Pomorze turystycznym liderem w Polsce

(fot. gniew.pl)
Tczew - Pomorze turystycznym liderem w Polsce
Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki brzmi "Zrównoważona turystyka - narzędzie na rzecz rozwoju". Przyświecało ono też uczestnikom regionalnych obchodów Dnia Turystyki, które odbyły się 29 września w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jedną z osób, które wyróżniono podczas tego święta jako zasłużonych dla rozwoju turystki w regionie był Tomasz Sikora Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono samorządowców, działaczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przewodników i pilotów wycieczek, hotelarzy i restauratorów, przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z turystyką. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, pod którego patronatem odbyły się obchody, witając uczestników imprezy, podkreślił, że dzięki ich pracy Pomorze to dziś najchętniej odwiedzany region w Polsce. - Wszystkim nam zależy na tym, aby ogromny potencjał Pomorza był jak najlepiej wykorzystany. Ten potencjał to różnorodność kulturowa, bogactwo historii, znakomite walory przyrodnicze i krajobrazowe - mówił Marszałek.

Jednym z najważniejszych punktów obchodów było wręczenie nagród i wyróżnień dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się w minionym roku do rozwoju pomorskiej turystyki. Wśród nagrodzonych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Gdańsku znalazł się Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Tomasz Sikora. Otrzymał on dyplom Honorowy PTTK za Pomoc i Współpracę.


Z okazji Dnia Turystki również Samorząd Gminy Gniew serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w rozwój turystyczny gminy Gniew, budowanie jej kulturowej i przyrodniczej tożsamości, wszelkie inwestycje polegające na rozszerzaniu oferty skierowanej do turysty. Wierzymy, że potencjał turystyczny naszego miasta i gminy jest ogromny, i że działając wspólnie, możemy tę gałąź gospodarki uczynić kluczową.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej