Na Suchostrzygach i Bajkowym woda jak herbata. Płukanie sieci pomogło?

Taką barwę miała kranówka z Bajkowego (fot. Krystian (Tcz24))
Tczew - Na Suchostrzygach i Bajkowym woda jak herbata. Płukanie sieci pomogło?
"Czy z naszych kranów leci piwo, bądź herbata?" - pytają zdezorientowani mieszkańcy osiedla Bajkowego, a także części Suchostrzyg, przyglądając się ostatnio jakości "kranówki". Przedstawiciele Zakładu Wodociągów i Kanalizacji tłumaczą, że sytuacja wraca do normy - w ciągu ostatniego weekendu przeprowadzono płukanie sieci.

Niedawno sprawa cieknącej z kranów wody o dziwnej barwie na osiedlu Bajkowym została nagłośniona w naszym dziale Tcz24 (tutaj ):

- Już od dłuższego czasu możemy oglądać krytyczny stan wody! Woda brudna leci od godziny 15 do 22! Jak można tyle czasu nie puścić ciepłej, czystej wody! - pisał internauta Krystian.

Okazuje się, że podobne problemy występują również w części Suchostrzyg - sygnał otrzymaliśmy również od zaniepokojonej mieszkanki ulicy Topolowej:

- Woda o dziwnej barwie zaczęła lecieć z kranów już pod koniec grudnia. Sytuacja jest na tyle uciążliwa, że musimy kupować 5-litrowe baniaki z wodą w pobliskim sklepie, bo to co leci z kranów do picia herbaty nie zachęca. Zgłaszałam sprawę i w spółdzielni, gdzie tylko się da - i nic nie przynosi rezultatów. - informuje nas czytelniczka.

Co jest powodem dziwnego zabarwienia wody? Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę w tczewskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji:

- Rzeczywiście, zanotowaliśmy tego rodzaju problemy na osiedlu Bajkowym i części Suchostrzyg. Jeszcze w okresie świątecznym nastąpił zwiększony odbiór wody w rejonie TBSów i m. in. ulicy Topolowej. Mieszkańcy pobierali znacznie więcej wody niż zwykle i z rur mogły uwolnić się różne substancje. Po niepokojących sygnałach, które zaczęły do nas napływać, rozpoczęliśmy płukanie rur. Jednak 12. stycznia w rejonie Suchostrzyg nastąpiła awaria magistrali, czego skutkiem jest zwiększenie mętności wody. Tego samego dnia rozpoczęliśmy akcję płukania - wyjaśnia Marcjusz Fornalik, prezes ZWiKu - Jeśli chodzi o osiedle Bajkowe, tam mogło dojść do naruszenia rury przez inne służby wykonujące roboty ziemne. Po sygnałach również prowadzona była akcja płukania.

Pracownicy ZWiKu pracowali nad płukaniem sieci przez cały weekend. Z ich zapowiedzi wynika, że wszystko powinno wrócić już do normy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  ZZz_gość

  16.01.2012, 06:31

  Dlaczego ja mam płacić za tę brudna wodę? Dlaczego nie Zwik?

  Odpowiedz
  IP: 80.78.xxx.xx5 
 • +3

  _gość

  16.01.2012, 07:19

  TTBS

  na TBS-ach leci taka sama brudna woda.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx8 
 • +5

  DreamSpell_gość

  16.01.2012, 09:25

  Dokładnie

  Johny Walker płynie mi z kranu juz jakis czas mam 4 miesieczne dziecko, i ma pić te żelazo?, albo byś kąpane w tym badziewiu ? Sytuacja z roku na rok coraz gorsza. Mam udokumentowane, w dodatku, płacimy niestety my za ta wodę. To lekki skandal az kusi mnie aby pobrac próbkę i dać do labolatorium aby określili jej skład.

  Cytuj
  IP: 195.117.xx7.xx9 
 • +2

  Szpec_gość

  16.01.2012, 19:57

  Na AK . Hanny Has i Jurgo to samo....

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.