Woda z roztopów utrudniała przejazd na "jedynce"

Straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Woda z roztopów utrudniała przejazd na "jedynce"
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 1. do 7. marca zanotowano łącznie 28 zdarzeń, z czego 12 stanowią pożary, zaś 16 miejscowe zagrożenia.

01.03.2010r., Czarlin, Droga nr 1 - zalany przejazd pod wiaduktem
Na skutek roztopów śniegu oraz niedrożnej instalacji burzowej nastąpiło zalanie drogi pod wiaduktem. Przybyłe na miejsce jednostki straży wypompowały wodę do studzienki drenarskiej oddalonej o ok. 400 m. Akcja trwała ponad 15 godzin. W działaniach brało udział 4 zastępy straży pożarnej.

03.03.2010r. Autostrada A1j, 37 km - wypadek
Do wypadku doszło na skutek nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód osobowy uderzył w stalowe barierki oddzielające pasy ruchu. Na skutek uderzenia ranny został kierowca samochodu. W zdarzeniu brały udziały 3 zastępy straży pożarnej.

07.03.2010 r. Turze Małe, ul. Cicha - pożar piwnicy
Po przyjeździe jednostek straży na miejsce zgłoszenia zastano silne zadymienie w piwnicy budynku jednorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną było zapalenie się opału składowanego w pobliżu pieca. Po oddymieniu pomieszczeń pożar został zlokalizowany i ugaszony. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.

07.03.2010r, Tczew rzeka Wisła - dryfujący lis na krze
Na miejscu zgłoszenia zastano lisa dryfującego na krze ok. 120 m od brzegu. Ratownicy w kombinezonach nurkowych i przy pomocy deski lodowej uwolnili lisa. Zwierzę przekazano weterynarzowi. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej.
Drukuj
Prześlij dalej