Kampania w Pelplinie nabiera rumieńców. Karty odsłonił komitet Wyborców Razem Dla Gminy Pelplin, który wystawi w październikowych wyborach 14 kandydatów na radnych. O fotel burmistrza powalczy Dariusz Górski - wcześniej wiceburmistrz.
Jeszcze niedawno wydawało się, że w Pelplinie kampania będzie nudna - i że pewnej reelekcji może się spodziewać się Patryk Demski. Tymczasem choć wcześniej Demski deklarował, że będzie ubiegać się o drugą kadencję, to ostatecznie zrezygnował, przyjmując intratną posadę wiceprezesa spółki Lotos. Kto będzie zatem rządził w Pelplinie? Ostatnio chęć podjęcia odpowiedzialności za losy gminy wyraził Tomasz Czerwiński, który teraz pełni obowiązki burmistrza (startować ma z list PiS) oraz Mirosław Chyła - obecny przewodniczący Rady Miasta i Gminy (Inicjatywa Samorządowa). 26 września dowiemy się, czy to ostateczne lista kandydatów. W Pelplinie wymienia się jeszcze nazwisko Marcina Rulewskiego. Komitet Wyborców Razem Dla Gminy Pelplin stawia na byłego wiceburmistrza - Dariusza Górskiego. 21 września podczas specjalnej konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów na radnych - z list komitetu wystartuje 14 osób.
-
Podczas spotkania z mediami zaprezentowano główne założenia programu komitetu Razem dla Gminy Pelplin. Są to m. in. kontynuacja i tworzenie nowych terenów inwestycyjnych dla gminy:
Dariusz Górski dodawał, że jego ugrupowanie planuje skupić się na budowie mieszkań komunalnych i socjalnych - ale w oparciu nie tylko o program "Mieszkanie Plus". Kolejnym punktem jest wspieranie rolnictwa:
- Gmina Pelplin może stać się zagłębiem zdrowej żywności - to przyszłość. Planujemy zachęcać rolników do sprzedaży bezpośredniej - dodawał.
Mowa również o wspieraniu rodzin (współautorką programu ma być Maria Pańczyk - Pawlak), działaniach pomocowych dla seniorów, a także stworzeniu budżetu obywatelskiego.
Na jaki wynik liczy Dariusz Górski?
-
Sylwetki poszczególnych kandydatów na radnych i aktualności z życia komitetu można znaleźć tutaj.
Jeszcze niedawno wydawało się, że w Pelplinie kampania będzie nudna - i że pewnej reelekcji może się spodziewać się Patryk Demski. Tymczasem choć wcześniej Demski deklarował, że będzie ubiegać się o drugą kadencję, to ostatecznie zrezygnował, przyjmując intratną posadę wiceprezesa spółki Lotos. Kto będzie zatem rządził w Pelplinie? Ostatnio chęć podjęcia odpowiedzialności za losy gminy wyraził Tomasz Czerwiński, który teraz pełni obowiązki burmistrza (startować ma z list PiS) oraz Mirosław Chyła - obecny przewodniczący Rady Miasta i Gminy (Inicjatywa Samorządowa). 26 września dowiemy się, czy to ostateczne lista kandydatów. W Pelplinie wymienia się jeszcze nazwisko Marcina Rulewskiego. Komitet Wyborców Razem Dla Gminy Pelplin stawia na byłego wiceburmistrza - Dariusza Górskiego. 21 września podczas specjalnej konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów na radnych - z list komitetu wystartuje 14 osób.
-
Chcemy pracować dla gminy i jej mieszkańców. Mamy silną drużynę - wśród nas są osoby z bogatym doświadczeniem w samorządzie - jak Krystyna Gierszewska, czy Zdzisław Kamieniecki. Dużą wiedzę z dziedziny społecznej posiada Maria Pańczyk-Pawlak, która przez lata kierowała ośrodkiem pomocy społecznej. Nie zapominamy też o terenach wiejskich - na naszych listach jest dwóch sołtysów. To mieszanka doświadczenia i nowej myśli. Starałem się wybrać społeczników, osoby, które dobrze wiedzą, jakie są oczekiwania mieszkańców - mówił Dariusz Górski.
Podczas spotkania z mediami zaprezentowano główne założenia programu komitetu Razem dla Gminy Pelplin. Są to m. in. kontynuacja i tworzenie nowych terenów inwestycyjnych dla gminy:
Chcemy wykorzystać nasze położenie i bliskość autostrady. Przy zjeździe mogą powstać centra logistyczne. Takie tereny to nowe miejsca pracy, które są nam potrzebne. - mówił Górski - Bardzo chcemy skupić się również na rozbudowie dróg. Przez cztery lata moich spotkań z mieszkańcami to był właśnie jeden z tematów, które przewijał się bardzo często. Sporo już wykonano, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Dlatego będziemy aplikować o maksymalne dofinansowanie ze środków unijnych, tym bardziej, że w kolejnej perspektywie mogą być już nie przeznaczane na takie cele.
Dariusz Górski dodawał, że jego ugrupowanie planuje skupić się na budowie mieszkań komunalnych i socjalnych - ale w oparciu nie tylko o program "Mieszkanie Plus". Kolejnym punktem jest wspieranie rolnictwa:
- Gmina Pelplin może stać się zagłębiem zdrowej żywności - to przyszłość. Planujemy zachęcać rolników do sprzedaży bezpośredniej - dodawał.
Mowa również o wspieraniu rodzin (współautorką programu ma być Maria Pańczyk - Pawlak), działaniach pomocowych dla seniorów, a także stworzeniu budżetu obywatelskiego.
Na jaki wynik liczy Dariusz Górski?
-
Z dużą pokorą podchodzę do tych wyborów. Po prostu trzeba pracować dla mieszkańców - mówił dziennikarzom.
Sylwetki poszczególnych kandydatów na radnych i aktualności z życia komitetu można znaleźć tutaj.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Wybory samorządowe 2018
Wybory samorządowe 2018
Wybory samorządowe - informacje, debata, kandydaci na prezydenta i rady miejskiej w Tczewie

















![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)


![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (24)
dodaj komentarz
Emigracja_gość_gość_gość_gość__gość
22.09.2018, 00:37
Głęboka analiza i mądra decyzja !
Stanowcze nie dla kandydatury Dariusza Górskiego !! Pelplin nie chce być zaściankiem i pośmiewiskiem ! Górski jako wice burmistrz jest odpowiedzialny za stagnację i porażki ! Także dziękujemy i żegnamy ! Należy postawić na swojego bezpartyjnego i który zrobi audyt, oraz go opublikuje do wiadomości mieszkańców! Ponadto podejmie kroki prawne !
Tczewiak_gość_gość_gość
22.09.2018, 09:22
bez ładu i składu do szkoły redaktorzy .
Jeszcze niedawno wydawało się, że w Pelplinie kampania będzie nudna - i że pewnej reelekcji może się spodziewać się Patryk Demski
Zbigniew Urban
23.09.2018, 02:15
Szanowni mieszkańcy Pelplina,
Czy chcecie zagłosować na kandydata, który chciał zlikwidować fotel, na którym sam zasiadł?
Obywatel_gość
22.09.2018, 08:26
Kler
Kandydaci na stanowisko burmistrza: Czerwiński PIS sterowany przes dawnego burmistrza Demskiego, Chyła wysłannik Kleru Rulewski.......!! Zostaje zagłosować na Górskiego.
zenek_gość
22.09.2018, 09:26
gorskiego?
Który dołożył swoja cegiełkę do tego że jest jak jest a w zasadzie nic nie ma? Mam na myśli obiecanki poprzedniego burmistrza m.in. te o centrum logistycznym koło autostrady i innych miejscach pracy, które nigdy nie powstały, a także o mieszkaniach plus, które również nigdy nie powstaną. Jego program wyborczy jest taki sam jak byłego burmistrza, Pelplin niech się zastanowić czy chce drugi raz być robiony w i nic z tego sensownego nie zobaczyć oprócz kwiatków na mieście .
Patriota niezależny_gość_gość__gość
25.09.2018, 19:03
Kompetencja !?
Zbigniew Urban bylby dobrym kandydatem na burmistrza Pelplina ! Szkoda że nikt nie pomyślal ??????
Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość
22.09.2018, 09:18
Kompetencja !?
Niech będzie zaciągu , ale nikt z tych co byli i są ! Chcecie stagnacji, ciemnogrodu to nie kosztem pokoleń! Rada również do przewietrzenia w 100 % !
ala_gość
22.09.2018, 09:30
?
Masz na myśli pana Rulewskiego ? A czy on nie jest rodzina z ta księgowa , która okrągła szkole w rudnie na miliony ? ktoś coś wie?
ala_gość
22.09.2018, 09:45
Masz na myśli pana Rulewskiego ? Czy to jego zona miała coś wspólnego z ta księgowa z rudna, która ukradli te miliony ? Takich to nam tu też nie trzeba...
pelpliniak_gość
22.09.2018, 10:09
Górski już był... to cze gadanie bardziej pasuje do rzecznika policji niż do burmistrza, nam nie potrzeba obiecanek a czynów. Czerwiński ... z PiS wiec jak tylko zobaczy światełko w tunelu i możliwość zarobienia większych pieniędzy to zostawi nas z jeszcze większymi długami niż jego poprzednik. Rulewski, a kto to? Nie potrzeba nam kogoś kto nie ma pojęcia o pracy w urzędzie i dla kogo będziemy królikiem doświadczalnym, bo jeszcze bardziej utoniemy... Z tego całego zła wybrałbym Chyle, bo ma pojęcie o tej pracy, nie obiecuje gruszek na wierzbie, a jak ma dobre kontakty z Klerem to dobrze, bo to nam może pomóc aniżeli zaszkodzić.
