Wisła znowu wysoka - ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Wisła znowu wysoka (fot. tcz.pl)
Tczew - Wisła znowu wysoka - ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

zobacz galerię zdjęć: 3
Ponownie wzrósł poziom Wisły w okolicach Tczewa - w ostatnią sobotę (27.03) ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Z prognoz wynika jednak, że nie trzeba będzie ogłaszać stanu alarmowego.

W ostatnią sobotę (27.03) poziom Wisły przekroczył 710 cm, dlatego starosta ogłosił stanu pogotowia przeciwpowodziowego. Wody wciąż powoli przybywa - z prognoz wynika, że tak ma być do najbliższej środy:

- Nie ma zagrożenia podtopieniami. Jesteśmy w kontakcie ze służbami - monitorujemy stan rzeki, szczególnie w rejonie Niziny Walichnowskiej. Raczej nie dojdzie do przekroczenia stanu alarmowego - poziom wody jest wyższy, ale w okolicach Włocławka poziom rzeki opada. - wyjaśnia szef Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego tczewskiego starostwa, Włodzimierz Mroczkowski.

W ciągu najbliższych dni przewiduje się w ujściowym odcinku Wisły (poniżej Tczewa) dalszy wzrost stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych. Przewidywana sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna na Zatoce Gdańskiej (napełnienie Bałtyku dnia 26.03.2010 - 514 cm) nie spowoduje utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza. Skutki, których można się spodziewać to niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, podtopienia terenów, utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych.

Aktualne dane dotyczące poziomu wody w Wiśle można znaleźć na www.pogodynka.pl/hydrobiuletyn.php
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -4

  hehehe

  29.03.2010, 16:12

  ...

  już od '99 płynę :)))

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • maxstrand_gość

  29.03.2010, 16:30

  ooo widac mnie a raczej moje skrzydelko :D

  woda sie podnosi...ale wiaterek fajnie wial...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx0 
 • -3

  ANWOMEDIA.pl_gość

  29.03.2010, 18:37

  ĆWICZ! ĆWICZ! ĆWICZ!

  No to fajnie jak sobie postawiałeś i Cię podnosiło lekko w górę. Pamiętaj - trening czyni mistrza!!! A teoria też się przydaje. Pozdrawki Wojtek (>c

  Cytuj
  IP: 62.61.xx8.xx9 
 • Anula_gość

  29.03.2010, 19:52

  Cóż znowu sie stan naszej rzeki Wisełki powiększył. Wczoraj(niedziela) byłam nad Wisłą i aż taka mocno wysoka nie była.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx7 
 • maxstrand_gość

  29.03.2010, 23:11

  do wojtek

  skoczysz delegacje to widzimy sie u Ciebie albo pojedziemy gdzies na gorke...no a w za 2 tyg BORSK...pamietaj.. <)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia