldzkim pojawił się beczkowóz, z którego można za darmo pobrać wodę do celów gospodarczych. Utrudnienia czekają też kierowców, ponieważ ze względu na awarię zamknięta dla ruchu jest ulica Sobieskiego w Gniewie. Na tą chwilę nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają prace.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  hejaho

  10.02.2012, 08:01

  ja dziękuję za takie atrakcje :-) trochę lipa. ciekawe, czy zarządca sieci robi przeglądy latem

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • gosc_gość

  10.02.2012, 12:04

  .

  W tej temperaturze po doniesieniu wody do domu trzeba ją jeszcze rozmrozić. W biedronie 5l. wody po 1,49 zł.

  Odpowiedz
  IP: 164.126.xx0.xx5 
 • +5

  karramba_gość

  11.02.2012, 15:02

  amatorzy

  Nie ma się co dziwić, że w Gniewie nie ma wody od 3 dni. Jeśli ludziom płaci się jałmużnę i nie inwestuje w wodociągi od lat to pozostaje liczyć, że kierownik wodociągów posiadający licencjat z turystyki i hotelarstwa zaserwuje pyszną wodę z beczkowozu. Smacznego.

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xxx.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.