Tomasz Jezierski zachowa mandat radnego

Radny Jezierski zachowa mandat (fot. tcz.pl)
Tczew - Tomasz Jezierski zachowa mandat radnego
Wojewoda pomorski zdecydował, że tczewski radny miejski, Tomasz Jezierski, nie straci mandatu na kilka miesięcy przed zakończeniem kadencji. Organ wojewódzki zajmował się sprawą tczewskiego rajcy z powodu pisma, rozesłanego do różnych instytucji, którego sygnatariusze twierdzili, że rajca prowadził działalność gospodarczą na mieniu gminy, co stanowi naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Zdaniem wojewody, z przekazanych mu informacji wynika, że klub nie prowadził działalności zarobkowej.

"W imieniu mieszkańców Tczewa chcielibyśmy zawiadomić, że radny miasta Tczew Tomasz Jezierski, będąc prezesem Wisły Tczew, prowadzi działalność gospodarczą na mieniu Gminy Miejskiej Tczew. Radny Tomasz Jezierski zarządzając działalnością klubu sportowego, naruszył zakaz wynikający z art. 24 f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym. Z poważaniem Stowarzyszenie Przejrzysty Urząd w Tczewie." - taka informacja w marcu znalazła się w skrzynkach m. in. wojewody, komisarza wyborczego oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

- Ktoś to sobie po prostu wymyślił. Moim zdaniem jest to atak polityczny, nagonka na moją osobę z tego tytułu, że pełniąc funkcję przewodniczącego zespołu kontrolnego komisji rewizyjnej wielu osobom nadepnąłem na odcisk, wykrywając szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednostek budżetowych. Podejrzewam, że niektórym zależy, by pozbyć się mnie z Rady Miasta i w ten sposób liczą, że ich zachowanie zostanie zatuszowane. - komentował wówczas Tomasz Jezierski.

Po czasie okazało się, że Stowarzyszenie Przejrzysty Urząd w Tczewie jest fikcyjne, ale służby wojewody dokładnie przyjrzały się sprawie tczewskiego radnego. Zwrócono się do prezydenta Tczewa, Zenona Odyi, o przekazanie umowy w sprawie działalności Wisły i użytkowania mienia komunalnego. Wyjaśnienia w tej sprawie składał również przewodniczący Rady Miejskiej, Włodzimierz Mroczkowski.

- Ustalono, że klub nie organizował płatnych, biletowanych imprez sportowych, nie użyczał za pieniądze swoich obiektów, nie dzierżawił pomieszczeń, nie czerpał zysków z reklamy. Z dokumentów wynika, że klub nie prowadził działalności, zatem nie ma podstaw do podejmowania kroków prawnych wobec radnego Jezierskiego - wyjaśnia nam asystent wojewody pomorskiego, Jarosław Maciejewski.

Radny Tomasz Jezierski zachowa zatem mandat i będzie brał udział w obradach Rady Miejskiej do końca kadencji.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • +4

  - kto pamięta_gość

  13.08.2010, 00:07

  pytanie

  ILE KOSZTOWAŁ BILET NA MECZ WISŁY - 5 zł ? więcej , mniej ???

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx2 
 • +3

  mamaj_gość

  13.08.2010, 09:25

  5 normalny i 2,5 ulgowy. 90% wchodziło na ulgowy;)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx9 
 • +6

  _gość

  13.08.2010, 00:38

  Jeżeli klub nie prowadził działalności gospodarczej to jak nazwać branie pieniędzy za wynajęcie szatni na ul. Ceglarskiej w przypadku grania sparingów przez drużyny spoza Tczewa. Oczywiście bez pokwitowania. W takim klubie jak Wisła czy Unia to przecież same przewały. Do niedawna pieniądze kluby dostawały na sekcje piłki młodzieżowej tylko szkoda, że dzieci tych pieniedzy nie widziały na oczy. Miasto dotuje kluby ale nie prowadzi żadnego nadzoru nad wydatkowaniem tych pieniędzy, może tu Pan (bez) radny przewodniczący KR ma coś do zrobienia :) to są również społeczne pieniądze.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx8 
 • +9

  oko_gość

  13.08.2010, 08:20

  rozliczyć wszystkich radnych bezradnych kurde !

