Muzycy z zamku przenieśli się do szkoły podstawowej

Do SP Gniew przeniesiono Centrum Animacji Kultury działające przy bibliotece w Gniewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Muzycy z zamku przenieśli się do szkoły podstawowej
Sprzedaż Wzgórza Zamkowego w Gniewie pozostawiła wiele kwestii do rozwiązania. Jedną z nich jest sytuacja muzyków, mających do tej pory siedzibę w Pałacyku Myśliwskim, należącym do zamku. W połowie listopada pierwsza grupa zmieniła już swoją lokalizację, a na przeniesienie czeka jeszcze siedem zespołów.

Do pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przeniesiono działalność Centrum Animacji Kultury przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Teraz właśnie tam odbywają się próby Gniewskiej Orkiestry Dętej, dwóch zespołów sygnalistów myśliwskich, Ogniska Muzycznego oraz zajęcia indywidualne dla dzieci przygotowujących się do gry w orkiestrze, które prowadzą Jadwiga Mielke, Wojciech Narloch i Joanna Cerankowska. -Lekcje dostosowane są do potrzeb dzieci, ponieważ część z nich dojeżdża z terenu gminy Gniew, a także z Morzeszczyna, Królów Lasu i Dzierżążna. Odbywają się więc w większości popołudniami. Do godziny 12.00 przeważają natomiast sprawy administracyjne - opowiada Jadwiga Mielke.

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, to kwestia hałasu, jaki chcąc nie chcąc wytwarzają muzycy. Po pierwszych jednak próbach, jak zapewnia dyrektor szkoły nie było jeszcze żadnych niedogodności z tego powodu. Obawy te pojawiły się owszem na początku, ale jak się okazało nie wpłynęło to w żaden sposób na prowadzenie lekcji. Nowa siedziba nie różni się powierzchniowo od miejsca, w którym muzycy grywali poprzednio, a jak tłumaczy pani Mielke, akustyka w nowych pomieszczeniach jest nawet lepsza, co umożliwił też w dużej mierze generalny remont. Wymieniono między innymi instalację elektryczną, grzejniki, podłogi i wymalowano pomieszczenia. Koszty remontu w kwocie 30 tys. zł. w całości pokryte zostały przez Urząd Miasta i Gminy Gniew.

Obecnie z usług Centrum Animacji Kultury korzysta 34 członków Orkiestry Dętej, 8 dzieci przygotowujących się do gry w orkiestrze oraz 28 osób uczęszczających do Ogniska Muzycznego. Cały czas w Pałacyku Myśliwskim działa jeszcze siedem zespołów. Teraz ich sprawa została wzięta na warsztat.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  dzizys_gość

  02.01.2012, 08:29

  biedni tczewscy artyści

  Z "ZEBRY" w Tczewie wyrzucili na zbity pysk wszystkie zespoły , budynek należył do starostwa jednak nikt się tym nie zainteresował, bo starostwo jak i sam prezydent mają gdzieś Tczewskich artystów. Niektóre zespoły poprostu musiały wstrzymać swoją twórczość bo nie mają gdzie grać. W Gniewie widać że dbają chociaż o muzyków, bo Tczewskie starostwo to nie starostwo to jest normalne dziadostwo.

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.