Wspaniałe teatry, wyjątkowi artyści - już po raz ósmy w Tczewie

Zakończył się VIII Przegląd Teatrów Wspaniałych (fot. tcz.pl)
Tczew - Wspaniałe teatry, wyjątkowi artyści - już po raz ósmy w Tczewie

zobacz galerię zdjęć: 3
29 zespołów - z różnych zakątków Polski i całej Europy wystąpiło w VIII Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych, który w tym tygodniu odbył się w Tczewie. Uczestnicy przedsięwzięcia zaprezentowali swoje sceniczne pasje i udowodniali, że sztuka i twórczość mogą być doskonałymi formami arteterapii.

W tym roku na deskach tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowało się 29 zespołów teatralnych z różnych zakątków naszego kraju oraz Europy - m.in. z Ukrainy, Litwy, Białorusi, Bośni i Hercegowiny i Niemiec. Impreza pozwala na zaprezentowanie możliwości dokonań scenicznych osób niepełnosprawnych:

- To środowisko jest przez niektórych, zupełnie niepotrzebnie postrzegane przez pryzmat jakiegoś politowania. My chcemy to zmienić. - wyjaśnia nam Wojciech Rinc - organizator Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych i dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tczewie - Jak widać na naszych przeglądach, nasi goście mają nam wiele do powiedzenia. Być może myślą trochę inaczej, ale nie tylko trzeba im podawać rękę, ale także wysłuchać. To dla nas wszystkich wielka lekcja pokory.

Przegląd powstał z potrzeby prezentacji dokonań oraz możliwości artystycznych osób niepełnosprawnych. Teatr jest sztuką szalenie pojemną, tu swoje miejsce znajdują wielcy i mali artyści, tu buduje się delikatną nić wiodącą do serc ludzkich, do wyobraźni, do myśli nad sensem istnienia człowieka. Dlatego organizatorzy stwarzają okazję, by wejść do świata, by przemówić własnym głosem.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Tomtcz_gość

  11.06.2010, 00:25

  Zamiast mieszkań komunalnych dla meneli powinni

  wybudować TEATR MIEJSKI dla mieszkańców! Kilka milionów nie jest jakimś wielkim kosztem dla miasta, tym bardziej że unia daje nawet 80% środków. Duża atrakcja turystyczna dla regionu i tłumy wycieczek szkolnych...

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xxx.xx6 
 • +1

  mce_gość

  11.06.2010, 23:36

  -

  akcja wspaniała, jak teatry i ludzie w nim występujący. Ale na boga zmieńcie fotografa !

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx5.xx7 
 • zawiedziony_gość

  11.06.2011, 12:48

  super przedsięwzięcie, występowali ludzie w Tczewa, a na tcz.pl praktycznie nic na ten temat

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia