"Teki Kociewskie" - na papierze i w sieci

To już trzeci numer "Tek Kociewskich" (fot. tcz.pl)
Tczew - "Teki Kociewskie" - na papierze i w sieci
W grudniu ukazał się kolejny, już trzeci numer "Tek Kociewskich". Publikacja zawiera materiały z III Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, które odbyły się w Tczewie w październiku minionego roku.

Wydawnictwo zawiera wiele artykułów dotyczących II wojny światowej w związku z przypadającą w 2009 roku 70. rocznicą wybuchu. Organizatorzy spotkań zaprosili do Tczewa historyków m.in. z Muzeum Drugiej Wojny Światowej, Muzeum Stutthof i Instytutu Pamięci Narodowej.

- Najważniejsze referaty znalazły się w "Tekach", a wśród nich wystąpienia historyków opisujących początek działań wojennych w Tczewie, Szymankowie, Wieluniu czy na Śląsku, a uzupełnia je artykuł o tczewskiej partyzantce Gryfa Pomorskiego. Poza tym w roczniku znalazły się artykuły dotyczące Kociewia i Żuław oraz myśli Lecha Bądkowskiego - ideologa pomorskiej myśli politycznej i prekursora samorządów w Polsce, sygnatariusza Porozumień Sierpniowych w Gdańsku w roku 1980. W Tekach znajdują się również teksty związane z planami zwołania Kongresu Kociewskiego i artykuł archeologa na temat odkryć w Tczewie pt. "Na tropie tczewskiego zamku". Zapraszamy do lektury. - zachęca Krzysztof Korda, prezes Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Tegoroczne "Teki Kociewskie" podobnie jak poprzednie zostały wydane drukiem oraz zamieszczone w Internecie, skąd można je pobrać bezpłatnie na stronie Kociewskiej Biblioteki Cyfrowej www.kbi.tczew.pl w zakładce czasopisma (bezpośredni link: http://www.kaszubi.pl/kbi/download/Kociewskie_Teka3.pdf ). Wydawcą "Tek Kociewskich" jest Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Czasopismo zostało dofinansowane ze środków Samorządu Miasta Tczewa i Związku Miast Nadwiślańskich.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • ka_gość

  05.01.2010, 08:43

  Gratulacje

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w promowaniu Kociewia. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • ???_gość

  06.01.2010, 11:45

  Następna ciekawa i wartościowa pozycja tak trzymajcie dalej . Pozdrowienia dla całego oddziału Kociewskiego Z-KP

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • Czytelnik_gość

  06.01.2010, 20:48

  Ciekawy musi być materiał sądząc po spisie treści , czy ktoś może udzielić informacji gdzie można zakupić jeden egzemplarz , bo znajomy ma problemy z czytaniem z ekranu monitora ze względu na wzrok .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • Tczewiak_gość

  07.01.2010, 15:24

  Gratulacje za wkład w poszerzanie wiedzy o naszej "małej" ojczyźnie

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx8 
 • Redakcja Tek Kociewskich_gość

  13.01.2010, 09:44

  Teki w wersju wydrukowanej

  Napisz maila gdzie wysłać Teki. Adres: zkp.tczew@wp.pl Pozdrawiamy.

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx5.xx9 
 • kociewiak_gość

  13.01.2010, 21:05

  pozdrowanienia dla Kaszubów z Tczewa!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA