Ledwie oddany do użytku, już go demolują

Na placu ustawiono nowe elementy małej infrastruktury (fot. tcz.pl)
Tczew - Ledwie oddany do użytku, już go demolują
Nowe urządzania zabawowe dla dzieci, ciąg spacerowy, ścieżka rowerowa i boiska dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać. W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru technicznego nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Garnuszewskiego. Wkrótce teren zostanie objęty monitoringiem, ale zaledwie w kilka dni po oddaniu do użytku, dokonano już dewastacji dwóch urządzeń.

- Prosimy mieszkańców okolic niecki o zgłaszanie wszelkich niepokojących sygnałów na policję, bądź straż miejską - apeluje radny z osiedla Garnuszewskiego, Zbigniew Urban. - Plac funkcjonuje zaledwie od kilku dni, a już zniszczono huśtawkę i zjeżdżalnię z liną.W miejscu wysłużonej infrastruktury i wydeptanych trawników powstał zintegrowany plac zabaw. Całość kosztowała około 2 mln zł. Wkrótce zamontowane zostaną także stojaki na rowery i psie toalety. Teren będzie monitorowany. Na placu, aby zapobiec wszelkim aktom wandalizmu, będą pojawiać się również częściej strażnicy miejscy. W najbliższych dniach zostaną także zamontowane dodatkowe elementy - stojaki na rowery, ławki oraz psie toalety.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  22.11.2010, 12:36

  Co ładnie zrobią to wandale zniszczą.....Czyżby w Tczewie nic nie mogło ładnie być zrobione....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • -1

  dankox

  29.11.2011, 09:43

  Ledwie oddany do użytku, już go demolują

  Jak pan radny osiedla Garnuszewskiego apeluje to i niech też za apeluje do władz Miasta bo ja sam nie wiem kto jest zarządcą monitoringu miejskiego, czy Straż Miejska czy też miasto. Wiem to z własnego doświadczenia że monitoring jest w stanie wyłapać ponad 50% zaistniałych zdarzeń na terenie całego miasta a w sprawach materiał wideo z kamer miejskich jest dowodem nie do podważenia. Na niecce przy ul. Jedności Narodu są ustawione ( jak się nie mylę ) dwie kamery. I tu nasuwa się pytanie czy miasto płaci operatorom tych kamer za prowadzenie obserwacji zgłaszanie zauważonych zdarzeń do służb porządkowych ( Policja, Straż Miejska ) czy też za pilnowanie pomieszczenia. (czy się stoi czy się leży pensja się należy. ( najniższa krajowa to ok. 1200 zł na rękę )

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.