Uczniowie z Tczewa sprawdzą swoją wiedzą o ZUS

ZUS (fot. tcz.pl)
Tczew - Uczniowie z Tczewa sprawdzą swoją wiedzą o ZUS
Znamy już finalistów I etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W etapie wojewódzkim zmierzy się 20 trzyosobowych grup. Która z nich będzie reprezentowała Pomorze finale? Tego dowiemy się już w marcu.

Aby zgłosić się do Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, uczniowie musieli wcześniej wziąć udział w "lekcjach z ZUS". To projekt edukacyjny realizowany przez ZUS, którego celem jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat ubezpieczeń społecznych.

-
Tczew będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Ks. Janusza St. Pasierba, którzy w pierwszym etapie olimpiady zmierzyli się z 2 411 uczniami z 53 pomorskich szkół. W całej Polsce do Olimpiady zgłosiło się niemal 34 tys. uczniów z 994 szkół. Młodzież z Tczewa już 15 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 26 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady w Warszawie. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Udział w Olimpiadzie pozwoli nie tylko sprawdzić zdobytą podczas "lekcji z ZUS" wiedze, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej o projekcie "Lekcje z ZUS" oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie znajduje się wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  xxx_gość

  06.02.2019, 07:41

  instytucja weneryczna do okradania obywateli, chroniona przez inne instytucje aparatu represji , niczym od złodzieja sklepowego się nie różnią.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx5 
 • +4

  Hahhah_gość

  06.02.2019, 08:02

  Ale jazda

  Nauczą dzieci że jak dorosną to będą całe życie płacić składki żeby na koniec swego życia dostać ochłapy. Trzeba dzieci przyzwyczajać od małego że będą okradane hahah

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx6 
 • +2

  He_gość

  06.02.2019, 11:10

  Moje dzieci wiedzą co to zus na pytanie co to zus odpowiadają jasno ZŁODZIEJE

  Odpowiedz
  IP: 178.232.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.