Witek_gość
22.09.2018, 10:21
Ja zagłosuję na Gorskiego i wiem ze sporo ludzi bedzie na niego głosowac ! Czerwinski nie wchodzi w rachube bo to tak jakby na Demskiego glosowac , Chyła jest bez szans a Rulewski- bez komentarza nawet.
tcz_gość
22.09.2018, 11:17
A czy to nie jest przypadkiem tak, że inni będą głosować to ty też? Typowo pelplinskie myślenie...
..._gość
22.09.2018, 13:00
Przypomina mi to poprzednie wybory... też głosowali na Demskiego, bo dużo ludzi głosowało i co teraz nie jest wam łyso ?
Hermann Bruner_gość_gość_gość_gość
22.09.2018, 10:46
Psiarnia
Górski ,Augustyniak ,Nawój a w Starogardzie Konkolewski :hau hau hau
Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość
22.09.2018, 11:51
W Pelplinie konieczny Audyt !
W Pelplinie konieczny Audyt i to dokonany przez niezależnego lub kogoś z opozycji !! Ekspert musi być wiarygodny , a ekspertyza upubliczniona !!!
fugaz_gość
22.09.2018, 11:00
++
Popieram ! nigdy więcej dla pisowskich aparatczyków i nominatów którzy traktują stanowisko jako trampolinę tak dla byłych jak i obecnych
Uj_gość
22.09.2018, 13:55
Frekwencja
Każdy mierzy kandydatów swoją miarą!! Pisanie że Górski nic nie zrobił to błędne koło rządził Demski z PIS a żądy pisu są ''niepodwarzalne''!!! Jak ktoś miał styczność z Demskim za jego kadencji to wie co się działo z ludźmi mu nieposłusznym!! I tyle w temacie. A naszym obowiązkiem jest pójść do wyborów i głosować z rozsądkiem a nie zawiscią że się kogoś nie lubi. W necie frekwencja jest duża zobaczymy jak będzie pobczaj głosowania.
xy_gość
22.09.2018, 17:42
Niekonsekwencja
D. Górski kojarzy mi się tylko z obietnicą ZLIKWIDOWANIA URZĘDU WICEBURMISTRZA! To właśnie obiecał 4 lata temu przed pierwszą turą. Kiedy jednak nie dostał się do drugiej, to "sprzedał" swoje głosy właśnie za to stanowisko... Cyrk.
obserwator_gość
23.09.2018, 10:21
obłuda?
Zasiadając na stanowisku, którego sam nie uznawał nie musiał się zbytnio angażować w sprawy mieszkańców. Najważniejsze żeby co miesiąc na konto wpływała odpowiednia suma pieniędzy. Dopiero wtedy, kiedy został odcięty od "koryta" to się nagle uaktywnił. Mam wrażenie, że Górskiego jest zdecydowanie więcej po stracie stanowiska, niż przez okres sprawowania urzędu. Mam wrażenie, że odejście Demskiego bardzo go ośmieliło:)
Patriota niezależny_gość_gość__gość
23.09.2018, 08:22
Pinokio demokracji !!
Wybaczcie zwolennicy Górskiego, ale mieszkają też ludzie odpowiedzialni za pokolenia ! Górski to pinokio współczesnej demokracji !! Były policjant i chce powiedzieć że nie wiedział że w gminie źle się dzieje ?! Tolerancja też go dyskwalifikuje !!!! Trzeba mieć honor i kręgosłup moralny i odejść !!!!
Fan_gość_gość_gość
23.09.2018, 10:34
Pelplin
Gmina Zadluzona Górski był blisko 4 lata wraz z Dęmskim i robił to co chciał Dęmski a teraz na Burmistrza ok ale pracować za darmo wtedy będzie wiadomo że się pracuje dla mieszkańców a nie dla pieniędzy
witek _gość
23.09.2018, 10:38
hehheh
hehehehheheh..... sfrustrowani przeciwnicy pana Górskiego się uaktywnili.....i zazdroszczą ojjjjj zazdroszczą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hehheheheh
tczew_gość
23.09.2018, 13:19
pies
Hermann Bruner_gość
24.09.2018, 13:02
pies co tylko szczekał...
....bo lumpa na oczy pan były niedoRZECZNIK nie widział....