Po pierwsze profilaktyka - marsz przeciw nowotworom

Uczestnicy marszu przeszli ulicami Suchostrzyg (fot. tcz.pl)

odbyło się
10
10.2009
Sobota
Tczew - Po pierwsze profilaktyka - marsz przeciw nowotworom
Ulicami Suchostrzyg w ostatnią sobotę (10.10) przeszedł "Marsz do walki z rakiem piersi". Jego organizatorzy chcieli uczulić mieszkańców Tczewa na problemy związane z nowotworami i przekonać kobiety do regularnych badań kontrolnych piersi. Celem imprezy była również zbiórka funduszy, które pozwolą na szeroką edukację kobiet i personelu medycznego w ramach programu "Gabinety z Różową Wstążką".

W "różowym marszu", który w sobotnie popołudnie przeszedł przez Suchostrzygi, wzięły udział nie tylko panie - nam udało się wypatrzyć m. in. wiceprezydenta Tczewa Zenona Drewę i wicestarostę Adama Kucharka. Po przemarszu na panie, które zdecydowały się na badania profilaktyczne, czekał mammobus. Przygotowano również specjalny program artystyczny.

- Podczas dzisiejszej akcji można zakupić produkty z różową wstążką. Dzięki sprzedaży chcemy uzyskać fundusze, które pozwolą na szeroką edukację kobiet i personelu medycznego w ramach programu "Gabinety z Różową Wstążką", a także szybszą diagnostykę raka piersi w Polsce. Chcemy, by podobne akcje stały się w Tczewie cykliczne - wyjaśniała nam w imieniu organizatorów Beata Brejza.

Podczas sobotniej imprezy amazonki przekonywały, że badania profilaktyczne są absolutną koniecznością i to w każdym wieku. Na pytania zainteresowanych odpowiadał onkolog. Organizatorzy podkreślali, że podobne akcje są bardzo potrzebne, bowiem w Polsce od wielu lat wzrasta zachorowalność na raka piersi, a w ostatnich latach przyrost przybrał na sile. Statystycznie co 16 Polka zachoruje na tę chorobę.

- Chcemy uświadomić paniom, jak ważne są badania kontrolne. Sama walczyłam z nowotworem i wiem, że to trudna walka. Człowiek myśli - jestem za młoda, mnie to nie dotyczy, ale tak nie jest. Dlatego nigdy nie możemy zapominać o profilaktyce i powinniśmy być pod stałą kontrolą lekarską - tłumaczy nam Maria Flisikowska, Ambasadorka Wielkiej Kampanii Życia.

Głównym organizatorem MARSZU DO WALKI Z RAKIEM PIERSI była Firma Avon Kontra Rak Piersi we współpracy ze Stowarzyszeniem "Amazonki" Tczew, Centrum Kultury i Sztuki Tczew, ZUK Tczew, "Fundacją dla Tczewa" oraz władzami miasta.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Stańczyk_gość

  12.10.2009, 00:41

  Super

  Każda forma walki z tym za przeproszeniem cholerstwem jest godna uwagi. Popieram w stu procentach. Uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać w myśl zasady "że lepiej zapobiegać niż leczyć". Brawo, brawo, brawo...

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.