Ruszyły prace nad pierwszym w Tczewie muralem 3D

Ruszyły prace nad muralem (fot. Tcz.pl)
Tczew - Ruszyły prace nad pierwszym w Tczewie muralem 3D

zobacz galerię zdjęć: 3
Ruszyły prace nad pierwszym w Tczewie muralem 3D. Praca Jarosława Kukowskiego - pochodzącego z Tczewa i cenionego na całym świecie malarza z kręgu surrealistów - znajdzie się w trójwymiarowej formie na ścianie bloku przy ulicy Armii Krajowej. Zwycięski projekt został wyłoniony w internetowym głosowaniu.

Tczewianie mogli wybierać spośród 10 prac - wygrał projekt Jarosława Kukowskiego (561 głosów).

Malarz - autor zwycięskiej konkursowej pracy otrzymał z rąk prezydenta Tczewa, Mirosława Pobłockiego - nagrodę w wysokości 2 tys. zł, którą zdecydował się przeznaczyć na cele charytatywne.
Jarosław Kukowski to polski malarz współczesny, juror międzynarodowych konkursów artystycznych (m.in. The World's Greatest Erotic Art of Today). Jego prace wystawiane były m.in. w Oddziale Muzeum Narodowego-Królikarni, Salonach Domu Aukcyjnego Rempex, Muzeum Galicji, Bunkrze Sztuki, Voergaard Castle, Art Expo w Nowym Jorku i wielu innych galeriach i muzeach na świecie. Jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych twórców z kręgu surrealistów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  FRANKO_gość_gość

  10.09.2018, 20:42

  Był jakiś konkurs na projekt? Zrobiłbym lepszy...

  Odpowiedz
  IP: 95.159.xx5.xx3 
 • he_gość_gość_gość

  10.09.2018, 22:14

  Szpecące reklamy!

  Won z reklamami Czy rada gminy coś z nimi robi?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx2 
 • -1

  Gość_gość

  11.09.2018, 08:35

  Murale kojarzą się biedą w Ameryce Południowej ,po co oszpecać wyremontowane domy.

  Odpowiedz
  IP: 82.132.xx5.xx0 
 • +1

  Marta_gość

  20.09.2018, 21:39

  Ludzie zawsze będą narzekać

  Powyższe persony, skoro jesteście takie uzdolnione i ogarnięte życiowo, to zróbcie swoje własne projekty i podeślijcie (może nawet uda wam się coś zarobić na swój patologiczny żywot) Nie ma to jak nadal żyć PRL'em i narzekać na każdą małą i miłą zmianę. Widocznie nigdy nie wyjechaliście poza granice szarej i zgnębionej biedą Polski, być może nawet poza granice własnej wsi. Wam pewnie z bogactwem kojarzą się dębowe meblościanki. Banda wieśniaków. ŻENADA

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx3.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.