Gniew. Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji

Rynek w Gniewie (fot. mat. prasowe )
Gniew. Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji
Władze Miasta i Gminy Gniew zapraszają na konsultacje społeczne „Diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji” stworzonej na potrzeby Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Gniew do roku 2020. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w tworzeniu lokalnego programu rewitalizacji miasta Gniew!

Lokalny Program Rewitalizacji to dokument, który rozpoczyna proces rewitalizacji na tych obszarach miasta, na których stwierdzono największe nasilenie negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych i przestrzennych. Działania rewitalizacyjne zaplanowane na obszarach zagrożonych degradacją, które zostaną wpisane do Lokalnego Programu Rewitalizacji mają szansę na uzyskanie zewnętrznego finansowania, m.in. z funduszy europejskich.

Właśnie, dlatego tak ważny jest Państwa udział w procesie konsultacji społecznych. To dzięki Państwa spostrzeżeniom i pomysłom możliwe będzie wspólne właściwie zdiagnozowanie problemów obszarów miasta najbardziej zagrożonych negatywnymi zjawiskami. W rezultacie łatwiej będzie opracować najwłaściwszy pakiet działań inwestycyjnych i aktywizacyjnych dla mieszkańców obszaru oraz jego infrastruktury.

Już 20 czerwca zapraszamy Państwa do uczestnictwa w dwóch etapach konsultacji społecznych wyznaczonych obszarów zdegradowanych i rewitalizacji - obszaru Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie.


O godzinie 14.00 zapraszamy do Sali Kameralnej przy Placu Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie na prezentację wyników diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji, którą przedstawią autorzy tego opracowania. Planowana jest również dyskusja i debata na temat ustalonych granic tych obszarów.

Po zakończeniu spotkania, około godz. 15.00 zapraszamy Państwa na spacery studyjne po dwóch obszarach rewitalizacji - obszarze Starego Miasta i obszarze Podzamcza. Wspólnie z Państwem weryfikować będziemy przyjęte granice obszarów oraz dokonamy identyfikacji problemów mieszkańców, jak i ustalimy możliwe kierunki ich rozwiązania.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu Państwa.

Drukuj
Prześlij dalej