Nie zachowali zasad bezpieczeństwa - doszło do wypadku

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Nie zachowali zasad bezpieczeństwa - doszło do wypadku
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10. do 16. października zanotowano łącznie 14 zdarzeń, z czego jeden pożar, a 13 stanowią miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

11.10.2011 r. Zajączkowo Tczewskie, droga krajowa nr 91

Trzy zastępy JRG brały udział w likwidacji skutków wypadku samochodowego, w którym ranna została jedna osoba. Do zdarzenia doszło w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

11.10.2011 r. Ornasowo gm. Pelplin

W gaszeniu pożaru pieca do wypalania orzeszków ziemnych udział brały dwa zastępy z JRG oraz dwa z OSP Pelplin. Działania polegały na otworzeniu okna rewizyjnego pieca i podaniu do jego wnętrza prądu gaśniczego piany ciężkiej. Pracę utrudniało duże zadymienie na hali produkcyjnej. W celu wyeliminowania możliwości rozprzestrzenienia się pożaru, poddasze hali produkcyjnej oraz piec sprawdzono kamerą termowizyjną.

06.10.2011 r. Szprudowo, droga krajowa nr 91

Po godzinie dwudziestej do KP PSP Tczew, wpłynęło zgłoszenie informujące o dachowaniu samochodu osobowego. Po dojechaniu na miejsce dwóch zastępów z JRG oraz dwóch z OSP Gniew stwierdzono, że samochód marki Audi leży w przydrożnym rowie. Kierowca nie odniósł obrażeń i wyszedł z auta o własnych siłach. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pojazd przestawiono na koła i przekazano pomocy drogowej. Przywrócono bezpieczne korzystanie z jezdni.

W minionym tygodniu zastęp ratownictwa drogowego SCRd z KP PSP Tczew, brał udział w zdarzeniu poza powiatem tczewskim, w miejscowości Koszwały, na drodze krajowej nr 7, w usuwaniu skutków wypadku drogowego z udziałem samochodów ciężarowych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +7

  MK_gość

  18.10.2011, 07:00

  wypadek na skrzyżowaniu koło Dworca PKP

  idę o zakład, że w następnym odcinku o wypadkach będzie wypadek na skrzyżowaniu koło Dworca PKP - wyłączyli tam światła i nikt nie kieruje ruchem - jest to najbardziej ruchliwe na dzień dzisiejszy skrzyżowanie w Tczewie. Wszyscyc się wciskają na siłę i wszędzie pełno pieszych wbiegających wprost pod koła...... Dziękujemy CI szanowna Policjo i Strażnicy Miejscy za pomoc. Oby ten wypadke nie był poważny...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx4 
 • -9

  eriogj_gość

  18.10.2011, 10:09

  nie zrob w majtki

  Wystarczy ostroznie jechac i zsynchonizowac oczy z mozgiem ale jak masz z tym problem to omijaj to skrzyzowanie anie sie podniecasz

  Cytuj
  IP: 95.41.xx2.xxx 
 • UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!_gość

  19.10.2011, 19:38

  wiadomość z przed chwili 12 ofiar śmiertelnych w 4 strażaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! <więcej info brak> chwała chłopaki będziemy pamiętać!!!!!! [*] [*] [*] [*] ;((((

  Odpowiedz
  IP: 93.154.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia