Strzeż się miejsc niestrzeżonych! Najczęstsze ofiary utonięć - mężczyźni po "40-tce"

Wisła (fot. tcz.pl)
Tczew - Strzeż się miejsc niestrzeżonych! Najczęstsze ofiary utonięć - mężczyźni po "40-tce"
Od początku roku w województwie pomorskim utonęło już 25 osób - wynika z raportów przekazywanych do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W czasie wakacji, od 26 czerwca do dziś, życie w wodach naszego województwa straciło 17 osób. Niemal wszystkie utonięcia miały miejsce na kąpieliskach niestrzeżonych.

Ze statystyk WCZK wynika, że w lipcu na Pomorzu utopiło się siedem osób. Równie tragicznie zapowiada się bieżący miesiąc. Od początku sierpnia z jezior, rzek i wód Zatoki Gdańskiej wyłowiono już sześć ciał, z czego trzy w miniony weekend. Co ciekawe ofiarami wody nie padają wyłącznie ludzie młodzi. Zdecydowaną większość stanowią mężczyźni powyżej 40 roku życia. Z danych, którymi dysponuje WCZK wynika, że najmłodsza z ofiar miała 19 lat. Najstarszą osobą, która utonęła na Pomorzu był 76 letni mężczyzna. Statystyki pokazują jak niebezpieczne bywają kąpiele na niestrzeżonych akwenach. W tak upalne dni, szukając ochłody, nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że kąpiel na dzikich plażach czy w rzece może być naszą ostatnią kąpielą. Nie przeceniajmy też swoich umiejętności pływackich. W załączeniu przekazujemy wykaz zgłoszonych do WCZK miejsc, w których od początku bieżącego roku odnotowano utonięcia. Pamiętajmy o tych danych przy każdym wejściu do wody.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  _gość

  14.08.2015, 09:51

  W Wiśle tym syfie nikt się nie kąpie i nie ma utonięć.

  Odpowiedz
  IP: 5.60.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.