Spłonęło 8 arów lasu

Las (dzień sadzenia drzew) (fot. tcz.pl)
Tczew - Spłonęło 8 arów lasu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 6. do 12. maja zanotowano łącznie 39 zdarzeń, z czego 13 stanowią pożary, 26 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

08.06.2011r. Zabagno, gm. Tczew

O godzinie 12.53 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu oraz trawy na nasypie kolejowym. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ugasiły pożar przy pomocy prądów gaśniczych wody oraz tłumnic. W wyniku tego zdarzenia spaliło się ok. 8 arów lasu. W działaniach brały udział 3 zastępy z KP PSP Tczew oraz 4 zastępy OSP.

09.06.2011r. Tczew, ul. Starowiejska

Najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości około godziny 5.30 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uległ dachowaniu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki pogotowia oraz uprzątnięciu terenu akcji z rozbitych elementów. W działaniach brały udział 3 zastępy z KP PSP Tczew.

10.06.2011r. Rudno, 58 km drogi krajowej nr 91

O godzinie 16.19 nastąpiło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych na drodze krajowej 91 w miejscowości Rudno. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba i jedna została ranna, którą pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia prokuratora. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych uwolniono zwłoki z rozbitego samochodu i przywrócono ruch na jezdni. W działaniach brały udział 3 zastępy z KP PSP Tczew oraz 2 zastępy OSP.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  xxx_gość

  14.06.2011, 09:10

  oj cos tak nie poszlo z tym Zabagnem, tak troche smiesznie napisane

  Odpowiedz
  IP: 93.43.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.