  Wszyscy wiedzą ze były bilety, była kasa za wynajmowanie były reklamy. Wojewoda powiec radny peowiec i to nawet zastępca szefa miejskiej platformy zaraz drugi za Mroczkowskim :) LODY - LODY ! Swoją drogą nazwisko Jezierskiego zawsze pojawia się w jakimś nieciekawym kontekście. Albo pracodawca chce go wylać z roboty, ale kumple radni nie pozwolili, albo kontrola w zgkzm i zarzuty ze jedyna firma która staje do przetargu wygrywa toć to jakieś jaja, albo utrata mandatu radnego bo klub którego był prezesem dorabia na miejskim majątku. Gzie sie nie pojawi tam zadyma. Co on zrobił pozytywnego dla tego miasta. Dla rozrywki poczytajcie sobie jego oświadczenie majątkowe. Nic chłop nie zarabia, chyba nawet dietę mu zabierają, ale chatę to on ma że hoho... LODY_LODY !! a tu sobie przeczytajcie to zaswiadczenie tylko się nie śmiać że nie wpisał zarobków ze spółki hehehe majątkowe.http://bazagmin.pl/pliki/prezentacje/3051/bip_osoby/53/oswiadczenia/jezierski_to maszoswmajatkza_2009.pdf

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +10

  Fran_gość

  13.08.2010, 08:28

  Namieszał w Wiśle i tyle

  Namieszał w Wiśle i ją zostawił - do domu z takim.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • +4

  _gość

  13.08.2010, 08:29

  "Ktoś to sobie po prostu wymyślił. Moim zdaniem jest to atak polityczny". Po tych słowach widzę, że ten człowiek ma szansę na zrobienie kariery politycznej w Polsce.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • +5

  oko_gość

  13.08.2010, 09:16

  poszukajcie tego oświadczenia za 2009r

  http://www.bip.tczew.pl/osoby/53/Tomasz_Jezierski sam nie wiem dlaczego ten link nie działa

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • Obesrwator_gość

  13.08.2010, 11:55

  Link nie działa ?

  Zmień dostawce internetu, albo zakup oryginalne oprogramowanie, to będzie Ci wszystko działało. bo linka działa ;)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx9 
 • +5

  czesio_gość

  13.08.2010, 09:36

  :(

  tym razem się mu udało , ale w przyszłości się znajdzie coś grubszego, zobaczycie

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +5

  Malkontent_gość

  13.08.2010, 09:48

  Od dnia wyborów...

  Pamiętam jak dziś, że w dniu wyborów pod lokalami wyborczymi stawał pojazd oklejony plakatami wyborczymi z podobizną obecnego bezradnego. O ile wiem plakaty takie nie mogą znajdować się w obrębie kilkudziesięciu - jeśli nie kilkuset metrów od samego lokalu. Pan bezradny poradził sobie wówczas i radzi sobie obecnie... Ale już dzień wyborów pokazał czego możemy się spodziewać. W kolejnych wyborach wezmę ze sobą aparat, żeby udokumentować takie wypadki :)

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx1.xx5 
 • -5

  Taki Jeden_gość

  13.08.2010, 11:16

  Tczewska Grupa Trzymająca Władzę nie jest na tyle mocna aby nakazywać Wojewodzie co ma robić . Jezierski im nie odpowiada bo wykrył i ujawnił mechznizmy i nieprawidłowości jakie w Tczewie funkcjonują od lat , jest niewygodny bo nie ma od nich stołka i nie chce siedzieć cicho więc nie jest od Nich zależny , władza wymyśliła " trzeba się go pozbyć " ale tym razem nie dali rady . Szkoda człowieka bo nie dadzą mu spokoju za dużo wie ... a Radni są za słabi

  Odpowiedz
  IP: 217.153.xx8.xx3 
 • +5

  oko_gość

  13.08.2010, 14:38

  co za pierdoły wymyślasz ?

  kryje d. partyjnym parasolem popytaj w branży wkrótcem półkownik Mroczkowski zrobi go swoim zastępcą a drugim zostanie Genca, a wtedy dyrektory bujta się :(

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +6

  lokis_gość

  13.08.2010, 20:58

  On nie tylko zachował mandat, ale jak znam bezmyślność/przekupnosć niektórych wyborców - w nastepnej kadencji znów, nie daj Bóg, będzie radnym

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • TCZEWIAK_gość

  17.08.2010, 15:32

  RADNY JEZIERSKI

  W czasie ciszy przedwyborczej, przed wyborami w których Pan Jezierski został wybrany radnym tczewskim, po Suchostrzygach jeździł czerwony samochodzik oblepiony plakatami wyborczymi z podobizną Pana Jezierskiego. Było to łamanie prawa i ten Pan wogóle nie powinien być dzisiaj radnym.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia