Policjantów "przywitał" siekierą - grozi mu 10 lat więzienia

Wybił mu siekierą szyby
Tczew - Policjantów "przywitał" siekierą - grozi mu 10 lat więzienia
Wczoraj (08.02) Sąd Rejonowy w Tczewie aresztował na trzy miesiące 45-latka, który siekierą zaatakował interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zostali wezwani do awantury domowej. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę (6. lutego) około godzimy 19.00. Wówczas funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie udali się na interwencję domową do wsi Międzyłęż w gminie Pelplin.

- Jak wynikało z telefonicznego zgłoszenia, 45-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się w swoim domu. Gdy mundurowi weszli na posesję, gdzie zostali wezwani na interwencję, z jednego z pomieszczeń gospodarczych wybiegł mężczyzna, który trzymaną w ręku siekierą zaatakował policjantów. Po chwili padły strzały ostrzegawcze i funkcjonariusze obezwładnili napastnika. Okazało się, że jest nim sprawca awantury domowej. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tczewie zastosował wobec 45-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za napaść na policjantów grozi mu do 10 lat więzienia.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • -2

  D a r

  09.02.2011, 14:06

  Drwal (siekierowy) się znalazł.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -8

  uuueje_gość

  09.02.2011, 14:36

  jejeje

  brawo brawo brawo!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx4 
 • -6

  towarzysz

  09.02.2011, 15:17

  Co z tą POlską?

  Taki przypadek pokazuje jasno jak funkcjonuje a raczej nie funkcjonuje nasze prawo. Tyran domowy,który znęca się nad rodziną używając przy tym niebezpiecznego rekwizytu w postaci siekiery może trafić za kratki dopiero jeśli policja "zobaczy" to na własne oczy i zapisze w raporcie. Gdyby nie zaatakował ich tą siekierą to z pewnością po wypuszczeniu z "wytrzeźwiałki" znów zacząłby nową awanturę i trwałoby to do momentu jakby coś się stało. Nasze prawo jest chore...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Kuba_gość

  09.02.2011, 15:32

  A jak udowodnisz przemoc domowa w inny sposob? Moj drogi - widze ze nie masz zielonego pojecia na temat samego zjawiska i sposobow przeciwdzialania temu - bo gdybys mial - wiedzialbys jak trudne jest udowodnienie tego i walka z przemoca domowa.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx5 
  -2

  towarzysz

  09.02.2011, 17:33

  ~ Kuba_gość

  Najlepiej byłoby gdyby sami domownicy to zgłaszali ale z tym jest problem ponieważ często boją się i nie ma się czemu dziwić. Teoretycznie wiedząc o takich zdarzeniach policji czy też kuratorom powinni to zgłaszać sąsiedzi ale w czasach znieczulicy społecznej chyba wiemy jak to wygląda więc wszystko pozostaje w rękach policji(ten pierwszy krok). Jeżeli otrzymują tego typu zgłoszenie raz czy drugi powinni zająć się sprawą tzn zgłosić to kuratorowi sądowemu,który to dokonać powinien tzw wywiadu środowiskowego o sytuacji tej rodziny itp. Wiem jak to wygląda,bo moja kuzynka jest kuratorką społeczną i sama mówi,że pomimo tego iż sama nie raz była świadkiem różnych "zdarzeń" to prawo działa tak,że zanim usadzisz takiego delikwenta minąć musi przynajmniej pól roku.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Gosc. _gość

  09.02.2011, 15:58

  chore prawo!!!

  Dokładnie!!!jeżeli w domu załóżmy ojciec się awanturuje, i rodzina jest w niebezpieczeństwie, to policja nie zabierze go, jeżeli nie zobaczą na własne oczy, że jest zagrożenie, a wiadomo ,że przy policji może się uspokoić a co z tego ? jak wyjdą i to samo!! a żale będą dopiero kiedy coś się stanie!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx9 
 • +1

  inspektor_gość

  09.02.2011, 16:10

  Towarzysz

  Towarzysz uspokuj ojca bo znowu zrobi awanturę

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx7.xx2 
 • -5

  towarzysz

  09.02.2011, 17:35

  inspektor_gość

  Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą... Masz jakiś problem z którym sobie nie radzisz może?:D

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  ._gość

  09.02.2011, 16:33

  .

  Popieram wypowiedz tego tam u góry ; ))

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • -1

  czesiu_gość

  09.02.2011, 17:36

  nie wiem

  czy jak mnie atakowałby facet z siekierą,to czy bym oddawał strzały ostrzegawcze. W takich przypadkach niekiedy nie ma czasu na takie formalności.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx2 
 • ; )))_gość

  09.02.2011, 22:34

  To jest Portal o Tczewie . To dlaczego piszecie o Pelplinie . ? Nie pomyliło się wam coś .?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx1 
 • +5

  niunia

  09.02.2011, 22:53

  APEL DO POLICJI (INTERWENCJA DOMOWA)

  INSPEKTOR GOŚĆ chyba jednak wie o czym mówi. Policja jeśli przyjedzie na taką interwencję, to rzadko kiedy zabiera takiego sadystę z sobą, bo w chwili przyjazdu "władzy" jest z reguły grzeczny. A jeśli już zostanie zatrzymany to i tak następnego dnia wraca "odwdzięczając się babie" za swoją mękę. Jeżeli znajdzie się jakaś odważna, która złoży doniesienie (takie sprawy nie są ścigane z urzędu!!!) to sprawa w sądzie odbywa się po wielu miesiącach w ciągu których gehenna rodzinna trwa nadal a ten damski bokser i tak dostanie wyrok w zawieszeniu. Sąsiedzi nie zgłaszają bo na co dzień z takim idiotą mieszkają przez ścianę i po prostu się boją, Kuratorzy także nie mają zbyt dużych możliwości manewru: napiszą raport, który i tak trafia do sędziego na/pod biurko. Dlatego mam APEL DO POLICJI: proszę nie lekceważcie interwencji domowych, zabierajcie delikwentów z sobą i poradźcie ofiarom co mogą robić, bądźcie ludzcy. Dzięki takiej pomocy (sadysta został z domu zabrany a mnie policjant poinstruował co mam robić dalej, będąc przy tym miły i uprzejmy, bez lekceważącego tonu) miałam siły na to by pozbyć się damskiego boksera z życia!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  hehehe

  10.02.2011, 10:40

  ...

  ja sądzę, że Pani wie o czym ja mówię , hahahaha http://www.youtube.com/watch?v=zV1BB9HUsPM

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.